Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
34 minuty temu, Gesiu_15 napisał:

Używał ktoś Carpro Spotless Water remover? Daje radę i faktycznie dobrze usuwa watersport nie naruszając powłoki? 😒

tak mozesz smiało brac

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Aktualnie nie chcę bawić się w dressing (chociaż celuje w Detailer's Magic Interior Magic "kiedyś"), bo raz że nie mam za wiele czasu, dwa że wolałbym kasę zainwestować w inną chęmię. Szukam czegoś do przetarcia na szybko co zostawi jakiekolwiek wykończenie (mat), zastanawiam się pomiędzy ADBL Interior QD a Koch Refresh Cockpit Care. Środek czyszczony ADBL Interior cleaner. Mam co prawda również soft99 wash mist ale on do wyglądu niewiele wnosi jeśli chodzi o moją Megane. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester ja do przecierania kokpitu z kurzu używam przeważnie FW Mademoiselle. Mam najmniejszą dostępną butelkę tj: 215ml cały czas w schowku. Wiem, że to dressing, ale i w takiej roli sprawdza się świetnie. Produktu schodzi bardzo mało przy tym, a wykończenie finalne bardzo eleganckie. Co jakiś czas przejadę tylko Interior Cleanerem od GS (Ty masz Wash Mista)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Octavia III Czarny metalik. Rok temu zrobiona pełna korekta. W tzw. międzyczasie wyszło trochę drobnych rys od mycia suszenia itp. widoczne są pojedyncze hologramy z poprzedniej korekty. Jak najlepiej ugryźć temat żeby się bardzo nie narobić.? Posiadam rotację, kpl. padów past w sumie też (menzerna). Ostatnio zakupiłem 3w1 i to właśnie jej chciałbym użyć i tu pytanie. Jakie pady jakie obroty, będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

Ps. Mimo wszytko zależy mi na usunięciu defektów a nie maskowaniu. Chociaż woskowanie planuję dopiero za jakiś czas.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, tak więc zaczynam się uczyć i zbierać wiedzę dlatego tu trafiłem. Mam adbl DA 9mm i mam pastę menzerna 3w1. Może to być głupie pytanie czy liczba na regulacji obrotów odpowiada łopatologicznie że 2 to 2000 obrotów na minutę? Mam lakier hondy załatwiłem sobie drzwi i zaczynam ćwiczyć na paście jest napisane obroty max 2200 czyli muszę ustawić troszkę ponad 2 na regulacji. Używam pomarańczowego pada do one step ktoś Was pracował na lakierze hondy? Czy spróbować jeszcze na miekszym padzie zobaczyć wykończenie? I ostatnie pytanie polecacie czy jest coś fajniejszego od tej pasty menzerna do one stepu narazie chce się tym pobawić a dalej jak zdobędę wprawy coś więcej się bawić. Podpiołem się pod temat mam nadzieję że to nie problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe że powłoką kwarcową nałóżoma na przednie lampy po roku czasu zrobiła się tłusta i klejąca? Miałem robione przednie lampy czyli polerka i powłoką było ok. Po zimie pod palcem czuć że coś się klei i ciągnie. Podjadę na dniach do miejsca gdzie było robione, ale chcę mniej więcej wiedzieć o co chodzi bo pierwszy raz widzę coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamilo130 napisał:

Mam do Was pytanie, tak więc zaczynam się uczyć i zbierać wiedzę dlatego tu trafiłem. Mam adbl DA 9mm i mam pastę menzerna 3w1. Może to być głupie pytanie czy liczba na regulacji obrotów odpowiada łopatologicznie że 2 to 2000 obrotów na minutę? Mam lakier hondy załatwiłem sobie drzwi i zaczynam ćwiczyć na paście jest napisane obroty max 2200 czyli muszę ustawić troszkę ponad 2 na regulacji.

Zakres obrotów tej maszynki to 2000-6400, więc nawet jeśli nie znasz zakresu obrotów na poszczególnych przełożeniach, to logicznym jest, że 2200 to przełożenie/bieg 1. lub 1,5. Nie posiadam tej maszynki, ale specyfikacja na poszczególnych przełożeniach powinna być podana w instrukcji (bo na zdjęciach widzę, że nie ma wklejki z takimi danymi na korpusie maszynki). 

8 godzin temu, Kamilo130 napisał:

czy jest coś fajniejszego od tej pasty menzerna do one stepu narazie chce się tym pobawić a dalej jak zdobędę wprawy coś więcej się bawić.

Do początków pracy maszynowej ta pasta nadaje się bardzo dobrze. Coś tam usuniesz, więcej zamaskujesz - wynik zależeć będzie od rodzaju pada, ale dedykowany pad do one step powinien się sprawdzić. W przypadku miękkiego lakieru lepiej będzie posiadać jeszcze jakiś pad typu medium soft, czyli średnio miękki - sam sprawdzisz, któy pad przy Menzerna 3 in 1 da Ci lepszy efekt (chociaż przypuszczam, że koniecznym będzie użycie obu twardości padów, jeśli "załatwiłeś" sobie drzwi ("załatwiłeś" - to pojęcie względne, nie dające oglądu na wady, jakie chcesz usunąć/zamaskować) - po padzie one step może zostać nie do końca wykończona powierzchnia)). Próbuj - szkód nie narobisz 9 mm DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio Funky Witch tire dressing łatwy w aplikacji. W formie mleczka masz B2b polymer który dosyć łatwo się aplikuje i leży dosyć mocno na opinie. Cięższy w aplikacji jest Tire dressing od Adbl ale trwałość nam wynagradza 😉 Wszystkie dressingi bodajże masz w dziale testy, polecam zajrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gesiu_15 napisał:
@poncio Funky Witch tire dressing łatwy w aplikacji. W formie mleczka masz B2b polymer który dosyć łatwo się aplikuje i leży dosyć mocno na opinie. Cięższy w aplikacji jest Tire dressing od Adbl ale trwałość nam wynagradza Wszystkie dressingi bodajże masz w dziale testy, polecam zajrzeć. 

Dzieki, przegladam co chwile testy na forum jak i yt i juz zglupialem 🙂 a to jeden super tylko wody nie lubi a to drugi rewelka ale naklada sie go pol dnia itd 😉

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

40 minut temu, Mateczek napisał:

[mention]poncio [/mention]
Super trzyma się ADBL Tire Dressing, nawet na plastikach jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Bardzo dużo osób chwali to i chyba ja w końcu zaryzykuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Zakres obrotów tej maszynki to 2000-6400, więc nawet jeśli nie znasz zakresu obrotów na poszczególnych przełożeniach, to logicznym jest, że 2200 to przełożenie/bieg 1. lub 1,5. Nie posiadam tej maszynki, ale specyfikacja na poszczególnych przełożeniach powinna być podana w instrukcji (bo na zdjęciach widzę, że nie ma wklejki z takimi danymi na korpusie maszynki). 

Do początków pracy maszynowej ta pasta nadaje się bardzo dobrze. Coś tam usuniesz, więcej zamaskujesz - wynik zależeć będzie od rodzaju pada, ale dedykowany pad do one step powinien się sprawdzić. W przypadku miękkiego lakieru lepiej będzie posiadać jeszcze jakiś pad typu medium soft, czyli średnio miękki - sam sprawdzisz, któy pad przy Menzerna 3 in 1 da Ci lepszy efekt (chociaż przypuszczam, że koniecznym będzie użycie obu twardości padów, jeśli "załatwiłeś" sobie drzwi ("załatwiłeś" - to pojęcie względne, nie dające oglądu na wady, jakie chcesz usunąć/zamaskować) - po padzie one step może zostać nie do końca wykończona powierzchnia)). Próbuj - szkód nie narobisz 9 mm DA.

Dziękuję za informację, trochę źle napisałem załatwiłem sobie drzwi w sensie 1szt do ćwiczeń bo nie chciałem odrazu na swoje auto isc😉 przejrzę jeszcze raz instrukcje z tymi obrotami może coś przeoczyłem. Czyli na takich obrotach najlepiej pracować na tej paście 2200 jak producent podaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.