Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

zadaje pytanie bo nie wiem. Jak wiesz to prosze skieruj mnie gdzie to jest opisane. Starałem się przejrzec forum i nie znalazłem odpowiedzi. Może dla was jest to oczywiste dla mnie jeszcze nie. APC ( ALL PURPOSE CLEANER) to nie wiem czy to to samo co cleaner czy nie wiec pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z logowaniem przez tapatalk? Bo ja mam wyświetla komunikat "login | błąd sieci spróbuj ponownie później"

W ogóle dziwna sprawa bo korzystając z przeglądarki wszystko jest okej mało tego przychodzą mi powiadomienia w tapatalku o nowych postach ale ni choroby nie mogę się zalogować od wczorajszego poranka inne fora działają tylko z kosmetyką jest problem :/ wie ktoś coś może na ten temat albo ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zregenerować skórę na kierownicy? W niektórych miejscach są pęknięcia a w innych skóra jest już mocna wytarta(tam gdzie kładzie sie dłonie) w jednym miejscu jest już nieprzyjemnie szorstka. Pozostaje wymiana na nową? Czy jest sposób na odnowienie w domu? Czy raczej takie sprawy oddaje się fachowcom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję usunąć wosk, który wylał się na samochód znajomego (to nie ten typowy wosk dla detailingu ;).

Czytałem tutaj o ADBL Tar & Glue Remover. Z tym, że w opisie produktu nie ma informacji czy zmywa wosk.

 

Da radę? Może jakieś inne środki wykorzystać?

 

Do tego potrzebowałbym jakieś szmatki/ręczniki. Nie chcę korzystać ze zwykłych szmat lub zużytych ubrań. Czy są jakieś godne polecenia ręczniki/szmatki, które nie rysują lakieru i których nie szkoda do takich operacji?

 

Jakiej firmy polecacie mikrofibry do czyszczenia wnętrza samochodu i nakładania różnych środków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosku a moze ponprostu ciepla woda? W koncu wosk to wosk topi sie w wysokiej temperaturze wiec ciepla woda i delikatnie powinien zejsc

 

a co do reszty wez chlopie cokolwiek poczytaj a nie 3 pytania z czego na dwa masz odzielnie obszerny watek tylko o mikrofibrach i innych bzdetach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, spróbuj przy uzyciu neutralnych dla lakieru preparatów dostępnych "pod ręką" - benzyna ekstrakcyjna, nafta, płyn do mycia naczyń. ADBL możesz spokojnie kupić bo jeśli trafiłeś na to forum to środek Ci się przyda.

Odnośnie mikrofibr i szczotek - zajrzyj do działu:

 

Pokaż swój blask

viewforum.php?f=9

 

lub Wash & wax

viewforum.php?f=249

 

i zobacz czego ludzie używają...

 

Jakiś wysyp leniwych dzisiaj, wszystko na tacy podsuń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie nie nazywać leniem, bo czytałem sporo wczoraj. Spędziłem pół dnia i nie mogłem za bardzo wywnioskować do czego ludzie używają danej mikrofibry jeśli ją chwalą na forum....

 

Dlatego grzecznie spytałem się, bo jestem w tych tematach kompletnie zielony. Jeśli macie dość "leni" to nikt nie każe Wam odpisywać i nabijać posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to wypisz kilka nazw mikrofibr i zapytaj czy ta czy ta albo która do czego wtedy Ci mozemy pomoc. Ogolnie puszyste drogie sa do woskow docierania. Takie za okolo 15zl zaleznie od gramatury masz do docierania woskow dresingow i onnych wynalazkow detailingu no i masz szmaciszcza za 5zl albo i taniej i te zwykle sa do apc i scierania brudu. No i sa tez reczniki do osuszania autka. W ogolnym skrocie i kazdy uzywa jak mu wygodnie i zgodnie zbudzetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie woda pod cisnieniem znow go zmieni w "swieczke". Najlepiej podgrzac i w cos wchlonac. Ewentualnie lej bardzo goraca woda tak dlugo az splynie z auta.

Co do mikrofibr... polecam film mxnowiccy znajdziesz na YT. Tam jest ladnie wszystko wytlumaczone jaka MF do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.