Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ADBL APC. Jakiego stężenia użyć do mycia końcówki wydechu i nadkoli?

 

W jakiej kolejności zabrać się za odszczurzanie auta po zimie?

 

Najpierw aktywna piana a potem Tar&Glue i Vampire czy odwrotnie?

 

Czy kolejność Tar&Glue i Vampire liquid ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Forza46[/ref], w dziale PSB wszystko znajdziesz ;) ale żeby ci zaoszczędzić czasu to pierwsze Tar And Glue , vampir a potem aktywna piana i wszystko pluskasz robiąc to w jednym etapie oszczeddajac troszkę czasu , jak ci nie spieszno zrób to porządnie i po każdym użytym środku porządnie spłucz i wysusz auto przed użyciem następnego . Co do APC to myśle ze 1:10-1:15 powinno być Ok , osobiście używam 1:15 do mycia opon ale środkiem od kocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale jeśli auto ma na sobie masę brudu, błota to raczej trzeba zacząć od piany, czy się mylę? Wiadomo, dobrze, żeby po spłukaniu auto wyschło lub przeschło żeby nie rozcieńczać T&G i Vamp. Jeśli jest tylko przykurzone to jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeeli chodzi o inspekcje lakieru halogenem led to

Jaka barwa swiatla bedzie lepsza ciepla czy zimna?

Zakresy sa od 2800-6000 kalwinow.

Zimne światło uwydatnia głębokie rysy, ciepłe siatkę swirli/hologramy. W moim osobistym odczuciu najlepiej sprawdza się przedział około 4500-4800K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie (choć podobno tylko odpowiedzi są głupie :) )

 

Myliście kiedyś szyby w domu APC a nie płynem do szyb ? Jakie rezultaty ?

A od kiedy szyby sie myje apc?

Ramy okien i uszczelki tak

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy tylko ja mam taki problem z SG Morning Dew? Wczoraj robiłem drugie podejście do tego preparatu i też rezultat mizerny. Samochód po nim to jedna wielka maza. Preparatu dawkowałem teraz imo optymalnie. Nie przesadzałem, jak czułem, że fibra już nasiąkła to pryskałem delikatnie. Docierałem porządnie na 2 mokrofibry, a dzisiaj rano wyjeżdżam na słońce i lipa. Próbowałem to jeszcze docierać ale nie szło. Wspomogłem się płynem do szyb z dodatkiem alkoholu i jakoś to ściągnąłem, ale też łatwo nie było. Już nawet Back2Black który później kładłem na listwy znikał z lakieru po pierwszym przejeździe. Jaki ewentualnie QD możecie polecić na czarny lakier? Wosk mam od Soft99 kładziony w 10.2016.

 

2. Czy Piana Red Devil ściągnie mi woski i QD z lakieru, czy mimo wszystko po myciu przelecieć auto IPĄ/Zmywaczem do silikonów żeby mieć goły lakier?

 

3. Czy Magiczną Gąbkę się myje czy to raczej jednorazówka? Zabrudzi się do końca i kosz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę krótkich wątpliwości po moim pierwszym "detalingowym myciu auta".

Pacjent to 7letnia Toyota która od nowości jest w moich rękach. Głównie myta była na bezdotykach ale postanowiłem się nawrócić.

Powiedzcie proszę co zrobiłem dobrze a co źle.

1.Aktywna piana SG snow fruit

2.Zakamarki i trudne dostępne miejsca APC + pędzelek

3.Mycie na 2 wiadra szampon ADBL cola

4.Odczekanie aż auto wyschnie

5.ADBL Tar and Glue

6.Mycie na 2 wiadra

7.Odczekanie aż lakier wyschnie

8.Capro IronX

9.Mycie na 2 wiadra

10. Glinowanie - glinka ValetPro soft + jako poślizg posłużyła woda + kropelka szamponu. I tu mam pytanie Niestety ale okolice progów pomimo obfitego spryskania nie dało się przeglinkować. Nie chciałem tego robić na siłe. Na karoserii zostały mi 2 punkciki gdzie glinka nie dawała rady. Rozumiem, że będe musiał się zaopatrzyć w agresywniejszą ?? Było to moje pierwsze glinkowanie i już załapałem o co chodzi. Szkód na szczęście nie robiłem. Jaką kupić następną? ( Jeszcze sporo obecnej zostało )

11. Mycie na 2 wiadra + suszenie

12. K2 klinkiet (jakoś tak)

13. Woskowanie Dodo Juice Purple Haze

14. Test palca, po wyschnięciu polerowanie

 

W międzyczasie felgi potraktowałem Zieloną Tugą + pędzelek, a oponu Megsem Endurance.

 

Z Efektów jestem bardzo zadowolony. Jednak ta operacja zajęła mi prawie 7 godzin. Czy następnym razem jak będe przygotowywać te samo auto pod wosk to procedura ma wyglądać tak samo czy mogę połączyć Tar i Glue i po jego działaniu przelecieć deironizerem ?

Czy Carpro IronX (nie do felg) można stosować zamiennie z zieloną Tugą na lakier czy niekoniecznie ??

 

Nałożony Wosk zrobił na mnie WoW, jednak jego aplikacja z testera była "denerwująca". Chciałbym zabezpieczać przynajmniej 2 auta. Jedno to Czarny Tiguan, 2 - czerwona Toyota. Jaki wosk/selant polecacie + cleaner ? Chciałbym, żeby aplikacja była łatwiejsza niż DJ PH a trwałośc powłoki wynosiła 4 miesiące lub więcej. Zastanawiałem się nad :

 

15. POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED

16. Collinite 476

17. DODO JUICE SUPERNATURAL HYBRID

18. FINISH KARE 1000P HI

19. SOFT99 - Fusso Coat Mirror Shine Dark Color 12 months

 

Jaki cleaner do nich polecacie ?? Chciałbym bardzo mało ścierny ...... czy te od DJ będzie uniwersalny ? Czy do każdego z wosku/sealntu polecicie mi jakiś inny spełniający oczekiwania ? Nakładać cleaner będe ręcznie....

 

20. Posiadam myjkę firmy " Sterwins " wraz z dedykowaną pianownicą tej samej firmy. Niestety z pianownicy nie jestem zadowolony. Może już to ktoś przerabiał i wie jaka końcówką do podłączenia będzie współgrać do pianownicy PA ?

 

Jeżeli za duży pytań w jednym pości to proszę moderatora o wydzielenie nowego tematu ( Nie wiem dlaczego ale nie mogę założyć tematu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrzuciłem zimowe felgi i wyglądają delikatnie mówiąc mega słabo... poprzedni właściciel auta słabo o nie dbał, a raczej w ogóle. I tu się rodzi moje pytanie, kto zna jakieś sprawdzone miejsce na Opolszczyźnie lub na Dolnym Śląsku, gdzie mógłbym oddać felgi do pełnej renowacji, czyli piaskowanie, uzupełnienie jakiś braków czy głębokich zadrapań no i pomalowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.