Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam 2 letni lakier "niestety" biała perła.

 

Chciałbym zabezpieczyć go jakąś powłoką, myślałem nad UNC-R, da rade na białym? Jedni mówią, że tak inny, że nie...

 

Druga sprawa, przez powłoką, dobrze było by zrobić nawet jedno etapową korektę... Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie rozlanego wosku. Domowym sposobem, ściereczkę poloz na tej tragedii i masz wybor. Suszarka opalarka zelazko . Ostroznie powoli i cierpliwie i dasz rade. Co do twojego czytania forum. Pol dnia ? Chlopie ja pol roku chyba juz czytam i.nadal.boje sie doradzac i pytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje sprawdzonego dystrybutora albo jakaś hurtowania gdzie mogę dostać produkty (kosmetyki) kilku firm np wosk soft99, poorboys natural look, apc meguiars.. Chodzi mi o to żeby nie płacić w pięciu miejscach za przesyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz nalozona "kanapke" z woskiem na wierzchu.

 

Jade na myjke jesli auto sie ubrudzi i plucze tylko woda zdemineralizowana? Czy oplukiwanie goraca woda i wtedy dopiero zmiekczona woda?

 

Oraz co po plukaniu? Nie osusze auta bo porysuje lakier po samym plukaniu ale moze jakis qd mozna uzyc na mokrym samochodzie i wtedy osuszyc??

 

Czy czekac az wyschnie i dopiero qd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ;)

Może i głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi :D czy zamiast lancy 15cm mogę dać 30cm ? Chodzi oczywiście o Marolexa. Nie będzie żadnych spadków w ciśnieniu itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na w pełni oczyszczone auto przed korektą (generalnie trochę drobnych swirli jest) kolor ceglasty lepszy efekt da:

1) Prima Amigo i na to Angelwax Body

czy

2) PB Pro Polish + IPA+ PB Black Hole + Nattys Red (Angelwax chyba szkoda bo zejdzie szybciej na BH) ?

 

Ręcznie raczej nie ma sensu polerować, więc chcę trochę przymaskować.

Czy może jakieś inne kombo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna mam nowe auto i chce o nie zadbać. Na liczniku dopiero 1500 km więc lakier świeżynka.

Co powiecie na taki zestaw:

- Shiny Garage Orange Car Shampoo

- IPA

- Collinite Super Double Coat Auto Wax 476

- Shiny Garage Morning Dew QD

Czy przed ipą użyć jeszcze jakiegoś cleanera? np Shiny Garage Pure Paint Cleaner

 

Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi polecic jakis wosk z palety SOFT99 ??? do tej pory uzywalem tylko 476.. ale juz powoli mi sie konczy...

 

potrzebuje do grafitowej perly ... soft ma w swojej ofercie tyle ze nie wiem co wybrac... dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna mam nowe auto i chce o nie zadbać. Na liczniku dopiero 1500 km więc lakier świeżynka.

Co powiecie na taki zestaw:

- Shiny Garage Orange Car Shampoo

- IPA

- Collinite Super Double Coat Auto Wax 476

- Shiny Garage Morning Dew QD

Czy przed ipą użyć jeszcze jakiegoś cleanera? np Shiny Garage Pure Paint Cleaner

 

Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

 

 

Wszystko fajnie ale poczytaj :) wejdź w dział wash&wax i popatrz relacje jak produkty używać i co w jakiej kolejności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.