Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Zdejmij koło wypłucz ile się da a resztę wyczesz/wydrap szczotką drucianą niekoniecznie miękką i nie martw się nie pozaciągasz materiału. Te szmaciane nadkola to jakaś porażka tak nawiasem mówiąc...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raffer wręcz przeciwnie - dzięki ADBL Micro Wash utrzymasz dłużej właściwości tego ręcznika :good:Dodatkowo przed rozwieszeniem na suszarce kilka razy wytrzep mf, dzięki czemu zruszysz włosie materiału i fibra będzie jak nowa

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel ja mam coś takiego
403358306-395569919.jpg
Bo do mojego nadkola szczotka Mothersa ta dłuższa nie wchodzi na tyle żeby komfortowo mi się nią pracowało bez uderzania o rant błotnika... a ta co wyżej fajnie czyści właśnie rant od wew strony dzięki temu dodatkowemu włosiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj wylała mi się kawa z mlekiem na siedzenie w aucie . Siedzenie jest zwykłe materiałowe . Wszystko osuszyłem ,ale pozostała plama . Jak najlepiej to sprać , aby usunąć plamę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, NeeRek napisał:

Witam. Wczoraj wylała mi się kawa z mlekiem na siedzenie w aucie . Siedzenie jest zwykłe materiałowe . Wszystko osuszyłem ,ale pozostała plama . Jak najlepiej to sprać , aby usunąć plamę ? 

Na kawe z mlekiem musisz mieć coś na plamy enzymatyczne
Może być enz all chemspeca i obficie wypłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NeeRek napisał:

Witam. Wczoraj wylała mi się kawa z mlekiem na siedzenie w aucie . Siedzenie jest zwykłe materiałowe . Wszystko osuszyłem ,ale pozostała plama . Jak najlepiej to sprać , aby usunąć plamę ? 

Ja bym spróbował to przeprać ręcznie przy pomocy ExceDe Encapsulator Cleaner. Świetny środek na takie małe plamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Malinek napisał:

Ja bym spróbował to przeprać ręcznie przy pomocy ExceDe Encapsulator Cleaner. Świetny środek na takie małe plamy :)

No ale gdzie encapsulator na mleko, samą kawe to tak. Na szybko można i APC przelecieć :)  i weź się jak najszybciej za robotę odżywki białkowe, mleko po czasie zostawiają taki ślad który z czasem twardnieje jak kawałek tektury i ciężko jest to usunąć, znaczy nie trudno jak się już prało kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie krótkie pytanie. Jakie wiadro, z przykrywką, grutguardem, chętnie mniejsze niż te 19,2 litra. 10-12? Coś się da zmontować?

 

Jak już o praniu MF i dziwnych szczotkach to po praniu przeczesuję mf szczotką tangle teezer i super się to sprawdza a przy okazji mf jest obejrzana i nie ma wątpliwości, że jest czysta.Szczotka nieciągnąca, do rozczesywania włosów - te szpilki się poddają dosyć łatwo

567.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chris18404 napisał:

Jaką polecacie farbę do skóry kierownicy,  mam strasznie zniszczoną,  czarny kolor się wytarł. Polecicie coś? 

Colourlock, ale na pewno skórzana, a nie skóropodobna? ;)

46 minut temu, analyzator napisał:

To ode mnie krótkie pytanie. Jakie wiadro, z przykrywką, grutguardem, chętnie mniejsze niż te 19,2 litra. 10-12? Coś się da zmontować?

 

Wiadra CG 13L, pokrywki Gamma seal lid pasują na nie tak samo jak na wiadra Meguiarsa. I separator lejkowy CG lepszy od tradycyjnego kratkowego, też pasuje do rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkować lakier przed nałożeniem wosku jeśli nie będę polerował? Czy wystarczy porządne odsmolenie i deironizacja? Rozmawiając z detailerami zdania są podzielone

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

PS na forum znalazłem że glinka nie rysuje, a np. Mx Nowicki twierdzi że rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 jeśli dawno nie glinkowałeś to warto to zrobić ;) Ja z glinki przesiadłem się na Clay Sponge od ADBL , proces przebiega znacznie szybciej . Nie ma zabawy w zagniatanie ;) Do poślizgu używam szamponu , w moim przypadku to ADBL COLA 30 ml na 10 l wody :D Proces przebiegł szybko i sprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 Glinkuj, jak nie zwykłą glinką to  tak jak pisze @Gesiu_15 chociaż Clay Sponge, zawsze to lepiej przygotowany lakier no chyba, że nie jest bardzo zapuszczony. Jak nie będziesz glinki odpowiednio często zagniatał i nie zapewnisz dobrego poślizgu to pewnie porysujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, Adaszek96 napisał:

Glinkować lakier przed nałożeniem wosku jeśli nie będę polerował?

Tak glinuj. Warto a nawet trzeba. Oczyszczasz w tedy lakier dogłębnie. Wosk posiedzi lepiej i dłużej. I nie są to wydumane stwierdzenia paplane jak mantra tylko rezultat testów i badań.

 

Ostatnio robiłem testy jak zachowują się QD i woski lakierze wymytym, po detoxie, po glince, i cleanerze.

Na elementach wyglinkowanych i po cleanerze to nawet "zwykłe" QD lepiej kropelkuje.

Nie udało mi się złożyć tego testu jeszcze do kupy ..... ;/ Muszę się tym zająć.

 

Mała zajawka.

2017-11-04_14.28.02.jpg
2017-11-04_14.28.12.jpg
2017-11-04_14.32.43.jpg
2017-11-04_14.41.46.jpg
2017-11-04_14.41.49.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxifi Master Pre-spray czy LCK Attack ? Przy "normalnych" zabrudzeniach używałem Carpet Cleanera od ValetPro i LCK Attack, ale dużo ostatnio czytam o chemii od Maxifi. W tym tygodniu czeka mnie auto z pleśnią więc potrzebne coś pewnego :D Ktoś pomoże ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, detailercar napisał:

Małe pytanie mam.Porównywał ktoś pastę Sonax ExCut 05-05 do pasty Scholl S20 Black V2.0?  Zastanawiam się która z tych past będzie lepsza do one stepów mówimy tu u maszynie DA. 

S20 jest bardziej odpowiednikiem EX04-06 (ewentualnie PerfectFinish).

To są pasty do one step, coś pomiędzy polish a finish, zależnie od użytych kombinacji.

 

ExCut mocniej tnie, to coś bardziej pomiędzy polishing a cutting. Czasami da radę zrobić tym one step, a czasami poziom wykończenia dla wymagających jest za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z doczyszczeniem moich felg, a dokładniej polerowanych rantów. Nie chcę po tym szorować, żeby za bardzo nie porysować. Używana piana aktywna, szampon i vampire liquid - wszystko z ADBLa. Lekko puściło, ale dalej pełno osadu pozostało. Myślałem, że to typowy osad z klocków, ale tylne felgi ledwo co krwawiły... Jakieś pomysły?K6KzXk9skEeDFR8J3c-r68QP7SPS6ndbj57jWg2r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.