Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, lukeu napisał:

Macie jakieś zdjęcia/publikacje/testy odnośnie wpływu myjni szczotkowych na lakier? Mój znajomy, wielki mądrala jest przekonany, że szczoty są ok bo jak dotykał kiedyś to są miękkie. Jak mu przemówić do rozumu? :P

Zró inspekcje i pokaż mu aktualny stan lakieru, a nastepnie niech pojedzie na myjni i zrób isnepkcje ponownie. Proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się chce bawić to zrób jeszcze inaczej. Zrób korektę 1 elementu np drzwi jak są duże maskę albo dach. Naklej folię bezbarwną ale nie na cały element tylko np 30x30 na środku elementu po korekcie. Potem niech kolega kulnie się 5-6razy na szczoty. Odklej folię i pokaż mu że swoje mądrości może sobie wsadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zamer napisał:

W ramach testów :) Wiele osób pisało, że tą pastą się fajnie usuwa swirle podobie jak Swirlx. Ostatecznie zrobiłem Menzerną 3500.

 

Domyślałem się. Ale myślałem też, że może gdzieś popełniłem błąd. Używam MF 300g (czystych i nowych).

A gdyby użyć tego niebieskiego ręcznika 450g (mam nowy nieużywany)? Będzie ok?

 

Czyli proponujecie teraz zrobić delikatnie jeszcze raz Menzernę 3500 i czarnym waflem, a potem IPA i mięciutka MF?

 

Bez przesady, musiałbyś mieć ten ręcznik w piasku albo jakimś pyle żeby ot tak porysować metalik z subaru, to nie czarny akryl. Raczej wymywając pastę ukazały się pozostałe zarysowania. A finisz możesz zrobić na zwykłej miękkiej gąbce i też nie najmiększej jak zazwyczaj czarne (nie wiem akurat jakiej firmy) do politur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zamer napisał:

W takim razie pytanie za 100 pkt.

Czy powłoka Gtechniq CS + EXO to przykryją czy jeszcze bardziej uwidocznią?

W sumie to nie wiem jak będzie to wyglądało ale ja na taki lakier bym nie kładł powłoki tylko najpierw zrobiłbym go do porządku i dopiero wtedy bym działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zamer napisał:

W takim razie pytanie za 100 pkt.

Czy powłoka Gtechniq CS + EXO to przykryją czy jeszcze bardziej uwidocznią?

Sam CS nie uwydatni ani nie przykryje, nie zmieni to nic w postrzeganiu rysy za to lakier zrobi się bardziej szklisty dopiero po EXO według mnie rysy stają się bardziej widoczne, a lakier dostaje dodatkową gwiazdkę w Glossie, zrób porządną korektę z porządna pasta Cuttingową.
To jest jak w każdej robocie czym lepiej przygotujesz powierzchnie tym lepszy bedzie efekt końcowy

11 godzin temu, zamer napisał:

20180220_080520_resized.jpg

I czy na tym ostatnim zdjęciu, nie ma przypadkiemjakichś hologramów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej bajki...

Próbowaliście już może usuwać smołę/lepik z tkanin przy użyciu Tar&Glue Remover'ów?

Zauważyłam na mojej ukochanej parce kapki lepiku (najprawdopodobniej upaćkałem z tyłu rękaw jesienią) i tak sobie pomyślałem, żeby spróbować Prickort'em zadziałać.

Nie zawahałbym się, ale jest parunia ma Gore-Tex i... trochę cykam :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze @Strus struś mi się oznaczaczyl dawno temu :)

Nie wiem czy pomoże ale kiedys żywica ubrudzilem sobie bluze. Zwykle pranie nie pomagało więc spryskalem prickiem i wrzuciłem do pralki... Pralka smierdziala z miesiąc :) ale żywica zeszła :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomas22 napisał:

@CoolBreeze @Strus struś mi się oznaczaczyl dawno temu :)

Jak piszesz mobilnie, to spróbuj się wylogować i zalogować ponownie. U mnie ten sposób działa na wcześniej oznaczonych użytkowników, którzy bez log out'u nie chcą zniknąć.

9 minut temu, Tomas22 napisał:

Nie wiem czy pomoże ale kiedys żywica ubrudzilem sobie bluze. Zwykle pranie nie pomagało więc spryskalem prickiem i wrzuciłem do pralki... Pralka smierdziala z miesiąc :) ale żywica zeszła :)

Dzięki za głos. O pralce nie myślałem - bardziej o pracy szczoteczką do zębów :) Materiał nie ucierpiał po chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic :)

Tylko pralka bo musi ten smród pricka chociaż wypłukać z tkaniny :)

@CoolBreeze  dzieki za podpowiedzi wieczorem będę próbował więc myślę że będziesz moją ofiarą od oznaczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomas22 napisał:

Nic a nic :)

Tylko pralka bo musi ten smród pricka chociaż wypłukać z tkaniny :)

Dzięki. Jakoś o smrodku nie pomyślałem :)

9 minut temu, Tomas22 napisał:

@CoolBreeze  dzieki za podpowiedzi wieczorem będę próbował więc myślę że będziesz moją ofiarą od oznaczeń :)

Bring it on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2018 o 13:28, lukeu napisał:

Macie jakieś zdjęcia/publikacje/testy odnośnie wpływu myjni szczotkowych na lakier? Mój znajomy, wielki mądrala jest przekonany, że szczoty są ok bo jak dotykał kiedyś to są miękkie. Jak mu przemówić do rozumu? :P

@lukeu na coś takiego kiedyś trafiłem.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21015]CoolBreeze[/mention] Wylogowanie pomaga ! Dzięki wielkie masz u mnie browarka któregoś dnia
Jednak szkoda że coś takiego się dzieje. Za każdym razem się wylogowywać
No i fajnie
Wylogowujesz się tylko wtedy, kiedy kogoś przez przypadek oznaczysz @/zacytujesz. Ewentualnie zrobiłeś jak wyżej, tylko chcesz coś zmienić/usunąć.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pilna pomoc, farba lateksowa wylana jakieś 24h temu na tapicerkę i plastiki. Normalne pranie da radę ? plastiki apc+ ciepła woda ? magiczna gąbeczka ?

Proszę o radę, może ktoś miał taki przypadek.

9C7IqOB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomas22 napisał:

@KeepeR nie miałem czegoś takiego ale sprawdź może czy np prick rozcieńczony z wodą usunie coś z plastików ( taki pomysł mi wpadł do głowy jak ja bym to zrobił :) )

Mam też Kocha Op, pewnie jeszcze lepiej da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.