Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno co do George'a. Mam okazje kupić używke. Nie ma niby szerokiej ssawki do prania i tej rury metalowej. Na co zwrócić uwage przy używce? Idzie gdzieś taniej dostać te ssawki(szeroka nowa 200zł :( ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ta duża ssawka do prania dywanów moim zdaniem i tak jest średnio na jeża. Najlepszy mod jaki można zastosować i działa to kupno szczotki SpinScrub od odkurzacza Vax, kiedyś widziałem ich masę na alledrogo po 200 zł teraz ni widu ni słychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A to jest jakas roznica ?? Czy pasta bedzie uzywana na DA czy na rotacji ??

 

Bo to sciema pasta to pasta zadziala na jednej jak i na drugiej maszynie 

3 minuty temu, Arkeolowy napisał:

Na rotacje jest Sonax Perfect Finish - pasta typowo polish/finish/one step w zależności od pada

PF wlasnie mialem ja tez polecic ale to bardziej finish niz polish dlatego odpuscilem i nie napisalem o niej

  • Dziękuję 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Alfa47 akurat ich padow nie uzywam i nie znam ozczenia ich systemu gąbek

Jesli jest to odpowiednik żółtego NAT-a to spoko 

 

A moze wez pada od royalpads pomarańczowego do one stepa ??

 

Robilem onestepa wlasnie na pomaranczowym padzie od royala i pasta ex 04-06 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś usłyszałem od żony. jak tak ładnie ci czyszczenie wychodzi to domyc szklany prysznic. i pytanie czym dobrze domyc osad z mydła.szamponow i kamienia? na tą chwilę APC atakuje. stosowaliscie jakieś powłoki na zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, alexander.p napisał:

dziś usłyszałem od żony. jak tak ładnie ci czyszczenie wychodzi to domyc szklany prysznic. i pytanie czym dobrze domyc osad z mydła.szamponow i kamienia? na tą chwilę APC atakuje. stosowaliscie jakieś powłoki na zabezpieczenie?

Glass polish a potem Glaco NW :) Żona będzie z ciebie dumna ;) U siebie tak zrobiłem i pięknie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, alexander.p napisał:

dziś usłyszałem od żony. jak tak ładnie ci czyszczenie wychodzi to domyc szklany prysznic. i pytanie czym dobrze domyc osad z mydła.szamponow i kamienia? na tą chwilę APC atakuje. stosowaliscie jakieś powłoki na zabezpieczenie?

@alexander.p na kamień spróbuj środek do usuwania waterspotów. ja mam CarPro Spotless - na szybach w aucie działa, więc tutaj pewnie też się sprawdzi ;p mały testerek na kabinę powinien Ci starczyć więc koszt śmiesznie mały a chyba bezpieczniej niż kwasem do felg to atakować (co też jest opcją na osady kamienne). kiedyś się wkurzyłem na kamień na szybie kabiny prysznicowej w domu, dokładnie umyłem, odtłuściłem i wrzuciłem na to wosk (ValetPro beading marvellous) no i fajnie, mniej to się brudziło, ale 3/4 czasu mycia lałem wodą po szybie bo tak fajnie spływało :D no i dosyć szybko zniknęło, żele pod prysznic itp chyba szybko podjadają woski. mam znajomego, który po każdym myciu kabiny pryska woskiem na mokro z K2. czyli teoretycznie można wosk  (powłokę pewnie też, szyba to szyba), kwestie tylko zdrowotne - nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ np na kondycję skóry jak się powoli to rozpuszcza i spływa. mi w każdym razie stóp nie wysuszyło ani w nocy się nie świeciłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alexander.p napisał:

dziś usłyszałem od żony. jak tak ładnie ci czyszczenie wychodzi to domyc szklany prysznic. i pytanie czym dobrze domyc osad z mydła.szamponow i kamienia? na tą chwilę APC atakuje. stosowaliscie jakieś powłoki na zabezpieczenie?

Ja używam rotacji z FG400, serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

Glass polish a potem Glaco NW :) Żona będzie z ciebie dumna ;) U siebie tak zrobiłem i pięknie jest :)

AG? a rain X da radę, bo właśnie mam zamówiony :)

3 godziny temu, macmel napisał:

@alexander.p na kamień spróbuj środek do usuwania waterspotów. ja mam CarPro Spotless - na szybach w aucie działa, więc tutaj pewnie też się sprawdzi ;p mały testerek na kabinę powinien Ci starczyć więc koszt śmiesznie mały a chyba bezpieczniej niż kwasem do felg to atakować (co też jest opcją na osady kamienne). kiedyś się wkurzyłem na kamień na szybie kabiny prysznicowej w domu, dokładnie umyłem, odtłuściłem i wrzuciłem na to wosk (ValetPro beading marvellous) no i fajnie, mniej to się brudziło, ale 3/4 czasu mycia lałem wodą po szybie bo tak fajnie spływało :D no i dosyć szybko zniknęło, żele pod prysznic itp chyba szybko podjadają woski. mam znajomego, który po każdym myciu kabiny pryska woskiem na mokro z K2. czyli teoretycznie można wosk  (powłokę pewnie też, szyba to szyba), kwestie tylko zdrowotne - nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ np na kondycję skóry jak się powoli to rozpuszcza i spływa. mi w każdym razie stóp nie wysuszyło ani w nocy się nie świeciłem :D

hardcore to powłoka, i powinna się sprawdzić :) 

1 godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

Ja używam rotacji z FG400, serio

o dżizuss :) :ad:

1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

Magiczna gabeczka :)

o tym też myślałem i mam zamówione z alli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - szukam pomocy, a właściwie jednej rzeczy: przekładki dystansowej miękkiej do maszyny polerskiej. Nie chodzi mi o przekładkę dystansową do szlifierek oscylacyjnych, tylko o miękką przekładkę zakładaną pomiędzy talerz mocujący, a gąbkę/pad w maszynie polerskiej. Nie mogę tego znaleźć w żadnym ze sklepów (w tym u MX Nowicki), a coś mi świta, że Paweł z MX Nowicki w jednym z odcinków poradników na YT prezentował taką przekładkę/podkładkę, zakładaną na talerz mocujący - miała ona na celu zwiększenie miękkości i amortyzacji talerza. Może ktoś wie, czy znajdę gdzieś taką przekładkę/dystans...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.