Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Posiadam Hondę Civic z bardzo miękkim czarno perłowym lakierem. Nie za bardzo mam pieniądze, aby oddać ją do profesjonalnej polerki i nałożenia powłoki. Sam też nie będę się zabierał za polerkę bo to nie ma większego sensu (narobie więcej problemu niż pożytku). I tu moje pytanie, jak ręcznie mogę lekko odświeżyć lakier ? Aby usunąć trochę rys, przywrócić chociaż trochę blasku i wydobyć perłę ? Czy jest to wgl możliwe? Proszę o spokojne odpowiedzi, bo wiem, że nic nie zastąpi korekty, ale może jest jakiś sposób ;)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arkeolowy napisał:

@seba1642 idąc najniższym kosztem kup sobie jakiś zestaw oszustów typu cleaner prima amigo i jakiś wosk ładnie kryjący i efekt będzie zadowalający.

@Arkeolowy I w jaki sposób stosuje się ten cleaner ? Wosk posiadam Fusso Mirror Shine. Jaki QD lub QW najlepiej do tego używać ? Posiadam Lucas Slick Mist ale nie jestem z niego wgl zadowolony.

ee3d2634c8a95f4594d93d00a82b59f7.jpg.2bebbf99968c48e142497526bebaaccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Pany, głupi dylemat - żarówki do tablicy rejestracyjnej - tradycyjne czy LED ? Miałem jakieś LEDy po 15zeta sztuka i wytrzymały 4 miesiące. Patrzę na Alledrogo to jest pełno po 2 zł ale czuję że efekt taki sam będzie. Macie jakieś sprawdzone ciepłe LED ?

Polecam moduly led od Tomnika, bardzo fajnie swieca a co najwazniejsze nie mrugaja ;)

Kontakt: prolumo@yahoo.com

510 719 221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z drzwiami, przy obecnie niskich temperaturach jedna para drzwi strasznie ciężko się otwiera, coś jakby smar zastygł czy coś z zawiasami się działo. Wiecie co to może być?
Jak ewentualnie sobie z tym poradzić?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gizbern napisał:

Preparat typu  WD40 w zawias i powinno pomóż.

WD40 to największy badziew...

@RafalB Kup coś takiego jak WURTH SILIKON SPRAY. Pięknie smaruje, nie pozostawia zacieków i odpycha wodę/wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, seba1642 napisał:

@Arkeolowy Nie za bardzo znam sie na cleanerach, więc zapytam. One zawierają jakieś substancje wypełniające itp ? Czyli lakier bedzie dobrze wyglądał ale tylko chwilowo ? 

temat brzmi - krótkie pytanie, krótka odpowiedz :)

Wszystko jest na forum. Użyj szukajki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem!Szukam firmy która   zajmuje się malowaniem felg,renowacją na najwyższym poziomie.Brat mnie namówił na malowanie u znajomego bo wisiał mu tzw przysługę i zniszczył mi felgi.Na felgach jest morka.Dla mnie dramat.:unsure:Szukam firmy która podejmie się ich renowacji.Może znacie takich magików!

511_DA56_F-21_A6-4925-936_E-65365_DDCA47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126Obyś miał rację.Daj spokój!Już nie interesuje mnie cena.Chcę tylko gladkiej felgi nawet w macie a nie takiego dramatu jakby farba położona była na rdzę.Mam nauczkę,nigdy malowania w firmie która zajmuje się malowaniem wszystkiego z aluminium.Tylko i wyłącznie renomowane firmy do wszystkiego.Niech to będzie przestrogą dla reszty chłopaków:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zamiar zrobić polerkę kloszy przednich lamp. Podobno trzeba to zabezpieczyć potem woskiem lub powłoką. Mam wosk fusso 12 month a o powłoce myślałem carpro dlux - czy jest sens ją kupić? Tania nie jest a czy znacznie bardziej trwała niż wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hep dlux to strzał w 10. Moim zdaniem łączy trwałość z wyważoną ceną, a przy okazji banalnie łatwo się nanosi. Nakładałem go ostatnio na klosze po odświeżeniu pastą polerską. Oblecisz sobie resztą wszystkie zew. plastiki, i felgi, i jeszcze zostanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paperson napisał:

@Hep dlux to strzał w 10. Moim zdanie łączy trwałość z wyważoną ceną, a przy okazji banalnie łatwo się nanosi. Oblecisz sobie resztą wszystkie zew. plastiki i felgi i jeszcze zostanie :good:

Dzięki za odp. A dobrym pomysłem będzie położenie na to jeszcze wosku żeby wydłużyć trwałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalB Możesz też używać białego smaru, ja mam taki biały smar z PTFE od K2 i nie mam problemu z zawiasami. Ostatnio spędziłem weekend w Zakopanem, mrozy dochodziły do minus 20 i nie zaobserwowałem żadnego przymarzania. Jedyny minus to taki ze trochę chlapie przy aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.