Skocz do zawartości

Mini poradnik olejowy


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód (civic b18, przebieg 300 tyś +) był jeżdżony na olejach 5w50 i 10w60 i aktualnie spalanie może oscylować w granicach 5l/10000km (lekko nie ma, kręcony dzień w dzień). Generalnie myślę o remoncie na przyszły rok. Normalnie bym sobie zalał płukankę i niczym nie przejmował, jednak ciekawi mnie czy przy takim spalaniu nadal w 100% nie wpłynie na pobór oleju ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że miałem podobną sytuację w Asterce 2 silnik 1,6 16V. Ogólnie te silniki lubią olej, ale wymiana uszczelniaczy zaworowych i wymiana pierścieni ograniczyła bardzo zużycie oleju do 0,2 - 0,4 na 10000. Dla mnie taka sytuacja jest do  zaakceptowania:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka na pewno nie wpłynie na konsumpcję w sensie powiększenia jej, ale mając taki silnik grzechem byłoby nie skorzystać ze środka typu AR2300, służącego do m. in. do regeneracji uszczelnień. To byłby ciekawy test :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor Przejechałem 65km i ojciec pojechał nim najpierw do Rosji a później z Rosji na Chorwację, czy tam bardziej Lublin-Moskwa-Moskwa-Zadar i zrobił już 7500km łacznie i chce wymienić, Silnika dwa miesiące nie słyszałem to trudno powiedzieć czy jest jakaś różnica, Tata też mówi że nie wie czy się coś poprawiło, jak było tak było ;) I teraz chce wymienić na jakiś lepszy jakościowo olej. :/ Ale być może w aucie dziewczyny zastosuje ten wynalazek i sam ocenie ale przez zime to i tak trudno coś dostrzec :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad dodatkiem do oleju, ale w przeliczeniu na "olej' to za tą cenę mam prawię 4l  :x . Zastanawiałem się czy nie zmienić na jakiś 10w40, ale raczej znowu zaleję Valvo Vr1 5w50 (miałem przez chwilę 5w40, jedyny plus że pokazał praktycznie wszystkie wycieki  :lol: ) z zastosowaniem płukanki i teraz pytanie czy np od Liqui moly wystarczy ? 

Pomyślałbym o lepszym oleju ale tego w dobrej formie za bardzo nie popijał a znowu trzeba kupić 8l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, do diesla bez dpf, z wyciętymi katami, przed zimą, wlać 5w30 spec golda z archoilem 9100 czy mobil delvac bez dodatku? Czy moze macie inny lepszy pomysl? Pomysł oczywiście mieszczący się w 300 zł (potrzebuje 7 litrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avensis 1.8 vvti. dobry motor. Ogólnie Toyota zaleca oleje o lepkości 0w20 ze względu na ciasno spasowane silniki. Zresztą w książce serwisowej jest info że producent zaleca 0w20 i w ostateczności można zamienić olej na 5w30 lecz przy następnej wymianie należy powrócić do 0w20. Oryginalny olej Toyota jest drogi i robiony przez Castrola. Ja zalewam Motul 8100 Eco-Lite 0w20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zdrowy_zab napisał:

Do silnika 1uz (lexus LS400) olej Specol Spec Premium C3 Synthetic 5W30 będzie ok :D ? I do tego AR9100 :) 

Masz w tym LSie DPFa? :D

17 godzin temu, Pepiko napisał:

Też mnie zastanawia czy do japońców będzie dobry, szczególnie VVTi

 

16 godzin temu, ostry2407 napisał:

avensis 1.8 vvti. dobry motor. Ogólnie Toyota zaleca oleje o lepkości 0w20 ze względu na ciasno spasowane silniki. Zresztą w książce serwisowej jest info że producent zaleca 0w20 i w ostateczności można zamienić olej na 5w30 lecz przy następnej wymianie należy powrócić do 0w20. Oryginalny olej Toyota jest drogi i robiony przez Castrola. Ja zalewam Motul 8100 Eco-Lite 0w20

Wyśmienite lekkobieżne oleje do różnych japońskich silników (VVT-i, i-VTEC) to oleje Amsoila z serii Signature. :) Cenowo jak na urywające koniec pleców parametry też są ok. Ja Signature Seriesy (0W30 i 5W30) pozalewałem wszędzie gdzie się nadawały. ;) Wszędzie praca silnika mnie satysfakcjonuje, a ponadto ze względu na obniżony HTHS w jednym z aut zaobserwowałem niewielki spadek zużycia paliwa - przynajmniej tak to tłumaczę, nie znajdując innej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.