Skocz do zawartości

Mini poradnik olejowy


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na krótkich odcinkach tym autem to rzadko jeżdżę. Właśnie widzę że Ineo First niektóre mają C1 a niektóre C2 chyba 0W30 sobie odpuszczę. Poczytałem trochę tematów na oil-club i tak jak pisałeś Saczi do tego silnika można spokojnie zalać olej C3 i wtedy będzie niby lepsza ochrona. Tam piszą o różnych parametrach na których kompletnie się nie znam, w kilku tematach proponowali olej Millers Trident Professional C2/C3 5W30 więc myślę że go zaleję. Skoro go proponują to chyba nie jest najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mk4tdi napisał(a):

Nie muszę emoji16.png skoro Total lepszy od Millersa to zostaję przy Ineo ECS tym bardziej że cenowo lepiej wychodzi.

To nie jest kwestia lepszy/gorszy, tylko moim zdaniem, mody na dana markę.
Millers, Penrite, Ravenol, Amsoil(*) i chyba już w mniejszym stopniu Motul, to właśnie takie marki.
Maja 1, 2 oleje wybitne, a cała reszta mainstream.

Ja sam używałem olejów Amsoil Signature Series i uważam je za jedne z najlepszych w swojej klasie.
Jednak wymiany co 10 tys km nie usprawiedliwiają 3x wyższego kosztu względem olejów Orlen, na których aktualnie jeżdżę.

19 minut temu, mk4tdi napisał(a):

Jeszcze pytanie dotyczące płukanki... Stosujecie? Daje to coś?

To Ty dajesz - swoją kasę za pewna obietnicę.
Stosując płukanki postojowe ułatwiasz spuszczenie starego oleju, zapewniasz sobie dość mocną dyspersję zanieczyszczeń (wiązanie w masie oleju) i bardzo symboliczne czyszczenie silnika.
Płukanki długodystansowe mocniej czyszczą. W żadnym wypadku nie oczekuj efektu jakby silnik z fabryki wyjechał.
Ja stosuję w dość ograniczonym zakresie Archoil/Oilsyn/Oilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje oleju do 3.0 v6 produkcji psa, norma oleju to B71 2296. Aktualnie wlewany jest total quartz 9000. Przeważnie auto lata w trasy głównie autostrada. Na jaki inny olej mógłbym zamienić aktualny? Albo coś dodać do aktualnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TiZi, B71 2296 to nic innego jak a3/B4, czyli stare fullsapsy.

Możesz lać dowolny olej z ww specyfikacją acea. Ja akurat najczęściej polecam świetnego Lotosa 5w40, który defacto jest na tym samym przepisie co używany przez ciebie total. Mało tego, 90% tych olejów jest taka sama!

Nie ma czego ci polecić... No może Shell helix Ultra na gtl i nowej formulacje ewentualnie stary jak świat Meguin SuperLichLauf 100% pao, ale ja zazwyczaj go nie polecam. Inne ciekawe oleje to koszt zwykle w okolicy 300pln lub nawet powyżej za 4-5L. Zupełnie nie wiem, czy warto tyle wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Venga 1.6 16V CVVT 125KM w automacie, 2011r, 88 000 km. przebiegu. Auto przyjechało z Finlandii, nie wiadomo co wlane i kiedy. Coś taniego a dobrego, wchodzi 3.3l więc najlepiej bańka 4l. 

Orlen Platinum Max Expert XD 5W-30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@mk4tdi z tego akurat nie korzystałem, ale z takich długodystansowych to miałem Oilsyn ReleaseTech Power Cleaner (LongLife), przejechałem na nim 6000km i po nim zleciał dużo bardziej brudniejszy olej niż po tych 15-minutowych, więc jak widać działa i nie szkodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archoil kiedyś miał taką od zmiany do zmiany. Jeździłem na takiej i różnica między taka a 15 minutowa to kosmos był. Silnik był tak czysty że przez pewien czas nie mogłem sprawdzić stanu oleju bo za cholerę nie było go widać na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.