Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni relaksik przed wyjazdem do roboty - umyłem na szybkości po weekendowym wypadzie do miasta na 2 litery - Uć nie chciałem zostawiać na 2 tyg. żeby się żarło

Polecam na majówkę parkować przy Zoo w Łodzi na ulicy Unii Lubelskiej wypad na dwa auta z dwoma małolatami (niecałe 3 i ciut ponad 4 lata) i najpierw walka żeby wyjść z hotelu a potem walka żeby zdążyć i szukanie parkingu możliwie blisko, bo pora karmienia słoni… no coż miałem czuja i się nie myliłem do smażących się robali z trasy dołączyły soki z drzew w ilości HURTOWEJ (choć wydaję mi się, że to niedopowiedzenie…). Przód do mniej więcej 2/3 długości auta wycieniowany tym darem natury prezentował się tak:

45c520c8e35f6d2d26ed2aa7d4045b5b.jpg

Ciekawostka taka, że mam na aucie set powłok z CP przykryty woskiem Gyeon i na to przed wyjazdem przy myciu wleciał jeszcze Gyeon Ceramic QD - no lubię kanapkować I ta kanapka całkiem nieźle znosi takie trudy - po wygrzaniu robaków i żywicy przez prawie 2 dni w srogim słońcu, na powrocie na A1 załapaliśmy się na srogą ulewę do kompletu - sam deszcz i prędkości autostradowe+ zmyły 90-95% żywicy i 95-97% robaków lusterka są w ppf i mam wrażenie, że robale bardziej się „wbijają”, natomiast zderzak, który jak zobaczyłem po trasie „tam” to się przeżegnałem lewą nogą przez prawe ramię - po zaparkowaniu na hali już w domu przecierałem oczy bo praktycznie nic nie było po samym deszczu i trasie

2d13c1eaf7d6db4dbfb7912973c19786.jpg

I po myciu: BHTL, mix CP reset ~55ml (tyle zostało w butelce) + CP descale ~20ml na 12l wody:

4539c84848d65e006f41242e3cde5c48.jpg

W procesie nie użyto ani grama T&G a na lakierze nawet kropeczki. A już w myślach liczyłem czy mi pricka starczy i czarne chmury zawisły nie tylko nad pomorzem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą kanapką

3a67731f92dbaf33b09a24c09c272eec.jpg

Wytarte na szybko, minuta na peta i nacieszenie oka, bo co chwila pada więc mocno się nie przejmowałem lizaniem i daleko czystym nie zajechałem a i tak ludzie się dziwnie patrzyli, co za debil pucuje auto w taką pogodę

Trochę długo i nie wiem czy dział zostanie zaaprobowany, ale zacząłem w „co zrobiłeś…” i stwierdziłem, że samooczyszczanie tego zestawu mi poprawiło humor, a takie zwykłe ochlapanie w sumie nie zasługuje na tamten temat pokornie proszę o wybaczenie i litość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 6
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo kupiłem niedawno auto, ładnie błyszczało a jak umyłem ręcznie to taki się dziwny lakier zrobił a sprzedawca mówił, że lakier po polerce" 🙂 zdecydowanie lakier jakieś polerowanie widział 😄 

IMG_20240507_194015.jpg

IMG_20240507_194021.jpg

IMG_20240507_194035.jpg

IMG_20240507_194150.jpg

  • Lubię to 3
  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że kupiłem do domowego audio wzmacniacz. Trafiłem używkę w cenie kradzież 🙂 no jaram się. Trochę się pomysł sezonował za długo 

Dobra. Coś co poprawia mi humor za każdym razem. Samochód który można wewnątrz posprzątać otwierając tylko jedne drzwi. Auto teściowej. Starsza pani z powodów zdrowotnych przez 6 miesięcy nie jeździła autem i samochód stał w centrum miasta pod drzewem. Zapytała czy mnie nie opłukał samochodu i zabrała dzieci na plac zabaw. 

Wyglądało tak

 

 

20240512_160554.jpg

20240512_160601.jpg

20240512_160608.jpg

20240512_160612.jpg

20240512_160619.jpg

Odjechało wyglądając tak.

 

20240512_184056.jpg

20240512_184126.jpg

20240512_184143.jpg

Tutaj mam pytanie może mi pomożecie z pomysłem. Maska dach clar dawno zszedł lakier jest szorstki chłonie brud.

Prawdziwych plac blacharski przy samochodzie nie będzie bo za dwa lata pewnie pójdzie na złom albo na jakieś rajdy gówniarzy. Mimo dobrego stanu technicznego nie małego przebiegu samochód ma wartość w okolicy roweru z marketu. 

Co byście z tym zrobili? Rdza punktowo i do ogarnięcia. Rozważam opcje między pomalować to hammeritem wałkiem guma w sprayu a kupić puszki z utwardzaczem i lakierować na dworze. 

Beznadziejnie wygląda i największy problem to domycie tego. Wiem że niekoniecznie wyjdzie kolor 😉

  • Lubię to 8
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.