Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

Pimps, tylko one lubią się sypać. Masz jakieś sprawdzonej firmy??

Jest jeszcze dedykowany aplikator 4nano do powłok i tak myślę o nim, ale nie wiem czy warto go kupić. Będzie to moja pierwsza powłoka i chcę się przygotować jak najlepiej.

 

Jest jakiś temat jak przygotować auto pod powłoki i jak je nakładać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że mogłem ją za szybko zetrzeć? Tzn nakladalem krzyżowo aplikatorem do powłok przykladowo polowa drzwi i na spokojnie od razu scieralem..., z kolei z ciekawości raz zaczekalem okolo 30sek i faktycznie robily sie juz mazy i ciężko bylo dotrzec. Zastanawiam sie poprostu czy przy scieraniu od razu nie usuwam nakladanej powloki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali11, może nie wiele to wniesie ale testowałem go na rejestracjach. Na jedną go naniosłem i od razu dotarłem fibrą a na drugiej poczekałem około 1 minuty nie więcej - jedna i druga docierała się tak sam, no i woda na nich zachowuje się identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co czekać tylko docierać od razu. Powłoki najczęściej wiążą się od razu z lakierem i dociera się od razu żeby zebrać nadmiar jak zostawisz na dłużej sprawi że będzie ciężej dotrzeć mogą zostać mazy i mocnego docierania możesz narobić bałagan na lakierze. UNC-R ewidentnie widać na lakierze bo mocno przyciemnia. No chyba że jest to jasny lakier ale na taki jeszcze nie kładłem. Może teraz położę na białą 911 Turbo S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nakładałem pierwszy raz w życiu powłokę. I UNC-R ni jest taki trudny w aplikacji. Trzeba się trochę namachać ścierą, ale wszystko idzie zrobić.

Dach i maskę zostawiłem sobie na koniec. Na dachu wszystko okej, ale mam problem na masce. Maskę podzieliłem sobie na kilka kawałków i widać łącznie, zrobiły się chmury i ciemniejsze miejsca tam gdzie nachodzą się linie. Mikrofibrą nie mogłem tego wyprowadzić. Co mogłem źle zrobić? Miałem dwie fibry na całe auto. Może się zapchały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Tak zrobie. A czy o UNC-R trzeba jakas dodatkowo dbac? Bo przy innych powlokach trzeba co jakis czas psiknac czyms zeby uzupelnic powloke. A w tym przypadku jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam nietypowe pytanie o powłokę UNC-R. Mianowicie co z myciem samochodu? Czy jeśli umyje się go w domu wodą z odrobiną płynu do naczyń przy użyciu miekkiej gąbki to powłoka się zetrze? (tak, niestety to zrobiłam z nieświadomości :/ ). Z góry dziękuję za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakladałem powloke w weekend. Staralem sie trzymac wytycznych jesli chodzi o temp ( w okolicach 15 stopni aplikacja ) oraz ogolnych zasad, aby bylo po bozemu :)

 

Jesli chodzi o sama aplikacje, nie jest super trudna - nie jest to wosk wiadomo, ale nie ma tragedii :). Dzielilem panele na 3-4 czesci i rzeczywiscie polerowalem zaraz po aplikacji ( producent na opakowaniu podaje 30 sec, wiec po dokladnej aplikacji na krzyż na dany fragment to pewno akurat bylo te 30 sec ), polerowanie fibrami typu terry towel - swietnie sie sprawdzaja. Myslę, że osoba zastanawiająca się czy da sobie radę, nie ma się co obawiać, zwlaszcza taka ktora juz cos tam liznela tych detajlngow w zyciu. Kwestia robic na spokojnie, małymi fragmentami i nie zostawiać powłoki na dłużej bo rzeczywiście się może zrobić problem z mazami/ polerowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.