Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich szamponow i aktywnych pian uzywacie do mycia auta z powloka UNC-r? Posiadam szampon Megsa NXT i wiem, ze nie zmywa woskow i tez raczej niczego zlego nie zrobi powloce ale wole sie zapytac. Bede robic zamowienie niedlugo i chce wszystko sobie skompletowac.

 

Ciekawe czy sa jakies specyfiki, ktore szkodza na dluzsza mete powloce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegokolwiek szamponu możesz używać i żaden nie zaszkodzi. Mnie najbardziej odpowiadają te które w trakcie mycie są śliskie i zaliczam do nich szampony GYEON. Co do pian również nie ma tutaj problemu gdyż w tych stężeniach które są opisane możesz używać i nic złego się z powłoka nie porobi. Ja używam pian AUTOBRITE, BLINK, GYEON, SHINY GARAGE - z żadną z nich nie ma problema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na prawdę, najpierw poczytaj bo szkoda twoich pieniędzy.

 

Machanie łapką w lewo i prawo trzykolorowym padem wyglądającym jak niemiecka flaga z megsem UC pod nim nie można nazwać korekta.

 

Przygotuj sie najpierw porządnie do pierwszej prawdziwej korekty. Poczytaj o padach, pastach, kup maszynę DA najlepiej na początek, dowiedz sie co z czym i po co, a jak już to wszystko ogarniesz i zrobisz dobrze swoją pierwsza korektę, a w blasku słońca na twoim aucie nie bedzie podpisu polermistrza, wylej na dużo Panel Wipe, i nakładaj powłokę, tak starannie, jak tylko potrafisz. Wtedy cos z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dla mnie prosty i oczywisty.

 

Nie bede na sile nakladac powloki tylko dlatego, ze ja kupilem i mi sie gdzies spieszy. Jezeli wykonana przeze mnie korekta przy uzyciu UC recznie wyjdzie slabo a zakladam, ze tak moze byc to nie poloze powloki proste! Jest to drugie autko w rodzinie wiec spokojnie moze poczekac na drugie podejscie do korekty albo i trzecie jak bedzie trzeba. Czasu mam tez duzo a rece do slabych nie naleza i prac fizycznych sie nie boja.

Do tego lakier nie jest zniszczony. Malo jezdzone, woskowane, zadbane az sasiedzi sie smieja bo co chwila z fibra latam i cos pucuje a jak sasiad zobaczyl pare specyfikow jak ostatnio woskowalem to sie pytal czy sie dobrze czuje i poco to na co to :wallbash:

 

Kolego, na prawdę, najpierw poczytaj bo szkoda twoich pieniędzy.

 

Chyba jak sam sie za to nie zabiore to czytanie nic nie pomoze i samo sie nie zrobi.

 

Dziekuje, ze sie tak martwicie o wyniki mojej pracy :-] nie omieszkam zamiescic fotki po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNC-R to powłoka typu "bezobsługowa", która nie wymaga wspomagania jej Reloadami itp. Powiem więcej, wczoraj robiłem test z aplikacją quick detailera od Shiny Garage - powłoka sama w sobie jest tak śliska, że quick detailer się mazał i problem miałem go spolerować mikrofibrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co po dwoch latach zrobic z resztkami powloki, ktora jeszcze sie trzyma? Domyslam sie, ze trzeba przepolerowac delikatnie jesli nie ma wiekszych rys i wtedy lekka korekta i mozna nakladac ponownie powloke?

 

A i po dlugim czytaniu tematow doszedlem do oczywistego wniosku, ze korekta tylko z prawdziwego zdarzenia przy uzyciu maszynki. U mnie to bedzie DA ale najpierw nauka na starej masce od Audi 80.

 

Jeszcze jedno pytanko. Czy wiecie jak sie zachowa powloka w kontakcie z APC, IRON X czy Prickbort? Wiem, ze ten ostatni nie usuwa woskow, sealantow wiec i powloce chyba nic nie zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli macie mazy, to jest na to parę sposobów, jeżeli powłoka jest jeszcze nie utwardzona tzn. do 4 godz. to można usunąć to delikatnie jakimś clinerem (ale nie szybciej niż po 1-2 godz) albo np. QD od Max Protect Silk Coat, jeżeli zobaczyliście to np. gdy powłoka jest już w pełni utwardzona tzn. po 1-2 tygodniach to można użyć np. WSR od Max Protect albo IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.