Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie. Czy aplikować uncra rowniez na uszczelki i oklejac same szyby? W mercedesie w 211 z 2005 jest mnostwo malych uszczelek wokol szyb bocznych i nie wiem czy to wszystko oklejac czy mozna dawac na gume?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie , jak dlugo mozna trzymac powloke kwarcową ? kladlem na auto i troszke mi zostalo ... ma jakis termin waznosci ? buteleczke mam zamknieta szczelnie czy zmarnuje sie czy np. moge za miesiac lub dwa uzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna jak to robisz?? bo ja średnio na autko zużywam 3 szmatki, średnio po czterech elementach szmatki robią się już sztywne i wydaje mi się, ze aplikacja wtedy, nie jest równomierna, aplikowałem dopiero na dwa auta ale w obu przypadkach miałem takie same obserwacje.

 

Bot- jak jest szczelnie zamkniete, to uwazam ze te 2-3 miesiace na pewno, choc byly slowa na forum ze, po pol roku aplikowali i nic niepokojącego nie zauwazyli

A ja mam pytanie czy MOSHA łatwiej się aplikuje od UNC-ra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy1988_88_88 nie wiem jak mi to wychodzi, ale szmatki mi nie sztywniały, więc nakładałam dalej po prostu. Ostatnio właśnie całego land rovera robiłam jedną szmatką. Oczywiście jeśli Tobie sztywnieją to wymieniaj ;)

 

A ja mam pytanie czy MOSHA łatwiej się aplikuje od UNC-ra??

 

mohsa aplikuje się łatwiej, ale jest bardziej wymagający przy docieraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popróbowałem sobie aplikowanie UNC-R ściereczkami Geyona na klocku z gąbką i potwierdzam, że wychodzi dużo ekonomiczniej i łatwiej się dociera z uwagi na nieporównywalnie cieńszą warstwę. Niestety na jasnym lakierze zupełnie nie widać, w którym miejscu było już nakładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi raz kladlem uncra. Auto po aplikacji ( nie celowo ) ale jakies 5 dni stalo w garażu. Powierzchnia idealnie przygotowana, 3 razy odtluszczona. Aplikacja przy naprawde dobrym oświetleniu w postaci swietlowek oraz metahalogenu na statywie. No i do czego zmierzam ? Dzis zobaczyłem mazy na masce :|. Aplikacja przy 25 stopniach Maks byla, mega malymi fragmentami, aby uniknąć problemow z polerowaniem, a tutaj takie kuku :/. Zastanawiam się czy ta cholera sie jakos nie przegrzala przez te upały i maskę, na której bym obiad dla rodziny ugotowal - no ale po tylu dniach :( ? Po wypolerowaniu no jajka bym sobie dal obciąć, ze mazow nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotnosc teraz jest dramatyczna, a temp również nie sprzyjają. No nic trzeba przepolerowac maske od nowa i sprawdzic reszte auta dokładnie. Najbardziej dziwi mnie to, że jestem niemalże pewny, że nie było mazów/ smug po wypolerowaniu zaraz po aplikacji ani nawet pare dni po;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazy najlepiej widać w cieniu. Też musiałem poprawiać na masce w mercedesie. Niby było mega szybko docierane 3 fibrami a i tak było widać łączenie na środku maski. Poprawiłem i było już ok :) Ogólnie powłoki to skomplikowana aplikacja. No może poza Opti Coat 2.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to żeby robić bardzo małymi kawałkami, powłoka bardzo szybko się utwardza, dlatego trzeba tak kombinować żeby robić jak najmniej łączeń na poszczególnych elementach, maskę przeważnie dzielę na 3 długie paski, nakładam pierwszy pasek, pomagier od razu to ściera, a ja już lecę z drugiem paskiem ... . Np. po zaaplikowaniu na połowę drzwi i odczekaniu np. 3 min. to nakładając na druga stronę drzwi zrobią się nam już smugi, mazy w miejscu gdzie się łączy powłoka, dlatego bo ona będzie już na tyle utwardzona że następna warstwa już się jej nie złapie, dlatego tez UNC-R się nie warstwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez były mazy na masce, ale był to mój pierwszy raz :D Tak jak Bieniek poprawiłem i było już ok.

Swoją drogą czy któryś ze sklepów zamierza wprowadzić do swojej oferty również pozostałe produkty Max Protect tj. aplikatory i właśnie Silk Coat itd. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim świetle najlepiej Wam sie kładzie tą powłoki. Chodzi o widzialność mazów. Ja przy świetlowkowym 14szt. nic nie widziałem. Ledowe nie pomagało (latarka 1200 lumenów i halogen ledowy 30W)Pomogło dopiero słoneczne światło o świcie. I przy świetle dziennym wszystko było widac jak na dłoni i udało sie położyć ja dobrze. Sztuczne źródła jakie miałem w posiadaniu niestety poległy. :( napewno sa lampy przy których to dobrze widac i chetnie bym sie w taka zaopatrzył. Tylko jaka?? Metahalogeny czy cos innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.