Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co ci inne zdanie?

Przecież nikt nie napiszę, że nie maja racji KRD albo Justyna czyli moderatorzy, ludzie którzy zakładam zrobili dziesiątki/setki? Aut, i położyli tyle samo powłok pewnie.

A jak ci napiszę tak to i tak bym nie wierzył.

Bo wszędzie piszą, że powłoka do końca wiąże się parę dni i nie wolno traktować jej chemią na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Gyeona po nałożenie powłoki stoję się Cure właśnie po to żeby zabezpieczyć powłokę przez pierwsze dni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, mycie samą wodą nie jest wtedy zabronione.

Wind, A kiedy chcesz kłaść tą powłokę? Może warto zaczekać na cieplejsze dni, majowe czy czerwcowe? Wtedy masz dużo większe szanse, że nie pobrudzisz samochód przez kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z burdy, czym si,ę różni taki cleaner od capro albo panel wipe od ipa? Ipa rozumiem po to żeby pozbyć sie resztki pasty pokorekcie i tylko po to? A cleaner/panel wipe :D? Wkrótce wjeżdżam na ticsona i wolałbym żeby nie stracił na wartości, ma tylko 45tys przebiegu, prawdziwa perła. Zalany do pełna za 1200 lekko pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrael, To musisz jeszcze się trochę poduczyć bo produkty typu panel wipe, prep, oil zero to nie cleanery. Są to produkty do odtłuszczania powierzchni, jedne mnie lub bardziej skuteczne od IPA.

 

No coś ty :) Cała moja wypowiedź to pytania i wątpliwości ale dzięki, że chociąż powiedziałeś, że są to produkty do odtłuszczania powierzchni ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Gyeona po nałożenie powłoki stoję się Cure właśnie po to żeby zabezpieczyć powłokę przez pierwsze dni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, mycie samą wodą nie jest wtedy zabronione.

Wind, A kiedy chcesz kłaść tą powłokę? Może warto zaczekać na cieplejsze dni, majowe czy czerwcowe? Wtedy masz dużo większe szanse, że nie pobrudzisz samochód przez kilka godzin.

 

Chyba tak zrobię. Poczekam z powłoką a narazie wykonczę to co mi zostało z Pb BH i 476.

Teraz jak leją drogi chlorem i sypią sól drogową to powłoka by się nie związała i nie utrzymała przez dłuższy czas.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jakie macie doświadczenie odnośnie trzymania się powłok w stosunku do przejechanych kilometrów? Po jak największej ilości kilometrów widzieliście że powłoki dalej trzymają i jakie to były powłoki? Bo jak napisałem w rok robię 80 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja juz widze na swoim aucie pare rysek wiec ochrona raczej srednia. UNC-Ra naklada sie na przygotowana powierzchnie i sie jej nie warstwuje wiec nie jest to dobry pomysl zeby ja klasc na inne powloki. Nie zwiarze sie tak dobrze z lakierem jak powimma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie bardziej zabezpieczać przed zarysowaniami, chcecie grubszą powłokę to przed UNC-R aplikuje się UNC-v1 , można jedna warstwę lub parę warstw i na górę UNC-R. Wygląd samochodu po takiej kombinacji również jest jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz widze na swoim aucie pare rysek wiec ochrona raczej srednia. UNC-Ra naklada sie na przygotowana powierzchnie i sie jej nie warstwuje wiec nie jest to dobry pomysl zeby ja klasc na inne powloki. Nie zwiarze sie tak dobrze z lakierem jak powimma.

 

 

Jaką grubość w mikronach wytwarza UNC-R na lakierze ? Pytałem w temacie: "Powłoki, sealanty..." na tym forum ale chyba nikt nic nie wiem o grubości powłok na naszym rynku. Jedynie na stronie Gyeon'a można wyczytać takie info :( Na logikę im powłoka grubsza, tym mniej rys, a może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większe znaczenie ma twardość powłoki.

 

możliwe, choć na rynku przybywa powłok nawet w nazwach z magiczną literką 9H :D jest podobno jakaś maszyna do testów twardości, chyba tzw. ołówkowej, według której przedział 6H-9H to "very strong" i "extremely strong". Pytanie jak to się ma do grubości? Ktoś wie ile mikronów ma UNC-R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce producenta jest plik do sciagniecia UNC-R.pdf zawierajacy porady na temat tej powloki. Warto przeczytac te dwie strony. Opisali co mozna robic a czego unikac. Kolega oo0ps34 chyba myslal o innych powlokach niz unc-r v1.

ciekawe czemu producent nie podaje twardosci. Domyslam sie, ze gdyby mial sie czym pochwalic to by to zrobil bo dopisek 9H w nazwie powloki dziala na wyobraznie konsumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej przygotować lakier pod UNC-R; Eraser / IPA 1:1 / zmywacze sylikonowe / benzyna ekstrakcyjna. Już słyszałem o różnych metodach, ale nie do końca wiem na ile są skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeleciałem lakier Stripped Ease od Angelwax - ma taką dziwną jakby tłustą konsystencję, po czym odparowuje i lakier jest fajnie przygotowany pod powłokę - fajnie skrzeczy pod palcem czy fibrą jak sprawdzałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
na tym forum ale chyba nikt nic nie wiem o grubości powłok na naszym rynku. Jedynie na stronie Gyeon'a można wyczytać takie info

 

Pytanie jak to się ma do grubości? Ktoś wie ile mikronów ma UNC-R?

 

Tutaj można samemu wyliczyć teoretyczną ilość "czystej 100% skoncentrowanej" powłoki potrzebną do pokrycia lakieru grubością np 1 mikrometra, tylko jedno pytanie : Ile powierzchni lakierowanej ma średniej wielkości auto ? 15 - 20 - 25 - 30 metrów kwadratowych ?

 

Po wyliczeniu objętości trzeba przyjąć że część powłoki odparuje i część zostanie na aplikatorze i mikrofibrze i dodać to do wyniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.