Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@hubikas Jeszcze trochę czasu zejdzie zanim go użyję - póki co mam 16h korekty za sobą i na gotowo zrobiony mam tylko przód, a gdzie tam reszta ;)

Najlepsze jest to, że ktoś już maskę wyciorał porządnie bo zostawił mi 44-60um lakieru :shock:

 

Obrałem taki kierunek, że postanowiłem znaleźć punkt, gdzie lakieru jest najmniej, abym wiedział na jak mocne cięcie mogę sobie pozwolić, średnio było:

 

20ij2ns.jpg

 

Najmniej znalazłem 42.5, ale starałem się ścinać max 3-4um przy największych defektach, ewentualnie tak spłycić głębokie rysy licząc że UNC-R to przykryje :D

 

20rpy7d.jpg

 

Po ścięciu rys wygląda to mniej więcej tak:

 

34zwrpt.jpg

 

ac6b6d.jpg

 

Także praca na granicy :D Ale cierpliwość, spokój i opanowanie nie pozwoliły na błędy i maska wyszła całkiem nieźle.

 

2gy0pon.jpg

 

b3lq4i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ktoś ma porównanie między UNC-R a C1 od Gtechniq ;p?

Ja testowałem C1+exov2 zaraz po UNC-Rze.

UNC-R leżał nie pamiętam ile z rok i był jak nowy.

C1 exov2 leżało od Maja i jakoś we wrześniu zrywałem bo mnie szlag trafiał.

Ale spokojnie to tylko moje przyzwyczajenie to niesamowitego zrzucania wody przez unc-r.

 

Reasumując:

 

zmniejszone rysowanie (oczywiście nie wyeliminowane w pełni bo żadna powłoka tego nie potrafi) UNC-R - 1 C1 - 0

zmniejszone piaskowanie elementów UNC-R - 1 C1 - 0

look UNC-R - 1 C1 - 0

kropelkowanie UNC-R - 1 C1 - 0

zrzut wody UNC-R - 1 C1 - 0

UNC-R 1 : 0 C1exoV2

Oczywiście odczucia subiektywne ;)

 

Dodane po 2 minutach 50 sekundach:

Pogodny,

 

Nie martw się, Insignie mają zawsze mniej na masce. Rekordowa to 46 mikronów i wszystko zeszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt UNC-R jest świetny, ale c1+exo, według mojej opinii nie jest gorsze w swoich właściwościach. Na pewno nie pokusiłbym się o wskazanie, który zestaw jest lepszy. Jeśli ktoś nie chce CS, to nakładam obecnie tylko UNC-R. Dobra trwałość, cena dwa razy mniejsza niż c1+exo, kolejny plus to brak warstwowania, co za tym idzie krótszy czas aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem kropelkowania i odpychania wody to faktycznie ciężko pobić UNC-R, ale z moich obserwacji w kwestii look-u czy zabezpieczeniem przed "rysowaniem" wygrywa C1+EXO.

Ile ludzi tyle opinii pewnie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coraz bardziej napalam się na UNC-R, lecz potrzebuje porady od speców z sytuacją gdzie auto zostało polakierowane na odcięcie i po nałożeniu powłoki gyeon mohs widać na elementach lakierowanych powtórnie jakby były bardziej wyblakłe nie wygląda to fajnie w słońcu takie ostre przejście, czy UNC-R też tak wyciągnie ziarno i może być taki sam problem ? Dodam że na ori elementach lakier piękny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w ogóle wyjeżdżasz z serum? Porównujemy UNC-R i C1.

Chodzi mi o to, że producent takiego flagowego kozaka jak serum nie nadąża za UNC-R :P No ale nie można być mistrzem we wszystkim i tak mają z tego co czytam mnóstwo produktów, które są uważane za topowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadąża?? Rozwiń zdanie, bo chyba nie miałeś do czynienia z nimi

W sensie C1, serum wiadomo top ale koszty też top. Niektórzy wolą unc-r od c1 +evo, niektórzy tak jak ty nie są w stanie wskazać lepszego rozwiązania, więc z tych powłok do samodzielnej aplikacji chyba unc-r jest atrakcyjniejszy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.