Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@belzebiasz ile płaciłeś za swoją? @powalla jak możliwe że mają taki mizerny zarobek jak tu mają za 1150zl i myślę czy czekać na promocję w obi czy kupować tu  https://www.lavor.pl/index.php?p1064,lavor-myjka-cisnieniowa-indukcyjna-vertigo-26-170-bar-340-ewbar-2600w-530l-h-oem-mosiezna-pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hubert1989 napisał(a):

Trochę odgrzeje kotleta bo trochę ten temat przymiera głodem. Gdzie kupowaliście swoje myjki Lavor. Gdzie najlepiej zamówić? Obi widzę trochę trzyma zawyzona cenę. 

Na alledrogo kupowałem tydzień tydzień temu 28 pro jak jeszcze była po 1690zł. Póki co jeszcze bez testów bo pogoda taka sobie.

MYJKA CIŚNIENIOWA VERTIGO 28 PRO INDUKCJA 180 BAR (8.047.0068C) • Cena, Opinie 11132058359 • Allegro.pl

Teraz zastanawiam się jak połączyć na szybkozłącze pianownicę z Techkaru. 

 

W dniu 11.02.2023 o 10:06, Detalista napisał(a):

@m-aniek Ja kupiłem ostatecznie Vertigo 28 pro, po zakupie dokupiłem tylko szybkozłączki do lancy w techkarze, bo w tym modelu są na gwint tak jak w kranzle. Myjka ciężka, bardzo konkretna i ma swoją moc. Również polecam sprzedającego na popularnym serwisie aukcyjnym, miałem trochę pytań, zawsze dobrze doradził. 

Pokażesz te szybkozłączki bo nie mogę ich znaleźć na techkarze?? Chcę zakupić pianownicę do 28pro ale nie wiem jak ją połączyć na szybkozłącze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Tasior87 said:

Na alledrogo kupowałem tydzień tydzień temu 28 pro jak jeszcze była po 1690zł. Póki co jeszcze bez testów bo pogoda taka sobie.

MYJKA CIŚNIENIOWA VERTIGO 28 PRO INDUKCJA 180 BAR (8.047.0068C) • Cena, Opinie 11132058359 • Allegro.pl

Teraz zastanawiam się jak połączyć na szybkozłącze pianownicę z Techkaru. 

 

Pokażesz te szybkozłączki bo nie mogę ich znaleźć na techkarze?? Chcę zakupić pianownicę do 28pro ale nie wiem jak ją połączyć na szybkozłącze. 

Proszę 🙂

12728436392

Mają też dodatkowe złączki w ofercie (12728437594) ale zwróć uwagę, że 28pro ma bardzo duży przepływ wody, u mnie wyszło 18l na maksymalnym skręceniu przepływu wody przez pianownicę. Przy pianie Bilt Hamber muszę dawać bardzo dużo chemii, więc zamiast tego daję pianę z oprysku (chodzi o uzyskanie stężenia 4% na wyjściu) , wychodzi dużo oszczędniej a jakościowo tak samo. Także póki co złączki się przydają do lancy, a pianownica poszła na półkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Detalista napisał(a):

Proszę 🙂

12728436392

Mają też dodatkowe złączki w ofercie (12728437594) ale zwróć uwagę, że 28pro ma bardzo duży przepływ wody, u mnie wyszło 18l na maksymalnym skręceniu przepływu wody przez pianownicę. Przy pianie Bilt Hamber muszę dawać bardzo dużo chemii, więc zamiast tego daję pianę z oprysku (chodzi o uzyskanie stężenia 4% na wyjściu) , wychodzi dużo oszczędniej a jakościowo tak samo. Także póki co złączki się przydają do lancy, a pianownica poszła na półkę. 

Dzięki.

Przy tej pianie Bilt Hamber to nie uzyska na tej pianownicy efektu pitej śmietany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Tasior87 said:

Dzięki.

Przy tej pianie Bilt Hamber to nie uzyska na tej pianownicy efektu pitej śmietany ??

Jest fajna piana, ale niecałe 4% na wyjściu to 350ml piany+150 wody. Da się tym ogarnąć 2 średnie auta dość oszczędnie dozując. Zawór na pianownicy skręcony na minimum, szczelina lekko otwarta. Natomiast z oprysku na 1900ml wody 80ml piany starczy w zupełności i jest lepszy efekt. Nie wiem jak na tej myjce się sprawdza inna piana np. Funky Witch Tsunami. Może jest lepiej 🙂 Po prostu uczulam, że myjka ma bardzo duży przepływ wody, widziałem jak facet na YT mierzył przepływ wody na K7 to było to 12l z tego co pamiętam, mi wyszło 18 na max skręconym zaworze, na otwartym jeszcze więcej. Może to kwestia pianownicy (z techkaru) a może myjki, nie wiem... Chętnie poczytam Twoją opinię jak przetestujesz inną pianę np. FW albo Sonaxa. Podrzuć na priv jak nie zapomnisz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Szukam i szukam myjki do kupna wpierw budżet 1500, potem 2000 teraz już nawet 3000 zł... i nie wiem co wybrać. W oko wpadł mi ten Kranzle 1050 TST ale kilka negatywów też znalazłem. Obecnie stoję przed wyborem Karcher K7, Kranzle 1050 lub Karcher profi HD 5/15 C . Najbardziej podoba mi się ten Kranzle, pytanie do tych co się zdecydowali jakiś czas temu jak oceniacie sprzęt? Może jednak brać K7 i po prostu częściej wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, #kris said:

@Detalista jaką masz myjkę że 18l/min wychodzi 🤔 czy mowa o innym parametrze 

Pzdr.

Nie 18l/min a po prostu 18l przelatuje przez lance nim zostanie opróżniona pianownica. Tak się mierzy rozcieńczenie chemii na wyjściu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bo trochę zgłupiałem. Pojechałem dzisiaj do OBI kupić Lavor 26. Już miałem sprzęt na wózku i dorwał mnie facet z obsługi i pyta czemu to kupuje a nie Karcher k5 Basic który też mają i to za niepełny 1000 zł. Pompa aluminiowa jak w Lavorze silnik indukcja jak w Lavorze i parametry jak Lavorze. I wiecie co zgłupiałem bo byłem nastawiony na Vertigo a tu mnie facet zbił z tropu. Podpowiedzcie wasze za i przeciw do tych dwóch myjek bo mam mętlik w głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na Karcher tak z miesiąc temu robił szkolenie dla pracowników OBI i pewnie sprzedawcę jeszcze trzymały te dyrdymały jakie mu wcisnęli trenerzy z Karchera 😉 

Bierz Lavora , a jak chcesz go kupić za 1104.15zł , a nie za 1299zł jak stoi na półce , to jest teraz okazja 😉  Jedziesz do sklepu , robisz zlecenie na cokolwiek za 1500zł (np. kabina prysznicowa ) z odbiorem własnym za np 7 dni i przy płatności dostaniesz książeczkę "Bobry" na naklejki  i 30szt naklejek  które wklejasz do tej książeczki , co da 15% rabatu . Teraz mając wypełnioną książeczkę jedziesz z wózkiem po Vertigo  i w kasie przy płatności podajesz wyklejoną książeczkę i płacisz z rabatem 1104.15zł .  Na drugi dzień , bierzesz dokumenty zlecenia na kabinę i w informacji głównej rezygnujesz z tej kabiny  i kasa za nią wraca do Ciebie ... o książeczkę według regulaminu nie mają prawa zapytać 🙂  

PS: jakby ktoś z okolic Tychów chciał myjkę  lub coś innego z rabatem, to zapraszam ... aaau mnie nie trzeba robić tego dodatkowego zlecenia , ot robimy od razu z rabatem 🙂 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł LAVOR Vertigo 28 Pro. Poskręcałem go i muszę przyznać, że poważny sprzęt. Ciężar i wykonanie robią wrażenie. Lance bardzo dobrze wykonane. Solidny wąż. Bardzo cicho pracuje. 

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 22:39, powalla napisał(a):

jak chcesz go kupić za 1104.15zł , a nie za 1299zł jak stoi na półce , to jest teraz okazja 😉  Jedziesz do sklepu , robisz zlecenie na cokolwiek za 1500zł (np. kabina prysznicowa ) z odbiorem własnym za np 7 dni i przy płatności dostaniesz książeczkę "Bobry" na naklejki  i 30szt naklejek  które wklejasz do tej książeczki , co da 15% rabatu . Teraz mając wypełnioną książeczkę jedziesz z wózkiem po Vertigo  i w kasie przy płatności podajesz wyklejoną książeczkę i płacisz z rabatem 1104.15zł .  Na drugi dzień , bierzesz dokumenty zlecenia na kabinę i w informacji głównej rezygnujesz z tej kabiny  i kasa za nią wraca do Ciebie ... o książeczkę według regulaminu nie mają prawa zapytać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozważał ktoś z was opcję zakupu myjki ciśnieniowej Riwall KOX 280 zamiast Lavor Vertigo 26 ? 

Nie miałem styczności z tymi myjkami.

Co dla mnie przemawia za Riwallem to gwarancja 48 miesięcy, zwijak na wąż, wąż 10 m; jest silnik indukcyjny i mosiężna głowica pompy jak w Vertigo 26. 

Vertigo 26 ma trochę lepsze parametry i metalową lancę z wymiennymi dyszami, ale niestety prostą. Z wad można wyczytać, że pistolety ciekną oraz nie ma zwijaka na wąż.

Zakładając, że w obu pewnie będę musiał wymienić wąż na elastyczny i kupić metalową podgiętą lancę z wymiennymi dyszami oraz oszczędność 140 zł w zakupie, opłaca się brać KOX 280 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tasior87 @Detalista @dominiq panowie, zakupiliście vertigo 28 pro tak jak ja. Czy też macie problem z tą zwykłą lancą z regulowanym kątem przepływu, że bardzo często się zacina i sika wodą? Dopiero jak uderzę tę czarną plastikową końcówkę o ręke, lub dłuższą chwile nią pokręcę lewo-prawo to dopiero ożywa i zaczyna podawać mocne ciśnienie. A jak już zacznie działać prawidłowo to działa cały czas, dopóki nie odpuszczę spustu pistoletu, a później znowu sika aż do kolejnej próby jej ożywienia przez uderzenie w rękę... Już trochę się pobawiłem tą myjką i zaczyna być to wkurzające... Dodam tylko ze lanca turbo działa prawidłowo, więc ewidentnie jest problem z samą lancą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, belzebiasz said:

@Tasior87 @Detalista @dominiq panowie, zakupiliście vertigo 28 pro tak jak ja. Czy też macie problem z tą zwykłą lancą z regulowanym kątem przepływu, że bardzo często się zacina i sika wodą? Dopiero jak uderzę tę czarną plastikową końcówkę o ręke, lub dłuższą chwile nią pokręcę lewo-prawo to dopiero ożywa i zaczyna podawać mocne ciśnienie. A jak już zacznie działać prawidłowo to działa cały czas, dopóki nie odpuszczę spustu pistoletu, a później znowu sika aż do kolejnej próby jej ożywienia przez uderzenie w rękę... Już trochę się pobawiłem tą myjką i zaczyna być to wkurzające... Dodam tylko ze lanca turbo działa prawidłowo, więc ewidentnie jest problem z samą lancą.

Nie trzeba kręcić lewo-prawo, wystarczy docisnąć końcówkę do siebie w kierunku pistoletu. Od ciśnienia zdarzy się, że wysuwa się na zewnątrz stąd taki efekt, a wtedy załącza się podawanie chemii z zbiornika na niskim ciśnieniu... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.