Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Tuptuś napisał(a):

Spokojnie do takiego użytku Lavor vertigo 26 wystarczy.

Było już w wątku nadmienione że jak zawówisz i autoryzowanego dystrybutora i napiszesz że chcesz z pompą o mosiężnej głowicy to taką wyślą.

Właśnie na to cichaczem liczę, że mi się ten manewr uda, potem sobie dokupię jeszcze osprzęt z polecanej z tego co tu widzę firmy na T, w tym jakąś przyzwoitą pianownicę i wio.

11 godzin temu, analyzator napisał(a):

26 śmigałem kostkę elewację tarasy. Kostkę mam taką antypoślizgową bardzo chropowatą kto próbował to umyć to wie jaki to problem. Godzina ciągłej pracy jest jej nie straszna.

Ooo, a myłeś rotacyjną czy może wypożyczałeś albo kupiłeś jakiś talerz? A jeśli talerz to podzieliłbyś się jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arude mtłem standardowa końcówka. Nie jakieś mchy czy porosty. Nie mam drogi. Jeszcze tylko kilka tygodni 😄 nawozi się błoto. Przepływ spoko moc spoko można to spłukać. Do elewacji z rotacyjna aż strach podchodzić. Lepiej sobie radzi niż poprzedni parkside z rotacja.

Jak ktoś ma większe doświadczenie z takimi akcesoriami to podpowiedzcie. Jak łatwiej z talerzem to chętnie sobie życie ulatwie. 😉

Jakiś patent na ten cieknący na wejściu pistolet?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał(a):

@Arude mtłem standardowa końcówka. Nie jakieś mchy czy porosty. Nie mam drogi. Jeszcze tylko kilka tygodni 😄 nawozi się błoto. Przepływ spoko moc spoko można to spłukać. Do elewacji z rotacyjna aż strach podchodzić. Lepiej sobie radzi niż poprzedni parkside z rotacja.

Jak ktoś ma większe doświadczenie z takimi akcesoriami to podpowiedzcie. Jak łatwiej z talerzem to chętnie sobie życie ulatwie. 😉

Jakiś patent na ten cieknący na wejściu pistolet?

 

Talerz generalnie nie robi takiego ultra chlewu dookoła jak rotacja, szczególnie jak kostka jest hmmm "wypukła" i się odbija w różne strony. Poza tym talerz, mam wrażenie, że jest skuteczniejszy o tyle, że myje od góry, a nie pod kątem (choć tu mogę się mylić bo po prostu wypożyczałem pro przemysłową myjkę o kosmicznym ciśnieniu kiedyś, a do tego chemia i w sumie nie wiem co faktycznie zrobiło robotę)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to uzupełniam pytanie 🙂 ktoś używał tych tanich talerzy lavor/parkside? mam sporo kostki do umycia i wiem, że błoto po szorstkim to się wolno przesuwa i pewnie podniesie to "jakość" mycia jak się tym przeszoruje.

 

tu nie wygląda to zbyt poręcznie 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik baaardzo poprawił humor 🙂   Przecież patio-cleaner nie służy do mycia kostki brukowej!  Szorując tą szczotką na dole kostkę , po godzinie zetrze się to do gołego plastiku . Pomijam już fakt iż używając go ciśnienie jest dzielone na 2 dysze , czyli jest o połowę go mniej niż używając np, dyszy rotacyjnej.  Tym "talerzem" myjemy taras np. drewno/kafelki/deska kompozytowa i ta osłona wtedy nie pozwala uwalić elewacji  podczas mycia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2023 o 12:33, Tuptuś napisał(a):

Spokojnie do takiego użytku Lavor vertigo 26 wystarczy.

Było już w wątku nadmienione że jak zawówisz i autoryzowanego dystrybutora i napiszesz że chcesz z pompą o mosiężnej głowicy to taką wyślą.

Właśnie o to chodzi że niby dystrybutor ma tylko takie ale doliczają za transport 75pln. Ja kupiłem na allegro i w wiadomości poprosiłem o "lepszą" pompę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczysz co przyjdzie bo na allegro też masz między innymi od dystrybutora Lavor, ale w opisie jest tylko że pompa cała aluminiowa.

Coś mnie się wydaje że już po taniości te myjki zaczynają produkować. 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2023 o 21:30, analyzator napisał(a):

Używa się dokładnie raiderow i t-racerow do kostki,ich główną zaletą jest brak chlapania i to że nie wypłukują piasku z kostki (dysze pracują pod kątem) to że są dwie dysze nie oznacza połowę mniejszego ciśnienia (standardowa dysza w myjkach to 50 a w raiderach są dwie 25) plus to że trzeba je dokładnie dobrać do nominalnego przepływu myjki. Nawet raidery z domowej serii karchera spokojnie poradzą sobie na kostce brukowej,a te z serii HD zrobią to duzo łatwiej IMG_20180809_122031.jpg.defe6739178ea27b5588338dd116ba40.jpg

@powalla widzę że nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz,ta szczotka na dole jest po to żeby nadmiar wody przez nią uciekł i nie nie ściera się po metrze kostki bo raider przez ciśnienie wody unosi się w powietrzu...jedyne co może się w nich zużyć po kilku latach eksploatacji to wycinają się dysze a w profesjonalnym padają łożyska na wirniku....jak będę na wsi to zrobię Ci zdjęcie jak wygląda mój "patio cleaner "po kilku latach wypożyczeń po znajomych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszę .... sprzedaję pół palety samych  t racerów na sezon plus kilka palet myjek które je posiadają na stanie  i wiesz ile widziałem zużytych tracerów po szorowaniu kostki? Tak minimum z  5szt na tydzień ... i teraz tłumacz takiemu kolesiowi jak w tym filmiku że to nie służy do kostki i nie szoruje się tym jak szczotą!  Wyobraź sobie iż wiem co odpisuje Karcher i Lavor w pismach odrzucających  roszczenia gwarancyjne . Niestety nie mogę skanu tu wrzucić, bo mogłoby to podpaść pod ujawnienie tajemnicy firmy .

Co do dysz , to rzucasz cyframi , a dla Twojej informacji nawet w głupim Tracerze Karchera masz je dobierane do posiadanej myjki i są w kartonie byś sam mógł je podmienić . 

Profi maszyny według Twojej teorii unoszenia ciśnieniem powinny wręcz fruwać , a więc po kij dają do nich kółka  ale może mają za dużo i dla jaj je dodają 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla co do dysz podałem przykład dla np myjki HD 5/15 gdzie standardowa dysza to 50 a w t-racerze 25, od 13 lat sprzedaje myjki (jako część oferty) HD -kow dwie w tygodniu i domówek (k4,k5,k7) też coś  koło tego ,nigdy nie miałem na nie reklamacji co innego na dysze rotacyjne które psują się nagminnie. Dlaczego profesjonalne raidery mają kółka? Bo ważą paręnaście kg i są wykonane ze stali nierdzewnej...jak inaczej byś to ciągnął? Ja mam prywatnie karchera fr 30 spiętego z myjka HD 6/13 ,umył pewnie kilka tysięcy metrów kostki i nadal wygląda jak nowy i szczotki nawet się nie zdeformowały,chyba że od stania na półce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość swojego Kranzle 1165, który kupiłem jako używany. W zeszłym roku oddałem go w rozliczeniu i wziąłem nową myjkę Ehrle KD 1140 premium. Fajna myjka i znakomicie sprawdza się przy domu. "patio cleaner" mam profesjonalny na kółkach. Robi robotę, ale nie powiedziałbym, że nie wypłukuje piasku. Usuwałem tym mech. Nie wiem jak z chemią, bo mam stosunkowo nową kostkę i nie polbruk, więc efektów domywania nie widać. Profilaktycznie robiłem oprysk dimerem od TENZI. Macie jakąś godną polecenia chemię do kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie szukam zaczepki , ot codziennie mam do czynienia z ludźmi którzy nie dadzą się niczego powiedzieć , a potem użeraj się z takim przy reklamacji . 

PS: chyba jeden na 10 osób po odmowie reklamacyjnej na takiego startego Tracera kupuje nowego , ot  mówią że i tak "szału nie ma " i "szkoda kasy" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gromog napisał(a):

 Profilaktycznie robiłem oprysk dimerem od TENZI. Macie jakąś godną polecenia chemię do kostki?

Do kostki używałem TENZI APC OUT, bardzo uniwersalny płyn, wszystko ładnie myje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Pany i Panewki. Po analizie tematu nadal nie wiem czy jest sens brać vertigo 26 czy jednak taniej LVR4 PLUS 180? Dwa samochody, 200 metrów kostki i coś tam czasem innego. Jak to w wielu innych domach. Ktoś coś poradzi? Biorąc pod uwagę, że cena prawie razy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to całkiem dobry wybór. Tylko tej kostki to za jednym strzałem nie oblecisz, trzeba robić przerwy by dać trochę myjce odpocząć. Ale do 2 samochodów i czegoś tam jeszcze w zupełności wystarczy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie.

Zastanawiam się nad zakupem myjki. Szukam sprzętu w okolicy 1400-1800 zł. Sprzęt służy do użytku domowego (umycie auta, elewacji, kostki)

Po przejrzeniu internetu najciekawszą opcją wydały mi się : Lavor Vertigo 28 oraz Stanley Fatmax 30. Oba sprzęty posiadają mosiężną głowicę. Cenowo również podobnie natomiast stanley ma dużo bogatsze wyposażenie. Jeśli byśmy nie patrzyli na wyposażenie to który sprzęt byście wybrali?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@epixzord Tak na szybko z dostępności w internecie to Stanleya niewiele już firm oferuje i ciut droższy od Lavora który nie wiedzieć czemu ( ekonomia ) ma już w opisie info o aluminiowej pompie,a o mosiężnej  głowicy to już nic nie piszą. Tylko oficjalny dystrybutor podaje że ma jeszcze w ofercie z mosiężną głowicą.

Obie w zupełności do potrzeb wystarczające.

Ewentualnie porównaj sobie ceny akcesoriów tych myjek i wybierz tą która ma tańsze.

Ja także już miałem w koszyku polecanego tu Lavora, a kupiłem całkiem coś innego.🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy.

Nastała ta chwila że jestem zmuszony do zakupu myjki. Będzie to moja pierwsza myjka. I teraz mam zakupowy dylemat. Kupić myjkę za 500pln czy odżałować i kupić raz a porządnie?

Mój wybór padł na trzy myjki: kranzle 1152 tst, 2160tst i ehrle kd 523 premium. Myjka służyłaby do mycia dwóch aut, kostki, płotu i elewacji. Mam jeden wielki mętlik w głowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cerberus Konstrukcyjnie to takie same myjki, te same aluminiowe silniki, różnią się kolorem, trochę ceną i mogą być różnice w wyposażeniu w dodatkowe akcesoria w danej chwili.

Porównaj sobie na stronie opcje wyposażenia i kup tą która bardziej Tobie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuptuś Dzięki za odpowiedź. Oczywiście na stronie porównywałem opisy już wcześniej przed wstawieniem postu z zapytaniem. Nie ma różnic w opisach tych modeli. Wyposażenie jest takie same.
Tylko ze zdjęć wynika, że jest jakaś różnica w filtrze (sitku) i możliwe, że w przyłączu wody lub w pompie i dlatego pytam posiadaczy bardziej o te konkrety, bo ostatnio B2 była za 549 zł, a C2 będzie za 399 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.