Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.12.2019 o 21:50, david2888 napisał:

Czy ktoś kupował wąż od techkar? Czy jest on bardziej gumowy czy plastikowy??? Szukam węża bardziej elastycznego do Karcher k5

Podbijam swoje pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nich brałem 15m  z pistoletem-lanca i był ok. Mam go na sprzedanie bo zmieniłem myjkę z K5 na Kranzle i leży nie używany 😞 Wiem że to nie dział sprzedaży ale jak już piszemy to wspomnę 🙂 
@david2888 Jak cos pisz 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@david2888 ja ostatnio kupowałem nowy wąż do mojego karchera i pojechałem do Somaru na poznańska w Kaliszu (widze ze ostró to masz całkiem blisko) to za zakucie na nowych przyłączach i wąż chyba 10m zapłaciłem 120 zł a mam w podwójnym oplocie 🙂 Jak masz czas to podjedź do nich to Ci doradzą a cena węża masz okolo 10zł/m plus przyłącza i zakucie 

 

Druga sprawa chciałbym zmienić moją myjke ciśnieniową aktualnie posiadam Karchera k570, maszyna nie do zajechania ale wkurza mnie dźwiganie jej a dodatkowo nie współpracuje z pianownicami PA.

Dlatego pomyslałem nad dwoma myjkami k520 albo k6.91 która polecacie? K520 mam za okolo 500 zł a k6.91 moge kupic za 900, dwa razy droższa praktycznie ale czy warto do niej dokładać? a może cos zuepłnie innego wybrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem myjki ciśnieniowej. Myjki będę używał do mycia 2 samochodów oraz raz na jakiś czas schodów przed domem. 
Po przeczytaniu tematu oraz opinii w internecie wybrałem 3 modele: Stihl Re110, Karcher K5 oraz Nilfisk C135.1.
O modelu Stihl znalazłem najmniej opinii, natomiast w przypadku Nilfisk nie potrafię znaleźć informacji jakie ciśnienie robocze ma wspomniany model. Wiem, że ile ludzi tyle opinii, ale w oparciu o swoje doświadczenia jaką myjkę polecacie wybrać? Która może okazać się najbardziej trwała? Czy Nilfisk byłby wystarczający, czy lepiej dopłacić do Karcher K5? Do myjki chciałbym podpiąć pianownicę PA, ale nie wykluczam też zakupu pianownicy ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link pls

A no pewnie:

https://promur.pl/

Dostałem też na maila katalogi i cenniki gdyby ktoś chciał.

Musmatic ogólnie sporo droższy, MTMa dysz np brak tych co ma na stronie OG.

Zaczynam się motać jak to ogarnąć

Najlepsze to było że pan z którym pisałem stwierdził że Kranzle 1152 to do opłukiwania a nie do mycia się nadaje i polecał ich myjkę DiBO

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Myjka jadąc na sucho bez wody zostaje zamordowana ! Do myjki trzeba podać wodę i np. Karcher  do zasilenia z kubełka ma specjalny wąż (chyba 90zł kosztuje) który trzeba najpierw zalać , czyli on musi być pełen wody ... widzisz siebie jak z lejkiem zalewasz 5m węża i podłączasz do myjki? No, a co do parametrów Lavora jeśli nie umiesz znaleźć , to ... chyba tylko że nie chcesz ich znaleźć ale podpowiem że K5 przy niej to mały miki i raczej z K7 musiałbyś tego Lavora zestawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla ja sobie zdaje sprawę z tego, że myjka jadąc na sucho się zajedzie. I to prawda, i Karcher i Stihl mają do tego dedykowane zestawy. Nie napisałem tutaj, żeby wszczynać jakąś nerwową dyskusję 😉 Dziękuję za podanie propozycji Lavora. Napisałem tylko, że co do tej myjki znalazłem podstawowe dane jak rodzaj i moc silnika, max ciśnienie i dość spora waga. Jeśli masz inne dane i możesz się nimi podzielić, to będę wdzięczny i chętnie się z nimi zapoznam. Tak jak napisałem wcześniej, na podstawie tego tematu i różnych opinii wybrałem trzy modele myjki, które uważam, że mogą spełnić moje oczekiwania i potrzeby i proszę o podpowiedź na podstawie Waszego niemałego doświadczenia, która z tych myjek może być najtrafniejszym wyborem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając myjki ciśnieniowej zaczynałem od kwoty 1000 zł. Po wnikliwych analizach skończyłem na Karcher HD 5/15 C oraz pianownica PA. Z zakupu jetem zadowolony. Sprzęt pracuje już drugi rok, oczywiście wykorzystywany amatorsko, samochody, elewacja budynku, kostka brukowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.