Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od rana siedzę i  czytam ten wątek, mianowiscie szukam myjki do 1000 zł, cele domowe czyli kostka schody auta > wnioskuje ze k5 jest niby dobrym sprzętem ale potrafi byc awaryjna, przede wszystkim pompa plastikowo aluminiowa,

doczytalem ze dobra alternatywą jest produkt Lavor albo NILFISK np C 135.1-8 EU > lecz sa głosy o słabej mocy,

mógłby ktos naprowadzić mnie na dobry model w moim przedziale cenowym? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam K5 katuję ją 3 sezon, walczy nawet zimą i nie poddaje się... myślę, że w taj cenie raczej nic rozsądniejszego nie będzie.

 

Oczywiście, trzeba o taki sprzęcik dbać, 15min ciągłej pracy i odpoczynek,

jak wiem, że nie będę jej używał przez jakiś czas podczas czochrania przy aucie, wyłączam i spuszczam ciśnienie

filterek też na bieżąco czyszczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rygryss napisał:

Oczywiście, trzeba o taki sprzęcik dbać, 15min ciągłej pracy i odpoczynek

Dokładnie! 

Kilka zasad długowieczności :

- przed podłączeniem prądu , podłączamy wodę i naciskamy spust pistoletu by woda przeleciała przez całą myjkę i pompa się       odpowietrzyła 

-myjką myjemy max 15 min i potem dajemy jej tyle samo czasu na "odpoczynek" 

- po skończeniu pracy odstawiamy i na koniec (woda i prąd odłączone) znów naciskamy spust pistoletu by spuścić ciśnienie z układu 

- na zimę bierzemy myjkę do ciepłego miejsca, bo temperatura zamarzania 0*C  zabije tę myjkę 

 

To tyle i tylko tyle by przedłużyć pracę myjki ...aaaa dobrze jest dokupić filtr zewnętrzny do myjki (taki dokręcany do myjki) , a ten w środku przyłącza myjki wyjąć . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekmury1 Tak jak napisał @Jaku w cenie 899 zł kompozytowa pompa, moim zdaniem lepszym wyborem jest nilfisk c135 i można go dorwać w sporo niższej cenie, a parametry bardzo podobne 10 bar niższe ciśnienie i 20l/h wyższa wydajność od k5, ale pompa w pełni aluminiowa.

Karcher to obecnie tylko marketing i marka wyrobiona dawnymi produktami bardzo wysokiej jakości.

@rygryss czy to myjka za 200 zł czy 1000 zł czy 5000 zł to kwestia dbania pozostaje zawsze taka sama i to sprawa indywidualna. Tak jak napisałeś przede wszystkim filtr i jego regularne czyszczenie, następnie odpowiedni stosunek pracy do odpoczynku, spuszczanie ciśnienia z myjki, kiedy ta jest nie używana przez dłuższa chwile, regularna wymiana oleju, nie dopuszczanie pracy pompy na sucho. To są rzeczy, które pozwolą jak najdłużej korzystać bezawaryjnie czy to z karchera, nilfiska lub kranzel. 

A tak jak już napisałem wcześniej, mam na myśli to co dany producent oferuje w swoim produkcie w danej kwocie i tutaj niestety ale k5 wypada słabo. A awaryjność i czy coś będzie służyło dłużej czy nie to kwestia szczęścia i trafienia dobrego egzemplarzu jak ze wszystkim. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że o wszystko trzeba dbać, tylko jesli k5 to koszt 900+ zł a Lavor np r165 /nilfisk p c135 ok 600 zł to czy sens jest dopłacać , czesc osob chwali k5 a czesc neguje i na co się zdecydowac ... ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowa pompa to nie wszystko 

13 minut temu, rudi0018 napisał:

co dany producent oferuje w swoim produkcie w danej kwocie i tutaj niestety ale k5 wypada słabo.

Co ma ten c135 więcej od K5 oprócz tych 20L  które są pomijalne ? Piszesz o tej ori pianownicy w komplecie , czy zacinających się klawiszach przy wyjmowanych końcówkach lancy?  Równie dobrze można napisać że silnik K5 jest mniej wyżyłowany bo ma więcej mocy 😉 

Sory ale nawet macając obie myjki ma się wrażenie że plastik w Nilfisku i Lavor  też jest dużo gorszej jakości niż w K5 . Same węże są w tym Karcherze dużo miększe .

 

PS: dodam iż nie mam ani Karchera , ani Nilfiska  i każdy niech kupuje co tam sobie chce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sam musze dokonac wyboru, tylko mam nadzieje ze podacie konkrety na korzysc albo i nie - danej marki/modelu (k5, c135, r165), albo jaką przewage ma dana myjka nad innymi i czemu w nią zainwestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla a gdzie ja napisałem, że nilfisk ma coś więcej? 😄 Skoro wspominasz o jakiejś tam pianownicy w nilfisk to widać wysoki poziom Twoich kontrargumentów 😄 każdy chyba wie, że jedyny słuszny wybór to odpowiednia pianownica PA, Tech Kar i inne podobne 😉 

no tak pompa aluminiowa jest najmniej ważnym elementem myjki nilfisk w porównaniu do „plastiku” k5 😄 najważniejszy jest wąż delikatnie bardziej giętki w k5 niż nilfisk 😄 a prawda jest taka, że tu i tu można byłoby pokusić się o wymianę węża na porządny 😉 

Ja również nie posiadam żadnej z myjek i staram się być obiektywny 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to taki łatwy wybór ? To jak z wyborem QD , czy dresingu do opon ... jednemu się podoba jeden , drugiemu drugi 😉

 

1 minutę temu, rudi0018 napisał:

gdzie ja napisałem, że nilfisk ma coś więcej?

 

 

42 minuty temu, rudi0018 napisał:

mam na myśli to co dany producent oferuje w swoim produkcie w danej kwocie i tutaj niestety ale k5 wypada słabo.

 

Myślisz że w Karcherze projekty myjek robi ochroniarz w nocy ? Myślisz że jakby kompozyt nie wytrzymywał odpowiednich ciśnień , to nie użyliby pewnie tańszego aluminium? Wiesz że ten kompozyt , to nie ma za dużo  wspólnego z plastikiem znanym z wiaderek? Wiesz że w Renaultach są "plastikowe" błotniki i to je miało by je alienować od dobrych aut?  Pompy alu są w myjkach za 300zł i wcale to nie jest wyznacznikiem  "dobrej myjki" , a  urządzenia i tak się najczęściej psują przez nie zły projekt , czy wykonanie lecz przez właściciela ignorującego instrukcję obsługi ...   po co kupować mieszadło do kleju za 300  jak można to zrobić wiertarką za 169zł  , a że ona spali się po dniu takiej orki na niskich obrotach, to już niech producent się martwi, bo ja mam gwarancję  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce Wam przerywać tej gorącej dyskusji, ale mam pytanie. 

Mam od roku Karchera K5 i wąż, który jest w zestawie, jest u mnie strasznie sztywny, twardy. Myjac teraz przy niskich temp. Jest to bardzo uciążliwe. Wąż ciągle się zawija, przeszkadza.

Byłem u znajomego, też ma K5 ale jego wąż z zestawu był zdecydowanie miekkciejszy. 

Czy ktoś brał np wąż od techkar? Miał ktoś podobna sytuację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, david2888 napisał:

Byłem u znajomego, też ma K5 ale jego wąż z zestawu był zdecydowanie miekkciejszy. 

Czy ktoś brał np wąż od techkar? Miał ktoś podobna sytuację? 

mam oryginał przy zakupie K5 i jest bajka przy tych temperaturach

 

mam również techkara i jest masakra, latem nie powala miękkością, a zimą jakbym rozwijał drut- różnica kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, david2888 napisał:

Mam od roku Karchera K5 i wąż, który jest w zestawie, jest u mnie strasznie sztywny, twardy.

 

3 minuty temu, rygryss napisał:

mam oryginał przy zakupie K5 i jest bajka przy tych temperaturach

 

 

To jest to o czym wspomniałem wyżej :

 

19 minut temu, powalla napisał:

Myślicie że to taki łatwy wybór ? To jak z wyborem QD , czy dresingu do opon ... jednemu się podoba jeden , drugiemu drugi 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie, przecież typów K5 są pewnie dziesiątki. Ja mam kilkuletniego K5.55 Jubilee i też mam w nim bardzo mało elastyczny wąż. Wkurza to zwłaszcza jak się taką pętlą walnie w zderzak, ale jakoś nauczyłem się z tym żyć i nawet nie wpadłem na to, żeby go zmienić na inny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 ja swoją K5 kupiłem w LeroyMerlin za 899zl a znajomy w Obi za 1100zl haha może stąd ta różnica 😛

Najlepiej to mi się marzy myjka stacjonarna w garazu, a wąż rozwijany z bębna na zewnątrz 😁 włączam i używam kiedy chce haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla świetnie podsumowane zasady długowieczności myjek :good:

Uzupełniająco dodam, że w instrukcji Nilfisk e160 jest jeszcze taka informacja:E160.jpeg.76cc2c7547433266f0be234d025708f3.jpeg

Stąd po każdorazowym użyciu włączam myjkę, przy odłączonym źródle wody i odpiętej lancy, pozbywając się resztek wody z pompy.

Filterek zew. stosuję, lecz tego wew. nie wyjmowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam K5 kupioną w Obi. Wersja bez bębna na waż, dlatego jego zwijanie było dość upierdliwe, a rozwijanie nie lepsze, bo widzę, że jednak trafiłem chyba sztywniejszą wersję węża 😉  Dlatego moja myjka została myjką stacjonarną, tzn. doprowadziłem do niej osobny wąż z wodą, a na ścianie garażu zamocowałem 3 haki na których wisi wąż ciśnieniowy zwinięty tylko dwa razy, więc nie skręca się po ściągnięciu. Polecam takie rozwiązanie, bo to przestawianie myjki, ciągnięcie węża z wodą,  rozwijanie węża, potem odpinanie wszystkiego i składanie z powrotem czasem trwało dłużej niż szybkie opłukanie auta 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 15:38, devilsky napisał:

Ciekawe urządzenie, tylko czy nie jest zbyt słabe na nasze potrzeby? 

Jak ktoś mieszka na mazurach ;D

a tak serio to szybciej / taniej / praktyczniej podjechać na myjkę za 3 zł opłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.