Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po tym jak padł mój 'domowy' nilfisk i słabych opiniach w otoczeniu z żółtymi karcherami postanowiłem zanabyc cos konkretniejszego. Czyli Kranzle (chyba ze mi powiecie, ze szare Karchery tez sa top). Mam budzet ustawiony na 4k. i Kranzle ma tu 3 zbliżone modele w podobnej cenie, wszystkie na 230V, wszystkie juz na szybkozlaczkach D12:

  • x8/150 - czyli 8L i 150bar, do tego wolnoobrotowy silnik i cichsza praca
  • x10/140 - większy wydatek wody 10L, troche mniejsze cisnienie 140bar, natomiast juz 2x wiecej obrotow silnika i glosniejsza praca.
  • 1152 TST - zblizony do x10 parametrami - 10L wydatku, 130bar, i tak samo wysokoobrotowy silnik. 3M wiecej węża niż w Xach. Klasyczna kranzlowska konstrukcja.

Mam do ogarniania 2-3 auta, 50m drewnianego tarasu, ok 300m podjazdu i jakies murki/elewacje. Niby domowe zastosowania, ale te marketowki po gwarancji padaly (moze 100 roboczogodzin..), a koszty serwisu zblizone do zakupu nowych... Zakladam ze x10 jest ta 'najmocniejsza' w zestawie, natomiast do takich zastosowań domowych pytanie czy x8 nie bedzie optymalniejszą opcją, jako ze ma bardziej dlugowieczny silnik, ciszej pracuje, a na moje potrzeby i tak ma wystarczającą wydajność. i do tego 200pln taniej wychodzi 🙂 Wiadomo - najlepiej byłoby wziąć 2160TST, ale to juz kosztuje 5k+. 

I takie pytanie - czy Kranzle potrafią wodę też ze zbiornika zasysać? czy tylko pod ciśnienie z kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze ściany wystaje gwint 1/2 cala, zakręcony korkiem plastikowym. Proszę o info jaki kranik, przejściówki czy w co jeszcze mam się zaopatrzyć aby podłączyć myjkę np. lavor vertigo 28 pro.

Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego tygodnia w lidlu ma być dostępna PHDP 180 C2 za 1000zł. Warto dokładać waszym zdaniem do Vertigo 26 czy też ten 180 styknie. Użytkowanie typowo domowe, kostka raz może dwa na rok i dwa auta raz na jakiś czas. Mam 130 c2 to zębatka padła po zimie, 4 raz spawana i raczej nic z niej nie będzie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka

Parkside:  https://www.lidl.pl/p/parkside-myjka-cisnieniowa-2400-w/p100371363

czy 

Lavor X7: https://allegro.pl/oferta/mocna-myjka-cisnieniowa-lavor-alu-flex-strong-x7-2500w-180bar-gotowy-zestaw-15418839501

Cena praktycznie ta sama, na papierze lavor dużo mocniejszy. Przeznaczenie to mycie samochodu 4-5 razy w  miesiącu i może raz na rok 250m2 kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Też proszę o radę, ponieważ mam zamiar nabyć PARKSIDE PERFORMANCE® Myjka wysokociśnieniowa PHDP 180 C2, do 600 l/h tylko patrząc na jej moc i przewidywany duży prąd rozruchowy zastanawiam się, czy mi zabezpieczenia wytrzymają (mam B 16)? Już miałem problem przy użytkowaniu piły łańcuchowej 2300W, bo przy trzecim-czwartym włączeniu wyrzucało zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w0jta5@belzebiasz Dziękuję Panowie za Wasze słowo w temacie.

Zdecydowałem się na Lavor Vertigo 28 Pro. Kilka słów ode mnie dla potomnych 🙂

Myjka przyszła w kartonie, wszystkie części składowe wrzucone do pudła ot tak sobie , zero wypełnienia - stąd nie dziwię się że część źle zabezpieczonych przesyłek które zawierają myjkę w środku mają popękane plastilki.

Moją przywieźli na mini palecie więc wszystko ok.  Samo składanie ok aczkolwiek plastiki w porównaniu do karchera są według mnie gorszej jakości.

Wąż w miarę elastyczny - zdecydowanie bardziej niż w karcher K5.  Pistolet z lancą jest porządnie wykonany ale niestety swoje waży i po dłuższej pracy czuć to w rękach. Sama lanca metalowa z końcówką gdzie można regulować ciśnienie wydostającej się wody a zarazem strumień. Mam mieszane uczucia - nie jest źle ale mogło by byc lepiej - pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnie samej pracy myjki to przede wszystkim jest w miarę cicha. No i moc też ma, tutaj można by rzecz że zrywa papę z dachu.

Dokupiłem do niej krótki pistolet z wymiennymi dyszami i taka konfiguracja zdecydowanie mi odpowiada. Jestem zadowolony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.