Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w castoramie, ten k5 na przecenie ma strasznie twardy wąż. Patrzylem k5 full controll w ogóle inny wąż jest.

 

Byłem też w leroyu, tam k5 ma też inny wąż od tego co w castoramie, jest bardziej giętki. Niestety nie macałem tego k7 na przecenie bo nie było na wystawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szurszur1 napisał:

wychodzi na to że dobrego efektywnego nilfiska kupi za 700zł+ może i więcej, więc pewnie pozostaje mi czekanie na kolejną promocję w lidlu na parkside - prosze o znak tutaj na forum jak pojawi się promocja, nie wiem czy w ogóle jeszcze ona będzie w ciągu miesiąca, jak myślicie?

znalazłem myjkę lavor, https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-lavor-240ewbar-2500w-pianownica-7830135678

fajna ale wiadomo, nie ma to jak z lidla z gwarancją na 3lata i ten lavor 160bar mocny troche

Mam tego Lavora od listopada 2018.

Realne ciśnienie to 120 bar, wg tabliczki znamionowej.

W każdej budżetowej myjce ciśnienie zawsze jest mniejsze niż podaje producent, bo producent podaje tylko max.

Niestety wysyłałem już myjkę na reklamację - rozszczelniony pistolet i uciekało ciśnienie.

Wymienili na gwarancji.

Gwarancja door-to-door, więc tylko włożyłem w karton, przysłali kuriera, wymienili pistolet i odesłali paczkę na swój koszt.

 

Jeśli już to bierz tą wersję bez tej dziwnej pianownicy (tańsza), i dokup osobno pianownicę PA:
https://allegro.pl/oferta/mocna-myjka-cisnieniowa-spacer-160-240-ewbar-7218316075

 

 

 

 

1.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MyaS napisał:

Mam tego Lavora od listopada 2018.

Realne ciśnienie to 120 bar, wg tabliczki znamionowej.

W każdej budżetowej myjce ciśnienie zawsze jest mniejsze niż podaje producent, bo producent podaje tylko max.

Niestety wysyłałem już myjkę na reklamację - rozszczelniony pistolet i uciekało ciśnienie.

Wymienili na gwarancji.

Gwarancja door-to-door, więc tylko włożyłem w karton, przysłali kuriera, wymienili pistolet i odesłali paczkę na swój koszt.

 

Jeśli już to bierz tą wersję bez tej dziwnej pianownicy (tańsza), i dokup osobno pianownicę PA:
https://allegro.pl/oferta/mocna-myjka-cisnieniowa-spacer-160-240-ewbar-7218316075

 

 

 

 

1.jpg

Dziwne bardzo bo na alledrogo podają ze masz 240ew a robocze 160, wow to mnie zaskoczyles tym zdj.

ten door-to-door to od producenta, czy to tylko u sprzedawcy jest opcja na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szurszur1 napisał:

Dziwne bardzo bo na alledrogo podają ze masz 240ew a robocze 160, wow to mnie zaskoczyles tym zdj.

ten door-to-door to od producenta, czy to tylko u sprzedawcy jest opcja na allegro?

240 bar dotyczy dyszy rotacyjnej

160 bar to maksymalne ciśnienie robocze, które tylko uzyskujesz przez pierwszą sekundę, kiedy naciskasz spust pistoletu.

Po chwili ciśnienie spada do 120 bar i takie się utrzymuje przez cały czas.

Tak jak wspomniałem wcześniej, wszystkie myjki budżetowe tak działają.

Nilfisk bodajże podaje że ma ciśnienie 130 bar, a na tabliczce i realnie z tego co pamiętam jest 90-95 bar.

 

Serwis jest przez sklep kt-24

Oni się tym zajmują.

Jeśli padnie mi poraz kolejny pistolet to kupuję z mosiężnym wkładem, bo ogólnie z myjki jestem zadowolony.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka ostatnich stron  i mam do Was jedno pytanie.

Co waszym zdaniem będzie lepsze/wydajniejsze LAVOR GALAXY 180 Czy Parkside? Używane do mycia auta czy tarasów w domu.

Rozważałem zakup K5 w castoramie za 900zł ale nie wiem czy jest sens płacić 2 razy wiecej za coś co będę używał w porywach 4 razy w miesiącu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jondi napisał:

Przeczytałem kilka ostatnich stron  i mam do Was jedno pytanie.

Co waszym zdaniem będzie lepsze/wydajniejsze LAVOR GALAXY 180 Czy Parkside? Używane do mycia auta czy tarasów w domu.

Rozważałem zakup K5 w castoramie za 900zł ale nie wiem czy jest sens płacić 2 razy wiecej za coś co będę używał w porywach 4 razy w miesiącu?

też studiuję temat i z tego co dostrzegam to lavor galaxy 180 ma o 1Mpa ciśnienia roboczego więcej. Ja zdecydowałem się na galaxy z tego względu, że chcę pianownicę PA, a akurat na allegro u jednego sprzedawcy kupię zarówno myjkę jak i pianownicę, a do tego z rabatem 10zł (kupując w zestawie). Jestem też ciekawy opinii innych użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, powalla napisał:

Parkside ma 3 letnią gwarancję i bardzo dobrze "współpracują" z klientem 😉 

sam bym kupił tego parkside i z głowy, ale nie ma już promocji i nie wiadomo kiedy będzie.. na allegro jest za 450 zł ale gwarancja producenta 2lata nie 3 😛

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-parkside-150bar-2100w-450l-7479633190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jondi napisał:

tfu chodziło mi o pobór wody 450 kontra 520

One mają taki sam pobór, czyli 5.5 x 60 = 330.

Te które napisałeś to wartości chwilowe, nieistotne w pracy ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 21:07, Szurszur1 napisał:

jeszcze jakieś propozycje? 😄

z tego co widzę nie ma nic konkretnego, więc pewnie weznę za 450 parkside

Proszę, parkside za 399 - i to z akcesoriami:

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-lavor-galaxy-150-akcesoria-7449663818

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szurszur1 napisał:

Dziwne bardzo bo na alledrogo podają ze masz 240ew a robocze 160, wow to mnie zaskoczyles tym zdj.

ten door-to-door to od producenta, czy to tylko u sprzedawcy jest opcja na allegro?

 

23 godziny temu, MyaS napisał:

Mam tego Lavora od listopada 2018.

Realne ciśnienie to 120 bar, wg tabliczki znamionowej.

W każdej budżetowej myjce ciśnienie zawsze jest mniejsze niż podaje producent, bo producent podaje tylko max.

Niestety wysyłałem już myjkę na reklamację - rozszczelniony pistolet i uciekało ciśnienie.

Wymienili na gwarancji.

Gwarancja door-to-door, więc tylko włożyłem w karton, przysłali kuriera, wymienili pistolet i odesłali paczkę na swój koszt.

 

 

 

 

 

1.jpg

Panowie, nareszcie 🙂

Po to jest to forum, aby również wyprowadzać ludzi z błędu.

Jest mnóstwo ludzi, którzy zostali w ten sposób OSZUKANI.

W opisach sprzętu sprytnie wyróżnia się cechy niepoliczalne lub parametry z księżyca, nieosiągalne podczas realnej pracy.

I te właśnie parametry są dla wielu wyznacznikami podczas poszukiwania sprzętu.

240 bar  na turbo lancy ew , kpina, żart czy jawne oszustwo?

Lanca rotacyjna nie podnosi ciśnienia !!!

Co to znaczy ew  na lancy???

Max. ciśnienie robocze150 bar vs 100-110 rzeczywistego.

Wydatek wody 450l/h vs 330 rzeczywistego.

To wszystko ściemy dla laików, jest wiele firm z alledrogo, które w momencie pojawiania coraz większej liczby negatywnych komentarzy , zmieniają po prostu konta.

 

Doradzacie sobie sprzęt to piszcie o prawdziwych odczuciach, tylko w ten sposób pomożecie sobie nawzajem.

Wrzućcie dłuższy film z mycia auta, kostki, elewacji a nie czy "moja myjka ładną pianę zrobi"

Pokażcie jak wygląda i funkcjonuje bęben, wąż, pistolet lanca...

Napiszcie co się wam w myjce podoba a co wkurza.

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna Myjka która ma faktycznie takie parametry które podaje się w marketowych produktach, kosztuje swoje i hula aż miło, ale ze Polaczki są jacy są i kochają być oszukiwani na własne życzenie, i tak jest z większością produktów jak i usług, glupi przykład kupno używanego auta. No kto kupi auto z prawdziwym potwierdzonym przebiegiem w 10cio letnim zadbanym aucie rzędu 250 tys, przecież taki przebieg to juz koniec silnika, a reszta gruz według przeciętnego Kowalskiego, przebieg powyżej 200tys to zło, jak kupie z przebiegiem 170 tys to jestm pan i władca i to jest rodzynek. To samo tyczy się wiartarek, odkurzaczy, szlifierka, kompresorów, wszystkie te parametry mijają się z prawdą.... Wszystko naciagniete jak barania torba, moce silników podawane dużo większe jak w firmowym sprzęcie, np maszyna polerska rotacyjna na Aledrogo z kompletem 5 padów, talerzem i silnikiem 2000 tys watttt 💣💣😲 za 160 zl, opis całej maszyny tak napompowany że tylko brać 😁 odkurzacza po 1800 watt, sprężarki 100 litrowe które pompuja po 450 litrow na minutę w cenie 1.000 zl gdzie taki walter kosztuje 2800 ale o zbliżonej wydajności, myjki po 240 barów i silnikami po 2200 wat. No zgroza to co sie dzieje... A sa ludzie co to lykaja jak bocian żaby. Nawet mycie na myjniach bezdotykowych jest walką o każdą złotówkę wrzuconą do liczydla, i zaczyna sie kuźwa walka, ja dziś bede miszcz 💪💪💪 i umyje za dwa zlote cale auto, i każdemu taki pacjent bedzie uswiadamial ze on dziś umyl auto za dwa złote całe, paa jak sie świeci, a ty za ile umyles?? 

Co to sie dzieje z ludźmi 😐

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trochę zaczynamy odbiegać od tematu i niepotrzebnie będziemy nabijać posty z których ludzie poszukujący myjki za wiele się nie dowiedzą, poza naszymi dywagacjami.

Konsumenci dzielą się w zasadzie na dwie grupy. Tych świadomych, którzy zanim coś kupią, zastanowią się cztery razy, poczytają opinie i sprawdzą konkurencyjne produkty, oraz na tych którzy kupują pod wpływem chwili, lub nie mając czasu po prostu jadą do sklepu i biorą pierwszy, lepszy sprzęt bez zagłębiania się w parametry i dane techniczne.

Kolejna sprawa że nie ma co demonizować polskiego społeczeństwa i z góry uważać własnych sąsiadów za debili. Bo za granicą te same firmy też sprzedają te same produkty i one też tam mają branie.

Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że Polacy są coraz bardziej świadomi tego co kupują i gdzie kupują. To nie lata 90, gdzie każdy był zachłyśnięty byle ochłapem rzuconym na ladę i cieszył się że kupił coś dwa razy drożej niż niemiec.

Kwestia marketingu i tego co wyprawiają firmy (jak widać w większości te zagraniczne), oszukując konsumentów to dyskusja na inny dział. 

 

Podsumowując - nie wierzmy ślepo w to co mówi dany producent, czy dystrybutor. Opisy i parametry w tych tańszych produktach zawsze trzeba brać z przymrużeniem oka, albo bezpośrednio pisać do firmy z prośbą o podanie informacji jakie parametry ma dany sprzęt, realnie, a nie na kartce.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mkr napisał:

To nie jest parkside tylko galaxy 😄

bez zwijanego węza i 150 czyli pewnie gdzieś 90 bar, wiec wole dołożyć to 100zł do galaxy 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkside to Lavor 😀

Tak samo jak np. Grizzly, Kanwod i jeszcze parę innych brandów handlowych.

Z jednej fabryczki to wychodzi 😀, w niektórych przypadkach będzie się różnił obudową, kolorem, wężem itp

W środku praktycznie różnic nie ma.

A ja raczej zawsze podchodzę do myjki od strony bebechów i rzeczywistych parametrów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MyaS napisał:

Myślę że trochę zaczynamy odbiegać od tematu i niepotrzebnie będziemy nabijać posty z których ludzie poszukujący myjki za wiele się nie dowiedzą, poza naszymi dywagacjami.

Konsumenci dzielą się w zasadzie na dwie grupy. Tych świadomych, którzy zanim coś kupią, zastanowią się cztery razy, poczytają opinie i sprawdzą konkurencyjne produkty, oraz na tych którzy kupują pod wpływem chwili, lub nie mając czasu po prostu jadą do sklepu i biorą pierwszy, lepszy sprzęt bez zagłębiania się w parametry i dane techniczne.

Kolejna sprawa że nie ma co demonizować polskiego społeczeństwa i z góry uważać własnych sąsiadów za debili. Bo za granicą te same firmy też sprzedają te same produkty i one też tam mają branie.

Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że Polacy są coraz bardziej świadomi tego co kupują i gdzie kupują. To nie lata 90, gdzie każdy był zachłyśnięty byle ochłapem rzuconym na ladę i cieszył się że kupił coś dwa razy drożej niż niemiec.

Kwestia marketingu i tego co wyprawiają firmy (jak widać w większości te zagraniczne), oszukując konsumentów to dyskusja na inny dział. 

 

Podsumowując - nie wierzmy ślepo w to co mówi dany producent, czy dystrybutor. Opisy i parametry w tych tańszych produktach zawsze trzeba brać z przymrużeniem oka, albo bezpośrednio pisać do firmy z prośbą o podanie informacji jakie parametry ma dany sprzęt, realnie, a nie na kartce.

Tak czytam twoją odpowiedź, i nie wiem czy to odpowiedź na moj post?? 

Debilami nikt nikogo nie nazwał... 

Temat również nie odbiega od tytułowego, przytoczylem tylko jaka jest rzeczywistość i mentalność ludzi. 

Chyba ze to nie do mnie kierujesz swoją wypowiedź? Po części masz rację przyznam ale wyżej te parę zdań nie kumam🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.