Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś z niej zadowolony?  Ja mam 40-13 i już raz pistolet na gwarancji wymieniałem, bo ciekł, a teraz myjka dobijała co kilkanaście sekund i znów ją odesłałem 😡   Jedyną chyba dobrą sprawą jest fakt iż bardzo szybko serwisują tzn. pistolet dostałem po 2 dniach , a myjka ze sklepu poleciała kurierem we wtorek rano , a dziś już do odbioru w sklepie. Co wymienili to dopiero jutro się dowiem jak przeczytam dokumenty reklamacyjne.  Dobrze że jest na 3 letniej gwarancji 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane i powiem tak,myjka jest super gabarytowa bardzo fajna,ciśnieniowo nic więcej nie potrzeba bo jest bardzo ok i jest przy tym bardzo cicho.Co do pistoletu no to jest strzał w dziesiątkę jest zajebiście,muszę jedynie dokupić złącze obrotowe bo dałem ciała i kupiłem pistolet bez niego.A tak poza tym to jestem więcej niż zadowolony 
46221329715_3fcdcb044d_c.jpg&key=9aeb08921a312daa575df24870bce1a8c02a4e4eb71784f2bc7491fe320a05d3
46221326685_8f183d434f_c.jpg&key=61b4c4120b6d198344291a2ccce0b13c3eec7cf66af622b83b71609b55d5b14a
40170507953_fe2a7de86f_c.jpg&key=72431837542967538ec3e265424a94c8873957260a2ed37e393b9f952832db54
Wrzucisz jakiś filmik jak to pracuje?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z niej zadowolony?  Ja mam 40-13 i już raz pistolet na gwarancji wymieniałem, bo ciekł, a teraz myjka dobijała co kilkanaście sekund i znów ją odesłałem    Jedyną chyba dobrą sprawą jest fakt iż bardzo szybko serwisują tzn. pistolet dostałem po 2 dniach , a myjka ze sklepu poleciała kurierem we wtorek rano , a dziś już do odbioru w sklepie. Co wymienili to dopiero jutro się dowiem jak przeczytam dokumenty reklamacyjne.  Dobrze że jest na 3 letniej gwarancji  
Powiedz czy odsyłasz do sklepu czy serwisu Boscha? Chyba można bezpośrednio do Boscha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie bo mam na razie Karchera K2.100 o mocy 110 bar ,Parkside  ma 150bar  a  Karcher K5 145bar, Czyli niewielkie różnice,no chyba,że te niewielkie robi różnicę,albo rzeczywista moc w przypadku tego najmniejszego jest przesadzona ? Słabo nim mi się myje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 110 bar to moc robocza czy maksymalna?

Ja kupiłem dziś Parkside o mocy maksymalnej 150bar, ale moc robocza wynosi 110bar i zastanawiam się czy to nie będzie za mało. Da radę zrobić odpowiednią pianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 06:28, rustin napisał:

Witam.
Szukam budżetowej myjki do auta i kostki brukowej dlatego celuje w zestaw z patio cleaner.
1. Bosch aqt 37-13 w cenie 499zl
2. Nilfisk 120 za 520zl chociaż jakoś nie mam przekonania bo w tym modelu u znajomego co mu zamówiłem po roku sporadycznego używania cieknie pistolet z każdej strony
3. Hortmasz AV 90 cena 299zl+80zl patio. Najciekawsza opcja cenowo, silnik indukcyjny waga ponad 15kg, co może oznaczać wykonanie z dobrych materiałów.
Sa jeszcze lavor w tej cenie, mialem kiedyś juniora i szału nie było, taki chińczyk włoski chyba że te modele po 400-500zl są lepsze.

Co proponujecie?

Aby jakoś być zadowolonym ze sprzętu i mieć radość z mycia to trzeba wydać min. 1000 zł. Ciśnienie robocze ok 140 bar i wydatek wody około 500 litrów na godzinę. Wszystko co piniżej tych parametrów i ceny to tylko do mycia rowerka się nadaje. 

W dniu 20.02.2019 o 07:29, Skinny napisał:

Witam wszystkich, nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale mam problem z myjka i szukam pomocy. 

Posiadam myjke Kärcher HD 850 jest to straty model z 1987r, ostatnio mam z nią problem typu po uruchomieniu myjki i naciśnięciu pistoletu na lancy myjka pracuje super i daje pełne ciśnienie, lecz po puszczeniu przycisku na pistolecie i ponownym naciśnięciu myjka nie daje ciśnienie, jest tylko tyle ile z instalacji wodnej. Następnie gdy poluzuje nakrętek od lancy i ujdzie trochę wody i po zakreceniu lancy spowrotem ciśnienie wraca. Co to może być za przyczyna? 

Pozdrawiam i proszę o pomoc. 

Przelew do naprawy.

@inmar Sprawdzaj zawsze w parametrach wydatek wody w litrach. Przykładowo K2 wypuszcza z siebie ok 200 litrów wody na godzinę a z kolei K5 ok 500 litrów. Pytanie którą myjką szybciej umyjesz samochód ? CIśnienie w tym momencie w tej klasie sprzętu jest jakby drugorzędne. Jest podobne.

@edek86 Ciśnienie w tym przypadku nic nie ma do piany. 

W dniu 20.02.2019 o 23:51, lydi10 napisał:

Planuję zakup myjki. Proszę o poradę. Kupić Parkside z lidla czy np: https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-kanwod-220ewbar-1800w-pianownica-7828972611?? Ewentualnie jakiś inny model w podobnej cenie? 

Tam jest pompa z plastiku. 15 minut pracy a 45 przerwy😕

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał 💪 

Ciśnienie to drugorzędna sprawa, przypływ wody ma tu większe znaczenie, jesteś w stanie dużo szybciej spłukać (wypłukać) np aktywna piane, która to caly czas będzie nam wpływać. Jeżeli chodzi o ciśnienie, to ciśnienie można zmniejszyć lub zwiększyć przy tym samym przepływie wody, wystarczy zmienić po prostu dyszy płasko strumieniową o mniejszej dziurce lub większej 💪 wtedy automatycznie dysza zmienia ciśnienie. To samo jest przy pianownicy. Bez dobrego przepływu to i pianownica PA nie da rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, boT napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał 💪 

Ciśnienie to drugorzędna sprawa, przypływ wody ma tu większe znaczenie, jesteś w stanie dużo szybciej spłukać (wypłukać) np aktywna piane, która to caly czas będzie nam wpływać. Jeżeli chodzi o ciśnienie, to ciśnienie można zmniejszyć lub zwiększyć przy tym samym przepływie wody, wystarczy zmienić po prostu dyszy płasko strumieniową o mniejszej dziurce lub większej 💪 wtedy automatycznie dysza zmienia ciśnienie. To samo jest przy pianownicy. Bez dobrego przepływu to i pianownica PA nie da rady. 

Zmiana oryginalnego rozmiaru dyszy na mniejszy nie jest dobre dla myjki.  Jeśli założymy większą dyszę to spoko, nic się nie będzie złego działo z urządzeniem oprócz tego że uzyskamy mniejsze ciśnienie robocze. Natomiast gdy zamontujemy mniejszą dyszę to silnik urządzenia będzie miał do wykonania cięższą pracę, zwiększy pobór prądu i następstwem tego po dłuższym użytkowaniu po prostu ulegnie awarii. Wtedy to naprawa myjki już opłacalna nie będzie.  W przypadku kiedy już przesadzimy z zmniejszeniem rozmiaru otworu dyszy to po prostu w myjce zadziała zawór ciśnieniowy i rozłączy urządzenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zainak napisał:

Zmiana oryginalnego rozmiaru dyszy na mniejszy nie jest dobre dla myjki.  Jeśli założymy większą dyszę to spoko, nic się nie będzie złego działo z urządzeniem oprócz tego że uzyskamy mniejsze ciśnienie robocze. Natomiast gdy zamontujemy mniejszą dyszę to silnik urządzenia będzie miał do wykonania cięższą pracę, zwiększy pobór prądu i następstwem tego po dłuższym użytkowaniu po prostu ulegnie awarii. Wtedy to naprawa myjki już opłacalna nie będzie.  W przypadku kiedy już przesadzimy z zmniejszeniem rozmiaru otworu dyszy to po prostu w myjce zadziała zawór ciśnieniowy i rozłączy urządzenie.  

W hds akurat to nie jest przeszkodą bo elektronika steruję obciążeniem i dysze mam np. z oznaczeniem 40/45/50/55 Ale w seri  " k "  tak jak mówisz na dluzsza metę może to mieć wpływ na szybsze zużycie,  warto wspomnieć również że w myjkach budżetowych , przedłużenie węża od lancy skutkuje stratami ciśnienia. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, boT napisał:

W hds akurat to nie jest przeszkodą bo elektronika steruję obciążeniem i dysze mam np. z oznaczeniem 40/45/50/55 Ale w seri  " k "  tak jak mówisz na dluzsza metę może to mieć wpływ na szybsze zużycie,  warto wspomnieć również że w myjkach budżetowych , przedłużenie węża od lancy skutkuje stratami ciśnienia. 😉

Tak,, trzymam się myjek o których mowa w wątku czyli domówek.  Sprzęt profesjonalny to inny temat.

3 godziny temu, lydi10 napisał:

W parkside czy kanwod??

W jednej jak i drugiej.  W tym budżecie metalu nie kupisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.