Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Szurszur1 napisał:

To nie jest parkside tylko galaxy 😄

bez zwijanego węza i 150 czyli pewnie gdzieś 90 bar, wiec wole dołożyć to 100zł do galaxy 180

Uwierz mi że ten bęben do zwijania węża w zasadzie jest zbędny. Gdzieś na innym forum chyba, sporo ludzi na to narzekało i potwierdzało moje słowa.

9 na 10 razy kiedy zwijam myjkę i sprzątam po sobie, to wąż zawijam wokół myjki, bo zawijanie go na bęben jest karkołomnym zadaniem, podczas którego uruchamiają się wszelakiej maści dość mocne słowa 🙂

Przy najbliższej okazji myślę że nawet odkręcę ten bęben, bo tylko wadzi. Jest za mały, a wąż jest za sztywny.

Przy 150 barach podanych przez producenta, będziesz miał 110 roboczego. Teoretycznie zawsze zawyżają o te 25%

Czyli przy Galaxy 180 powinieneś uzyskać między 130, a 140 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MyaS napisał:

Uwierz mi że ten bęben do zwijania węża w zasadzie jest zbędny. Gdzieś na innym forum chyba, sporo ludzi na to narzekało i potwierdzało moje słowa.

9 na 10 razy kiedy zwijam myjkę i sprzątam po sobie, to wąż zawijam wokół myjki, bo zawijanie go na bęben jest karkołomnym zadaniem, podczas którego uruchamiają się wszelakiej maści dość mocne słowa 🙂

Przy najbliższej okazji myślę że nawet odkręcę ten bęben, bo tylko wadzi. Jest za mały, a wąż jest za sztywny.

Przy 150 barach podanych przez producenta, będziesz miał 110 roboczego. Teoretycznie zawsze zawyżają o te 25%

Czyli przy Galaxy 180 powinieneś uzyskać między 130, a 140 bar.

galaxy ma 120

o nie, serio ten bęben nic nie warta? ciężko faktycznie owinąć na nim wąż potwierdza reszta ? też tego nie używacie, jak to jest

 

To nie jest tak ze jak myjemy to rozwijamy ile nam potrzeba a potem skrecic, bez wyciągania weza z bębna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Jaku napisał:

jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz

Kolego grzeczniej proszę.

Na dwóch ostatnich stronach jest mnóstwo informacji na temat tożsamych urządzeń, na forum aż od nich kipi.

Nie che się poświęcić pół godziny na czytanie?

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w karcherach też ciężko zawija się wąż na bęben ? Z tego co czytałem okazuje się,że niektóre mają elastyczne węże inne sztywne i jak tu trafić na ten elastyczny ? .Mam najmniejszego Karchera K2,tam jest sztywny wąż i niezbyt to wygodne.Wydaje się,że bęben do zwijania to super sprawa.

Mam na oku dwa modele i nie wiem na który się zdecydować,,może ktoś wskaże lepszą propozycję ?. Za Waszą radą pianownicę już mam,techkar,ale przy K2 praktycznie nie działa.

 

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-k5-full-pianownica-xxxl-7180208466

https://allegro.pl/oferta/karcher-myjka-cisnieniowa-k5-t-350-aluminiowa-moc-7169588558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijacz jest OK ale jeśli wąż niejako z niego wychodzi tzn. jeśli jego podłączenie jest w środku bębna , bo jeśli podłączenie węża ciśnieniowego jest poza zwijaczem/bębnem, to żeby nawinąć wąż na bęben będziesz zmuszony do odpinania go własnie od myjki gdyż inaczej nie da się kręcić bębnem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 18:32, Szurszur1 napisał:

galaxy ma 120

o nie, serio ten bęben nic nie warta? ciężko faktycznie owinąć na nim wąż potwierdza reszta ? też tego nie używacie, jak to jest

 

To nie jest tak ze jak myjemy to rozwijamy ile nam potrzeba a potem skrecic, bez wyciągania weza z bębna?

Rozwijasz ile chcesz, nie musisz całości.  Pamiętać trzeba że zwijamy wąż po wcześniejszym zrzuceniu ciśnienia z układu. Znam asów co zwijają na ciśnieniu a wąż jest wtedy sztywny jak drut 🤨 

3 godziny temu, inmar napisał:

Czy w karcherach też ciężko zawija się wąż na bęben ? Z tego co czytałem okazuje się,że niektóre mają elastyczne węże inne sztywne i jak tu trafić na ten elastyczny ? .Mam najmniejszego Karchera K2,tam jest sztywny wąż i niezbyt to wygodne.Wydaje się,że bęben do zwijania to super sprawa.

Mam na oku dwa modele i nie wiem na który się zdecydować,,może ktoś wskaże lepszą propozycję ?. Za Waszą radą pianownicę już mam,techkar,ale przy K2 praktycznie nie działa.

 

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-k5-full-pianownica-xxxl-7180208466

https://allegro.pl/oferta/karcher-myjka-cisnieniowa-k5-t-350-aluminiowa-moc-7169588558

No K2 pianownicy nie pociągnie, za mało podaje wody. Co do K5 to w drugim linku zauważ że myjka nie ma bębna, o ile właśnie Ci chodzi o ten element konieczny w wyposażeniu nowej myjki . Jeśli mówimy o bębnie/zwijaczu na wąż ciśnieniowy to wg mnie jest to zbędny bajer.  Po pewnym czasie użytkowania zaczyna przeciekać na złączach no i to powoduje dodatkowy koszt ewentualnej naprawy. Jak wcześniej z kolegów zauważył, że najzwyczajniej w zasadzie wąż owijamy wokół myjki i gitara😉 

A i ta myjka z drugiego linka, jak w sumie w opisie zaznaczono że legendarna, to bardzo dobry i popularny sprzęcik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zainak napisał:

Pamiętać trzeba że zwijamy wąż po wcześniejszym zrzuceniu ciśnienia z układu

11 minut temu, zainak napisał:

Znam asów co zwijają na ciśnieniu a wąż jest wtedy sztywny jak drut 🤨 

 

Jak zwiniesz wąż na bęben jak wąż jest przypięty do myjki? Tego się nie da zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, powalla napisał:

Jak zwiniesz wąż na bęben jak wąż jest przypięty do myjki? Tego się nie da zrobić!

No nie spotkałem Karchera z bębnem gdzie wąż miałby być nakręcony poza nim samym. Chyba że się mylę🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam myjkę Vax ma ona osprzęt Lavor i chciałbym wymienić wąż (łączący myjkę z lancą) bo orginalny jest tak sztywny,żę skręca sie i ciężko go odwinąć a jak myję 3 auta na raz to dostaję nerwicy przez to.Możecie mi polecić jakiś,który będzie miękki i odpowiedni do tej myjki? 

Dzięki z góry z odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zainak napisał:

Rozwijasz ile chcesz, nie musisz całości.  Pamiętać trzeba że zwijamy wąż po wcześniejszym zrzuceniu ciśnienia z układu. Znam asów co zwijają na ciśnieniu a wąż jest wtedy sztywny jak drut 🤨 

No K2 pianownicy nie pociągnie, za mało podaje wody. Co do K5 to w drugim linku zauważ że myjka nie ma bębna, o ile właśnie Ci chodzi o ten element konieczny w wyposażeniu nowej myjki . Jeśli mówimy o bębnie/zwijaczu na wąż ciśnieniowy to wg mnie jest to zbędny bajer.  Po pewnym czasie użytkowania zaczyna przeciekać na złączach no i to powoduje dodatkowy koszt ewentualnej naprawy. Jak wcześniej z kolegów zauważył, że najzwyczajniej w zasadzie wąż owijamy wokół myjki i gitara😉 

A i ta myjka z drugiego linka, jak w sumie w opisie zaznaczono że legendarna, to bardzo dobry i popularny sprzęcik .

w lavor rozwijasz ile chcesz, ale jest tak że podłączyć można przewód pistoletu i jednoczesnie operować zwijaniem węża, czy trzeba cały ściągnąć żeby pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 15:34, Jaku napisał:

Kolego albo trollujesz albo podlecz psychę nieco.

W odpowiedzi na Twoje zapytanie poradziłem Ci przejrzenie ostatnich dwóch stron- źle.

Wkleiłem niezależny test z podobną maszynką-też źle.

Będziesz minusował wszystkie moje posty, które znajdziesz na tym forum?

Mam to zgłośić do moderatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.