Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam iż w Dino w Chrząstowicach są wafle za 3zł (po moim dzisiejszym zakupie jest ich jeszcze z 40szt na półce).

 Do tego mają jakieś ściereczki do kurzu 35x35cm (włos jak do docierania wstępnego wosku) również za 2,99zł oraz ścierki do podłogi mikrofibrowe 50x60cm firmy pucuś za 6,99zł.

Z tanich ręczników do osuszania są wspomniane stronę wcześniej Moje Auto 60x60cm za 12zł oraz "zwykłe" Moje Auto 4szt 30x35cm za 6zł u sprzedawcy na allegro OilPiont > https://allegro.pl/uzytkownik/PunktOlejowy?string=mikrofibra te zwykłe w mojej opinii są dużo lepsze od "zwykłych" z Tesco, bo zbierają wodę a nie rozmazują jej. Te do osuszania natomiast robią co mają ale na auto potrzeba ich min 2-3szt a optymalnie 3-4. Mam też te "samochodowe" M.A. - 3szt za 7zł i poza rozmiarem (o 2-3cm dłuższe) nie różnią się o tych tańszych więc raczej nie warto ich brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Poszukuje tanich mikrofibr .. Chcę wziąć trochę więcej, żeby nie musieć marnować ADBL Micro Wash na pranie 2 mikrofibr 😛 

7872364716

 

LINKI Z ALLEGRO NIE DOZWOLONE [*MOD]

Jak się sprawują takie mikrofibry tanie ? W sensie niby 320g, 10szt., ale cena 14,99zł za 10szt. jest co najmniej dziwna 😆

Widzę np. Kirkland 36szt. za 170zł, więc to już prawie 5zł za sztukę .. Coś polecacie konkretnie taniego i dobrego ? 😄

 

Potrzebuje mikrofibr do:

- Czyszczenia plastików,

- Docierania dressingów na plastikach,

- Zmywania pasty polerskiej,

- Do mycia szyb 😛 ,

- Do docierania wosków,

- Docierania powłoki ceramicznej...

I pewnie do innych rzeczy również.. Mogą być różne mikrofibry, różne gradacje, nie wiem w sumie jaka gradacja do czego potrzebna, bo do tej pory używałem w sumie miękkich mikrofibr obojętnie jakiś w zakresie gradacji zapewne 300/400 max.. 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, WiMeX napisał:

7872364716

Mam je. Dobre do felg i zakamarków i wnętrza. Do lakieru dobre tylko pierwszy raz bo po wypraniu nawet w 40 stopni twardnieją.

Zainwestuj w dobre i sprawdzone MF np WaxPro albo innych polskich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

Mam je. Dobre do felg i zakamarków i wnętrza. Do lakieru dobre tylko pierwszy raz bo po wypraniu nawet w 40 stopni twardnieją.

Zainwestuj w dobre i sprawdzone MF np WaxPro albo innych polskich producentów.

Kirkland czy Waxpro lepsze ? Gradacja podobna 385 vs 360, tylko cena 1zł więcej na sztuce u Waxpro 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, WiMeX napisał:

@Domel W sensie, które lepsze ? 😛 Kirkland czy Waxpro ? Do docierania wosków brać większą gradację czy zwykłe 360/385 z Waxpro/Kirkland starczą ?

Wiecej mam WaxPro niż kirklandów. Pierz w 40st i rozczesuj włosie po praniu. Będą Ci długo służyc.

Gradacje dobierasz sobie do potrzeb. Kup kilka tych i tych i sprawdz sobie które Ci lepiej pracują na Twoim lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciałem w prowadzenie firmy, wiec tych lakierów może być trochę więcej, niż jeden 😆  Dlatego chcę zakupić ich więcej, bo się na pewno przydadzą 😉 Kupię więc trochę Kirklandów, trochę WaxPro, do plastików wezmę jakieś tanie po 1zł z alledrogo i myślę że będzie okey.. Do wosków opcjonalnie mogę wziąć jakąś grubszą mikrofibrę jeszcze 😉 Popatrzę, dzięki !

Prać w ADBL Micro Wash czy jest coś tańszego ? 😄

@Domel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
@Domel Zasugerowałem się Twoim postem i właśnie zamówiłem kilka sztuk z tym ze bezszwowe. przed pierwszym użyciem w czymś je wyprać czy śmiało używać po odpakowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Bapko napisał:

@Domel Zasugerowałem się Twoim postem i właśnie zamówiłem kilka sztuk z tym ze bezszwowe. emoji1360.png przed pierwszym użyciem w czymś je wyprać czy śmiało używać po odpakowaniu?

Nigdy nie piorę po zakupie. Dopiero po użyciu. Nigdy nie miałem z WaxPro jakichkolwiek problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Szczerze polecam EliteDetailer Mikrofibra Premium.

Sprawdzałem je na kilku różnych QDkach. Wodnistych i gęstych.

Jakoś włosia nie spadła dziś dokładnie po 10tym praniu. Jestem bardzo zadowolony.

Przy pierwszym dotyku jest wrażenie, że jest za gruba mimo że do tych sonaxowych dużo jej brakuje ale radzi sobie nawet z gęstszymi QD'kami.

Cena 9,90. Zostaje u mnie w arsenale.

2019-06-12-20-40-45.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, Strus napisał:

A jak to się ma do WaxPro ? Tych Premium po 8 z hakiem ?

Ja uzywam głownie tych https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/waxpro-premium-yellow-microfiber-40x40cm.html

Które to są Premium z ich oferty ? NoLimit ? https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/waxpro-nolimit-black-microfiber-40x40cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Strus napisał:

Tak, o No Limit mi chodziło ale te zwykłe a nie ta czarna

http://www.waxpro.pl/mikrofibry/66-nolimit-violet-360gsm-40x40cm.html

Zrobie Ci fotki porównawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.