Skocz do zawartości

Fluffy Dryer - który wybrac ?


Rekomendowane odpowiedzi

@paperson wiem że są lepsze ale bardziej chodziło mi oto czy jakość w rodzaju Monster Shine Fluffy Dryer czy noname bo w tym sklepie ma gość opisany ręcznik ADBL DEMENTOR TOWEL który ni jak nie przypomina oryginału a już na pewno ceną😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maybach_exelero napisał:

Witam ktoś używał ? 

https://allegro.pl/oferta/fluffy-dryer-90x60-recznik-do-osuszania-lakieru-8378464953

gramatura ~550 g/m2 dobra cena 😲 oryginalny fluffy 😲

Ja mam. Na A6 w kombi jeden ledwo ledwo bez wyciskania (czasem zdarzy się, że nie wystarczy). Mam kupione 2 sztuki (bo pieniądz żaden) i jak braknie pierwszego to idzie drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maybach_exelero zakładam, że każdy ma 😉 ja mam dwa lub trzy takie i dwa bardziej puchate Fluffy Plus 600gms i najpierw używam jednego, a później drugiego i dosuszam jakimś małym we wnękach, pod lusterkami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kieruje z pytaniem dot. ręcznika Fluffy Dryer. Otóż kupiłem owy ręcznik z gramaturą 350 bądź 400. 

Zakupiłem go na Allegro i na stronie był niebieski z czerwonym zakończeniem. A tu przyszedł mi szary z pomarańczowym zakończeniem, nie wiem czy pomylili się czy w takiej kolorystyce mają. Ale czy to może być oryginalny i w miare ok ręczniczek do osuszenia białej karoserii, ktoś ma?  W sobote najbliższy test , będę go porównywał vs ircha z Viledy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maajkeelo napisał:

Ale czy to może być oryginalny i w miare ok ręczniczek do osuszenia białej karoserii

Oryginalny ?

Ok może być. Tego nie wiemy. 
 

Ale czy dobry będzie do białej karoserii, hmmm ...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw kupiłem przy okazji monster shine 90x60, chyba promka bo płaciłem 22zł. Świetny ręcznik. Prany dopiero 3x. Zawsze używam silka (mam 3) i innym zbieram co tak zostanie. Monsterek jest bardzo miękki w dotyku, nie zostawia nitek. Zbiera do suchego i zbiera na sucho. Relatywnie niska gramatura do tego się super sprawdza. Można nim wjechać pod klamki itd - złożonym na 3 się manewruje wygodnie. Jestem bardzo zadowolony i chętnie po niego sięgam mając 8 ręczników, łącznie z gyeonem 🙂 W tej cenie każdy powinien kupić przynajmniej jeden 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam:

WAXPRO PERFECT FLUFFY DRYER BLACK SERIES 600GSM, 100X60 cm

Fireball PIN Towel 72X95 cm

Obydwa zjadają na śniadanie samochód kompaktowy. Fireball poręczniejszy bo gramatura sporo mniejsza ale chyba przez to mniej wody nabierze.

3 minuty temu, tryhp3 napisał:

Mam:

WAXPRO PERFECT FLUFFY DRYER BLACK SERIES 600GSM, 100X60 cm

Fireball PIN Towel 72X95 cm

Obydwa zjadają na śniadanie samochód kompaktowy. Fireball poręczniejszy, bo gramatura sporo mniejsza, ale chyba przez to mniej wody nabierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 Waxpro jaki ma rodzaj włosia? Bo mam dylemat między 3

 

Zależy mi na bezpieczeństwie przy przesuwaniu ręcznika po lakierze więc niby twisted do tego lepsze

 

WaxPro Perfect Fluffy Dryer BLACK

Fireball Twist Drying Towel

DeepGloss New Fluffy Soft Dryer 90x60cm 600g/m2

 

Ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

@Domel mam dementora, mega puszysty ale tak jak @pablo15005 napisał, do przeciagania sie nie nadaje, masakryczny opór przy osuszaniu, szczerze średnio mi przypadł do gustu wole ręczniki od work stuffa 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat dość długo nie poruszany a przez półtora roku kilka nowości wpadło.

Szukam dobrego ręcznika do osuszania. Do tej pory miałem chyba SG fluffy dryer ale nie bardzo jestem z niego zadowolony. Bardzo słabo zbiera wodę, zostawia po sobie ślady przy przeciąganiu, trzeba go co chwilę wykręcać/suszyć.

Chciałbym kupić coś co będzie:

1. Dobrze wciągać wodę

2. Bardzo delikatne

3. Nada się do przeciągania

4. Dam radę dobrze osuszyc nim samochód rozmiarów VW T3

Cena nie jest bardzo istotna. Zależy mi na świetnej jakości. Ręcznik będzie używany niezbyt często i tylko do jednego auta.

Ktoś ma coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RoBee napisał:


 

 


Mamy tu cały obszerny temat o ręcznikach- zapraszamy do lektury.

 

Jak najbardziej, 8 stron przestudiowałem dość dokładnie.

Chciałem się jedynie dowiedzieć czy w ciągu ostatniego półtora roku bo wtedy pojawił się ostatni post pojawiło się coś co również jest ciekawe bądź np lepsze od tych wspomnianych 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chciałem się jedynie dowiedzieć czy w ciągu ostatniego półtora roku bo wtedy pojawił się ostatni post pojawiło się coś co również jest ciekawe bądź np lepsze od tych wspomnianych


Chodziło oczywiście o temat "Czym wycierać do sucha ?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie a jakim ręcznikiem najlepiej się wam pracuje przy osuszaniu auta po użyciu NO RINSE i osuszaniu przy pomocy OPTI-SEAL. Czyli chodzi mi o to że nie przeciągam ręcznika bo położeniu go na element a po prostu docieram jak QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pimps napisał:

Panowie a jakim ręcznikiem najlepiej się wam pracuje przy osuszaniu auta po użyciu NO RINSE i osuszaniu przy pomocy OPTI-SEAL. Czyli chodzi mi o to że nie przeciągam ręcznika bo położeniu go na element a po prostu docieram jak QD.

Myślę, że coś typu twisted pile w małym rozmiarze, np. Prince z WS'a. CarPro też ma taki ręcznik - sam go używam - i fajnie się sprawdza bo w jednej ręce jesteś go w stanie bez problemu utrzymać, drugą psikasz czym tam chcesz i od razu przejeżdżasz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins Dzięki za Twoją podpowiedź. Mam tego Prince mam też i małego i dużego CarPro ale zastanawiałem się nad czymś bardziej miękkim typu coś jak fibry to wosków bo te o których Wspomniałeś to kładę na lakierze i po prostu ciągnę je za rogi i osuszam. Ale gdy pracuje właśnie susząc przy pomocy OPTI-SEAL'A myślałem nad czymś innym w celu urozmaicenia sobie czynności suszenia. Tak czy siak bardzo dziękuję za Twoją podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.