Skocz do zawartości

Fluffy Dryer - który wybrac ?


Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator O widzisz tego też mam tylko mnie wpieprzał bo mocną puszczał kolor podczas prania i wiele fibr mi zafarbował. Potestuje przy następnym myciu i ogólnie zrobię chyba remanent sowich ręczników do suszenia bo też gdzieś mam jeszcze 2 CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER TOWEL tyle tylko że ona po złożeniu na cztery strasznie grube są i ciężko się nimi pracuje. No nic, bardzo dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Zawsze prałem i piorę w specyfikach do tego stricte przeznaczonych. Może coś się zmieniło bo mój ręcznik kupiłem pewnie z 6-7 lat temu i wtedy narobił mi ambaransu. Ogólnie wszystkie fibry od Gyeona w tamtych czasach mi puszczały farbę mimo że prałem w wodzie 40 stopni. No nic odgrzebie go i się potestuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...jeden z moich starszych ręczników Gyeon Silk juz odmawia posłuszeństwa. Przestał wciągać wodę i mimo tego, że zawsze piorę fibry w dedykowanych płynach nic nie mogę za bardzo z nim zrobić.  Jakieś rady i sugestie czy spisać go na straty? Mam obecnie plyn carpro, wcześniej ADBL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I WS King, rozwiązanie wszelkich problemów z suszeniem
Chociaż... z drugiej strony do precyzyjnego suszenia jest trochę za wielki.
Silk suszy dobrze i czuć, ze jest produktem wysokiej jakości, ale w mniejszym rozmiarze trochę za mały do skutecznej pracy - mocno hydrofobowe LSP i większe auta go "męczą". Mój szybko stracił część chłonności, ale zakładam, że to przez bardzo zakamienioną wodę. Patent z praniem w wysokiej temperaturze ciągle czeka na test.

Wyryte w skale z S20 FE 5G







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyeon silk, CarPro Dhydrate, ręczniki work stuff czy Fireball pin towel. Każdy jest świetny i godny polecenia.  

Gyeon silk ma krótsze włosie od takiego dhydrate czy mi się po zdjęciach wydaje?(nie dotykałem osobiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak Możliwe że "już jego pora", ale spróbuj wyprać go w wyższej temperaturze i do płukania nalej octu.  Dodatkowo polecam takie gumowe kulki z kolcami do suszarki,  o ile takową posiadasz.  Mi to wiele razy pomogło...

Jeśli nie to wyższa temp. prania i ocet do płukania 👍

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak Możliwe że "już jego pora", ale spróbuj wyprać go w wyższej temperaturze i do płukania nalej octu.  Dodatkowo polecam takie gumowe kulki z kolcami do suszarki,  o ile takową posiadasz.  Mi to wiele razy pomogło...
Jeśli nie to wyższa temp. prania i ocet do płukania
I o ile masz taką możliwość, wysusz w suszarce bębnowej ;)

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Suszenie w suszarce bębnowej daje genialne efekty. Puchatosc wraca.

Osuszałem w zasadzie auta tylko fluffy towelami ale zakupiłem ostatnio Fireball Pin Towel i różnica jest kolosalna.

Porównuje fluffy za 30-40 zł do tego Fireballa i jest kolosalna różnica.

Fireball ogarnął moja Octavię III a wnęki potraktowałem starym fluffy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.