Skocz do zawartości

Fluffy Dryer - który wybrac ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
w pralce w 40°C z miarką proszku Bobas (zostało jeszcze po praniu ubranek niemowlęcych) z dodatkiem octu zamiast płynu do płukania (pełny dozownik w pralce). Fibry czyste i miękkie.

 

+1 :good:

]

 

 

A pralka nie wali potem octem ? Nie chciałbym żeby mi potem gacie taka wonią waliły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jako, że jestem nowy, nie mogę założyć nowego tematu, piszę tutaj, mam nadzieje, że wybrałem odpowiednie miejsce :)

Mam czarnego saaba 93 i chcę zakupić ręcznik do osuszania, bo po zostawieniu samochodu do wyschnięcia, jest w białe plamy od kamienia z wody.

Liczę na to, że będzie wchłaniał wodę po jednym przeciągnięciu i wystarczy na mojego sedana. Mam na oku dwa ręczniki:

-Gyeon Q2M Silk Dryer 70x90cm

lub

-ANGELWAX Premium Towel 65x90cm

 

Są to droższe ręczniki, więc mam nadzieję, że któryś z nich będzie git :P który polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup fluffy dryera i i spokojnie wystarczy Ci na całe auto. Ja swoją Hondę jestem w stanie ogarnąć jednym i da rady jeszcze zebrać wody. Zostanie Ci jeszcze 30 zł. Chyba że chcesz koniecznie coś z tych dwóch to poczekaj na wypowiedź kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma różnicy - jedynie na ręczniku Gyeon'a jest firmowe logo i jest inny kolor taśmy obszycia... Tylko pamiętaj, że to są ręczniki jednostronne - użyjesz na niewłaściwej stronie i efekt będzie mierny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Liczę na to, że będzie wchłaniał wodę po jednym przeciągnięciu i wystarczy na mojego sedana.

Przeciąganie, czyli wycieranie, to w przypadku ręcznika o dużej gramaturze średni pomysł. On się bardzo dobrze sprawdza narzucany na karoserię i dokładnie przygładzany od drugiej strony, bez ryzyka przejechania jakimś piachem po lakierze i bardzo dobrze chłonie wodę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mieliście styczność z fluffym od WaxPRO?

 

Śmiało można brać, przetestowane na wszelkie sposoby. Wycierane i prane wiele razy i według mnie jedne z najlepszych na rynku jeśli chodzi o trwałość i chłonięcie wody

 

Są dwa rodzaje

 

1. Fluffy PLUS 90x60 440gsm

Ma 70/30 mieszankę polisetru/poliamidu co jest rzadko spotykane i jest na prawdę delikatny. Dodatkowo ma bezpieczne satynowe obszycie, a nie ostry overlock z nitki.

 

2. PERFECT Fluffy 100x60 600gsm

Tak samo jak Plus, ma skład 70/30, satynowe obszycie i duży rozmiar 100x60cm.

Jednym osuszam duże kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście styczność z fluffym od WaxPRO?

 

Śmiało można brać, przetestowane na wszelkie sposoby. Wycierane i prane wiele razy i według mnie jedne z najlepszych na rynku jeśli chodzi o trwałość i chłonięcie wody

 

Są dwa rodzaje

 

1. Fluffy PLUS 90x60 440gsm

Ma 70/30 mieszankę polisetru/poliamidu co jest rzadko spotykane i jest na prawdę delikatny. Dodatkowo ma bezpieczne satynowe obszycie, a nie ostry overlock z nitki.

 

2. PERFECT Fluffy 100x60 600gsm

Tak samo jak Plus, ma skład 70/30, satynowe obszycie i duży rozmiar 100x60cm.

Jednym osuszam duże kombi.

 

Jest jeszcze coś takiego jak Yellow Fluffy Dryer. Satynowe obszycie widać, ale rozumiem, że jak nikt nie pisze o tych 70/30 to ma już standardowe 80/20 (dobrze pamietam?), tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie piszę o składzie i gramaturze, to pewnie nie ma się czym chwalić ;)

 

Ten żółty, to popierdółka. Jest milusi w dotyku, ale ma niską gramature i nie wchłonie tak dużo wody.

 

Inna sprawa, że z samego składu i gramatury nie wynikają do końca takie parametry jak chłonność, delikatność i odczuwalna grubość. Są ręczniki o wysokiej gramaturze, a same włókna są niskiej jakości i niestety nie nadają się do wycierania, bo słabo chłoną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.