Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
ale czy nie prościej jak ktoś ma pojęcie napisze mi konkrety a nie ja sam będę każdy pad po kolei sprawdzał jaką ma cenę a opini o nim i tak 50. Pytam się konkretnie to i konkretnej odpowiedzi oczekuję

 

Najmocniej Cię przepraszam w imieniu administracji Forum KA. Oczywiście nikt od Ciebie nie wymaga abyś cokolwiek czytał. Po prostu zadaj pytanie a ktoś natychmiast podetknie Ci gotowe rozwiązanie pod nos.

Kolega Pit_Krk zaraz dostanie naganę za swoją postawę :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie muszą być tanie, mają być optymalne w stosunku jakość/cena bo co z tego ze kupie pada przykladowo za 25 zł a starczy on na 1 polerke i bedzie sie nim ujowo pracowało jak za 35 kupie lepszy. oczywiscie to przykład :) ale dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, Chodzi mi o to, że jak ktoś na przykład pracuje zestawem menzerna podobnym jak ja, to mógłby podpowiedzieć jakimi padami mu się najlepiej pracuje, ale jeżeli to ja kogoś uraziłem, żeby musiał przeczytać mój post i sie denerwować że jest 25 stron o tym a to On musi mi konkretnie coś odpowiedzieć i się aż tak namęczyć to z całego serca przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabol3k, największy problem jest z tym że jednemu będzie pracować się na czymś innym lepiej a innemu gorzej. I nikt za Ciebie nie wybierze czym Ci się będzie dobrze pracować. Żeby zakończyć bezsensowne rozwodzenie się w temacie ile jest stron i ile możesz przeczytać itd, to 150 mm bierz z 3M a 75 z Flexi. i Na tym zakończmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche laickie pytanie ale trudno :D Powiedzcie mi czy pady finiszowe tez czyscicie po kazdym przejeździe czy lecicie cale auto i dopiero później do pralki i pranko? Chodzi mi o pady przy pracy np. Cherry glaze i po finiszu menzerny sf 4000 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche laickie pytanie ale trudno :D Powiedzcie mi czy pady finiszowe tez czyscicie po kazdym przejeździe czy lecicie cale auto i dopiero później do pralki i pranko? Chodzi mi o pady przy pracy np. Cherry glaze i po finiszu menzerny sf 4000 :o

Pady cuttingowe czyści się często szczoteczką bo pasta jest gruboziarnista. Przy padach polishing i finish pad się może zapchać jeśli będziemy dawać za dużo pasty i trzeba wziąć nowy pad, a zapchany do prania. Zazwyczaj 2 pady polishing lub finish wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitazz, Nie ma głupich pytań. Szukałem informacji jakiej twardości są pomarańczowe małe 3M 75mm i wg mnie to odpowiednik zielonych. O wiele twardsze od żółtych. Zobaczymy jak z trwałością bo zielone szybko znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracował ktoś gąbkami/padami ABW 150mm i 80mm? Cenę mają fajną ale czy są dobre i warto je zakupić? Czy dołożyć trochę grosza i kupić 3M, LC CCS?? Polerkę mam Eurotec. No i czy kupić płaskie pady czy waflowe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wafle bym proponował Ci pod finish. Na jakie się w końcu zdecydowałeś? :) Ja pierwszy zestaw miałem Flexi biały/zółty/pomarańczowy i do tego jeszcze Flexi 145mm Softouch.

Maszynę też mam taką samą.

 

PS. Pozdro z KTK :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bananv8, pozdro :) .Tzn. mam jakieś tam gąbki czarną bolla, czarną farecli i jakieś tam białą i żółtą wszystkie 150mm ale coś nie do końca podoba mi się jak one pracują.. Największe zastrzeżenia mam do białej bo bardzo słabo tnie.. Myślę nad zaryzykowaniem ABW lub Flexi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak Ci pisałem, biała Flexi tnie bardzo dobrze (2str wcześniej sam pytałem o najostrzejszą gąbkę) - z abw nie ma porównania. Porównałbym Ci jeszcze z Urbanem niebieskim ale nie miałem do tej pory na czym wypróbować tego pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froniu, ABW : jakość gąbki ok , jakość kleju łączącego rzep z gąbką: jest gorzej, potrafią odlecieć podczas pracy. Jak chcesz mieć pewniejsze na dłużej to warto dołożyć trochę $.

 

Wezmę to z pewnością pod uwagę, ale puki co muszę troszkę budżetowo podejść do tematu bo się wykosztowałem na graty do odbudowy weekendowego pociskacza i zakupie te ABW jeden zestaw malych i jeden normalnych padów. Mam trzy auta jeżdżące w domu i będę na nich próbował ;) . Myślę, że kwiecień/maj zakupie lepsze pady i parę kosmetyków których mi brakuje :) .

Przy okazji jeszcze jedno pytanie, widziałem temat z tym problemem czyli wyskakujące spod gąbki (z uchwytem M14 a nie pad a rzep) takie farfocle z pasty. Dzieje się tak fg400 i fp2500 na gąbkach białej i żółtej odpowiednio, gąbki jakieś no name. Lakier odrzucam dzieje się tak na 3 autach na których próbowałem lakier oryginalny, elementy lakierowane. Jak dam dużo pasty idzie ok ale później sporo do zbierania mikrofibrą, jak dam trochę mniej to lecą farfocle. może jeszcze mniej pasty trzeba dać? Czy gąbki do bani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam za raczej głupie pytanie ale nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi:

 

Jak czyścicie pady?

 

1. Jak się zapychają w czasie pracy to co wtedy? Bo chyba nie wszyscy używają specjalnych szczotek/płynów do tego.

2. Po skończonej pracy woda plus mydło czy pralka?

 

Jestem zdecydowany na zakup DA i chce sobie jakoś to usystematyzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.