Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tery pozdrawiam :ad:

 

K2pro maszynka i zdecydowałem się na pady urbana zółty i czarny. Jaki polecacie talerz pod nie i wielkość?

Accord VII raczej nie ma za wiele zakamarków.

 

Teraz pozostało wziąć tydzień urlopu i do dzieła :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje rady jakie pady wybrać pomóżcie potrzebuje pada do polerki (pasta polerska/ mleczko) i do woskowania lakieru polerka Graphite

 

[ Dodano: 7 Lipiec 2013, 20:43 ]

na moim aucie są widoczne rysy w szczególności na przedniej masce i nadkolach dlatego poszukuje odpowiednich padów do pasty polerskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ABW PAD POLERSKI 150MM NIEBIESKI PŁASKI HARD CUTTING w porównaniu do 3M to niebo za ziemia ,prawie tak dobry jak Flexipads. Nie wiecie czy można dostać większe rozmiary ABW?

Przyklejał ktoś rzep do pada? Bo mi się jeden pad LARE odkleja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, wchodziłem na strone internetową nie tego sklepu i dlatego nie mogłem znaleźć, z tego wynika że mam żółtą tnącą, chyba pod fg500 będzie ok, choć w sumie mam też białą flexi, która będzie lepsza na polerke po lakierowaniu i papierze 2500, czy białą połączyć z pf2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jaki pad byście polecili jako cutting? obecnie używam białe flexi i niebieski square z urbana.. który się dziwnie rozlatuje :/

Potrzebuję czegoś naprawdę dobrze tnącego.. ewentualnie jaką wełnę.. bo z nimi jeszcze nie pracowałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę mocno tnie? bo ja jechałem na flexi białym.. mówię koledze że za cholerę nie mogę ściągnąć rys a on wyjął białą gąbkę chyba farecli i moment i ściągnął.. troszkę mnie nerw strzelił.. a kończyłem samochód a był cały tak poniszczony..

 

cena za tego scholla nie jest zbyt zachęcająca.. ale jeżeli mówicie że warto to chyba wezmę.. pewnie prędzej czy później się przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do padow flexi, to dla mnie sa to poazdzierze pod maszyne DA. tragedia, rozlatuja sie po 3 elementach. Na poczatku myslalem ze tak ma byc, po czym kupilem pady urabna... to jest przepasc... pad w zadnym miejscu sie nie rozkleil po CALYM aucie. dodatkowo sila tnaca wg mnie porownywalna do pada flexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gąbek już przerobiłem i na DA polecam WWL i LC CCS ;)

Biała Flexi póki się nie zagrzeje to tnie spoko,a że grzeje się dość szybko,podobnie zapychanie a LC CCS może nie są to najtwardsze gąbki,ale łatwo się czyszczą i po rozgrzaniu nie siadają tak.

Ogólnie na ostre cięcie idzie Scholl Spider lub futro potem żółta LC CCS i nie ma lipy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie biała flexi grzeje się bardzo szybko no i staje się tak miekka że szok.. dlatego muszę przeskoczyć na coś innego. na wełnę za bardzo nie chcę przechodzić bo robi mocne spustoszenie więc trzeba by poprawiać jeszcze co najmniej raz na gąbce i dopiero wykończenie.. niestety brak czasu sprawia że muszę uwinąć się w 2 etapach.. dlatego potrzebuję taki pad i pastę taką by mocno ciął ale pozostawiał też niezłe wykończenie by tylko po tym wykończyć.. obecnie lecę w trybie FG400 plus FF3000 ale zastanawiam się nad czymś delikatnie mocniej tnącym tak by łatwiej zgarnąć spustoszenie zostawione po fg400 a za razem dobrze wykończyło.. może coś polecicie? nie koniecznie z menzerny..

 

wyczytałem też że ten spider scholl'a po 2 autach traci na wartości i już tak nie tnie.. czy to prawda?? a co z tymi SHOWCARSHINE PAD POLERSKI TRAPEZ NIEBIESKI 150MM - HARD CUTTING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG400 zostawia bardzo małe spustoszenie moim zdaniem to nie to co FG500 dla ktorej najczesciej trzeba bylo jeszcze uzyc posredniej pasty przed wykończeniem. Ja robie jak mocno jest potyrany lakier - Fg400 futrem a pozniej dla pewnosci gąbką a dopiero pozniej finish. Fajnie tnie ten pad: URBAN HONEYCOMBination 150mm gąbka polerska na rzep Pomarańczowa Twarda, ale dosc szybko sie uszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pad byście polecili jako cutting? obecnie używam białe flexi i niebieski square z urbana.. który się dziwnie rozlatuje :/

Potrzebuję czegoś naprawdę dobrze tnącego.. ewentualnie jaką wełnę.. bo z nimi jeszcze nie pracowałem..

 

U mnie Square od Urbana również bardzo szybko leci i to sprawdzone na nie jednej sztuce - więcej nie zakupię :thumbdown: Ogólnie pady Urbana bardzo chwalę poza właśnie Squarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem do korekty BMW E60.. czarna perła.. rysy prawie do bazy.. nie mam wełny a dostałem w gratisie drugiego Square do tego użyłem na próbę FC+ pocisnąłem na dachu to po jednym grubszym podejściu połowy kostek miałem pozrywanych.. gdzie fakt biały flexi słabo tnie ale znosi mocne katowanie. przez to uprzedziłem się do ponacinanych.. dlatego też troszkę obawiam się kupna SPidera z Sholla bo też ponacinany.. a ktoś miał do czynienia z SHOWCARSHINE PAD POLERSKI TRAPEZ NIEBIESKI 150MM - HARD CUTTING? ktoś wspominał że baaardzo mocno tnie.. więc by się przydało w alternatywie do futra na mocno zajechane panele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxManiekxx, Jeśli nie lubisz ( jak ja ) lub nie masz czasu pracować futrem, to polecam Ci taką gąbkę http://www.flexipads.pl/produkt/301/gab ... -flexipads. Porównywałem namacalnie z kilkoma innymi z kategorii "cutting" i moim zdaniem jest to najtwardsza gąbka jakiej używałem. Biała flexi to przy niej co najwyżej "polishing". W połączeniu z fg400 robi naprawdę niezłą robotę i relatywnie mało bałaganu. Możesz sprawdzić jak to wygląda w moim temacie z odświeżenia Matiza. Tam większość zdjęć "po" to właśnie ta gąbką+fg400. Jedyny minus jest taki,że jest dosyć duża (150mmx50mm) a rzep jest mniejszy, przygotowany pod talerz 125mm i czasami ciężko jest ją równo zamocować, żeby nie biła na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkr jak możesz to wstaw dokładny link lub podaj nazwę tego pada. jutro najpóźniej do 10 chcę zrobić zamówienie żeby doszło jak najszybciej wiec był bym wdzięczny.. wziął bym na próbę.. na placu stoi już jeden VW plus drugi golf IV czarny mocno zajechany więc będzie potrzebny i to pilnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.