Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zapytać czy ktoś miał styczność z gąbkami frezowanym sprzedawanymi przez sklep VERAD.

http://www.verad.pl/frezowane_fi_150_x_ ... fault.html

Chodzi mi o skalę twardości tych gąbek. Z tego co do tej pory się zorientowałem (jestem początkującym forumowiczem) z reguły gąbka żółta jest bardziej miękka od pomarańczowej. Tutaj jest inaczej. Myślałem o zakupie gąbki czarnej i odrobinę twardszej tylko niestety nie wiem którą wybrać..

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kto pyta nie błądzi :-))

 

Przeleciałem trochę tematów :P i mam już wstępny typ. Najpierw myślałem nad padami z Microfibry cutting i finishing ale naczytałem się że jak złapią jakiś bród i się nie zauważy to można narobić dziadostwa do tego najlepiej je przedmuchiwać kompresorem :-/ niestety takowego nie posiadam. Więc wybór padł na zachwalane LAKE COUNTRY CCS DA WHITE FOAM POLISHING i LAKE COUNTRY CCS DA BLACK FOAM FINESSING na razie wykluczam pad do cięcia bo chciałem tylko odświeżyć lakier bardziej mam obawę że mógłbym coś zbytnio przejechać a nie uśmiecha mi się oddawanie samochodu do lakierowania ;-) z 2 strony podobno maszyną DA ciężko uszkodzić lakier, więc na początek samo polishing z UC i finishing z UP a w przyszłości się zobaczy . Co do samych padów podobno mniej wchłaniają pastę przez co dłużej można nimi pracować nie zapychają się i są bardziej wytrzymałe. Pytanie czy zestaw 14 i 10 po sztuce wystarczy mi na cały samochód czy lepiej 2 komplety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porter_sc,

Nie wiem czy LAKE COUNTRY CCS DA WHITE FOAM POLISHING nie jest zbyt miękką gąbką. Swoją twardością odbiega od typowych padów do polishu np niebieski pad Scholla. Jest minimalnie twardsza od czarnego LC CCS. Moim zdaniem, warto zainwestować w inny pad, albo kupić LC white+ jeszcze jeden polish i finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na co zmienić białego flexi z pastą fg400 ? Flexi jest twardy lecz szybko się zapycha i mieknie pod temperaturą ? Jaki jest odpowiednik np. do 3M lub innej firmy ? Czy karbowane gąbki też dobrze tną ? Kolejna pasta ff3000 tutaj mam zółtego flexi i jest ok, potrzebuje jeszcze gąbki i pasty pomiędzy fg400 a ff3000 i doboru gąbki, myślałem nad ip2000 tylko jaka gąbka chciałbym coś jakościowo lepszego od flexi lecz w granicy 35zł za gąbkę, pomoże ktos? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbany mówisz... honey, square,snake ? Czy po prostu płaskie które sa bardzo tanie? Potrzebowałbym twardego zastanawiam się nad URBAN HONEYCOMBination pomarańczowa lub PRO SQUARE ? wziąłbym jeszcze 3M wafla niebieskiego do ff3000 ? I jeszcze jakiś do ip2000? Mam te flexi żółte super miekkie nie są może nadają się bardziej do IP2000 a do FF3000 niebieski wafel od 3M będzie lepszym rozwiązaniem? Czy coś źle kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honey nie miałem, snake bardzo fajny do one stepów, płaskie też są bardzo dobre. Do polishingu bierz snake'a, a wykończenie to już zależy jaki lakier. Jeżeli nie jakiś ultra miękki to bierz czerwonego Urbana. Bardzo fajnie się nim pracuje. 3M to klasa sama w sobie, od razu widać świetną jakość gąbki. Dla mnie jednak odrobinę zbyt miękkie są (żółty i niebieski) i chyba jednak wolę płaskie niż karbowane.

Tak średnio składnie to napisałem ale na lekach jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma zwykły 3M cutting (chyba pomarańczowy) do flexi też się będzie tak zapychać i szybko robił się miekki? Teraz to już dopiero mam mętlik co kupić do fg400 i ip2000 :o bo na wykończenie pójdzie niebieski wafel 3M :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co możecie powiedzieć o padach soft buff? Pożyczyłem od kolegi cutting pad i robilem nim na polerce DA przy pomocy UC. Po zrobieniu niecałego auta pad o średnicy 175mm się rozleciał. Jak to jest możliwe? Pracowalem na 4 predkosci i nie przysikalem mocno. Zaznaczylem sobie na wewnętrznej stronie aby widzieć czy pad się obracał równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, choć potrzebuje pomocy w sprawie BP do padów :)

 

Powiedzcie mi proszę jaki BP wybrać pod pady Meg's 7" (175mm) oraz pod Flexipads linia Blade 80mm. Cena nie gra roli, chce by były najwyższej jakości. To wszystko pod polerkę rotacyjną FLEX PE 14-2 150.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, tak szukam i szukam odpowiedz nt czyszczenia futerka i jedynie znalazłem info, że powinno się przepłukać je w ciepłej wodzie. Wystarczy taki sposób? Bo właśnie do gąbek flexipads dokupiłem futro z tej samej firmy.

 

A tak w ogóle czytając opinie, że futra są bardziej żywotne w pracy od gąbek mam lekkie wątpliwości gdy zobaczyłem to futro na żywo, tak jakby te włosie się pada nie trzyma ale pewnie tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.