Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

jarekcrx, przy pracy z DA, jeśli nie przegniesz z ilością pasty to problem zapychania padów raczej nie występuje. Może Ci się coś zrolować przy cuttingu ale zbierzesz to od biedy twardszą szczoteczką do zębów.

 

Po pracy, pady wrzucasz na pół godzinki do miski żeby się odmoczyły a później ze wszystkimi szmatami do pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pady byście polecili pod polerkę K2? Chodzi mi głownie o pady pod pasty i pod cleaner :) jak narazie nie mam doswiadczenia odnosnie polerki dlatego nie chcialbym zrobic zlych zakupow ;) myslalem nad flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi doradzic mam okazje kupic 3 pady SCHOLL CONCEPTS 85 MM (do wyboru rodzaj) i chce je zastosowac na BMW czarny lakier. Beda sie nadawaly? Lub co innego polecacie w tym rozmiarze, gdyz juz posiadam zestaw flexipad na 125mm. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Flexi nie bedę się wypowiadał bo nie pracujemy. Piany 3Ma są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nich więc nie ma co wierzyć w bajki typu "taka sama jak 3M". Żółta AG3 od LE to piana typu polishing wydaje nieco zbliżona do 3M-a lecz struktura komórek zupełnie inna. AG4 do AG6 to piany typu cutting. AG6 jest już chardkorem jak dla mnie za ostra zdecydowanie jak już to do twardych lakierów.

AG2 czarna posiada otwartą strukturę raczej do cleanerów z tych nie ściernych.

AG1 komórka zamknięta idealna do nanoszenia wosków, selantów, odżywek czy powłok jak w przypadku BASE1 czy BASE2.

 

Poniżej AG3 z Deep ICE od Liquid Elements

Image00001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skromnie dodam od siebie, że najlepiej pod pasował mi z liquid'a czarny czyli finish. Ostatnimi czasy zacząłem tetsować różne pady i ten jakoś sprawdza mi sie teraz najlepiej szczególnie na miekkich lakierach ( Japonia itp).

Ogólnie może na pisze kilka wniosków na temat padów jakie do tej pory używałem a dokładnie może o tym jakie narazi są moimi faworytami.

Kilka postów wyżej pisałem że moimi faworytami były pady z flexi ( może przez to że na nich sie uczyłem i jakoś sie tak przyzwyczaiłem :D ) Jednak świat idzie do przodu to stwierdziłem że czas na zmiany i to nie tylko w padach ale także w pastach - ale to nie o nich temat.

Jako Cutting to nadal najlepiej mi sie tnie Białym Flexi. Co prawda ma minus że po rozgrzaniu robi się miękki i jego siła maleje ale jeszcze nie jest tak źle. Podstawa to przygotować sobie ich kilka na jedno autko, bo mimo że po każdym przejeździe oczyszczam pady to te lubią sie zapychać, dlatego 2/3 pady to chyba podstawa biorąc sie za autko.

Polishing tutaj mam mieszane uczucia bo zarówno z pomarańczowym flexi jak żółtym z Liquid pracuje się fajnie, idzie ładnie już wykończyć lakier to jednak moim faworytem jest pad żółty z 3M.

Finishing to tak jak napisałem na początku posta Czarny z Liquida wszedł u mnie na pierwsze miejsce przynajmniej jeslich chodzi o miekkie lakiery, bo na twardszych żółtym Flexi też mi sie fajnie pracuje i zawsze będą u mnie w moim Arsenale.

Jakie pady mi sie nie sprawdziły to pady ABW jakos mi nie podeszły i takie tam...

Z 3M niebieski mi sie sprawdza tak jak dla większości chyba z Nas do Cleanerów/AIO it;p.

Na dniach na warsztat idą pady Scholl'a bo opinie krążą bardzo dobre na ich temat tylko cena troszke wysoka....ale cena = jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marasec, jak dla mnie liquid tnie troszke mnije niz flexi, ale jak narazie używałem go tylko na jednym lakierze i porównywałem właśnie do Flexi ;)

No właśnie mi jakoś biały flexi nie podchodzi-jest za twardy i nie mogę go wyczuć. Robiłem kobitce golfa IV LA5G i wolałem walczyć futrem a druga sprawa na białym flexi bardziej się powierzchnia nagrzewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach na warsztat idą pady Scholl'a bo opinie sa dobre na ich temat jednak troszke cena wysoka jednak wiadomo cena= jakość.

 

No myślę że się przekonasz szybko :-] Ja nie widzę już pracy z innymi oraz żółty 3M oczywiście :good::good::good:

 

Polishing tutaj mam mieszane uczucia bo zarówno z pomarańczowym flexi jak żółtym z Liquid pracuje się fajnie, idzie ładnie już wykończyć lakier to jednak moim faworytem jest pad żółty z 3M.

 

+1

 

No właśnie mi jakoś biały flexi nie podchodzi-jest za twardy i nie mogę go wyczuć.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, A jakie jest Twoje zdanie na temat małego niebieskiego Scholla? Pytam, bo dla mnie ma on jedną ogromną wadę- bardzo szybko się zużywa i po prostu znika w oczach. O dużym niebieskim tego nie mogę powiedzieć, sprawdza się po prostu świetnie w połączeniu z S17+ i po kilku "zrobionych" samochodach ma się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, A jakie jest Twoje zdanie na temat małego niebieskiego Scholla? Pytam, bo dla mnie ma on jedną ogromną wadę- bardzo szybko się zużywa i po prostu znika w oczach. O dużym niebieskim tego nie mogę powiedzieć, sprawdza się po prostu świetnie w połączeniu z S17+ i po kilku "zrobionych" samochodach ma się bardzo dobrze.

 

Małego niebieskiego nie używam i mogę domyślać się (po kilku zużytych dużych) że szybko zniknie :/ z małych do cięcia używam futerko/ pomarańczowy 3M albo pomarańczowy scholl z mocną pastą (idealnie S2) a z średnią pastą do polish-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem na Seacie Leonie II pady Flexipads LINIA BLADE, mam zielony i czarny bardzo fajne i wytrzymałe. Obawiałem się że taka tekstura szybko będzie się kruszyć a tu mile zaskoczenie cały samochód zrobiony i niem śladów zużycia.

A z linii LINIA PRO DETAIL mam też żółtą gąbkę i zrobiłem nią 3 samochodu i jeszcze zrobi 3 może 4 a zielona od 3M wysiadła u mnie po 1,5 samochodu.

Efekt pracy zielonego i czarnego Blade

 

P1060348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy testował ktoś już czerwoną gąbkę polerską z ABW ??

 

Mam ją w rękach i sie zastanawiam do czego by się mogła przydać.

Jest twardsza niż zółta gofrowata z 3m np.

Szukam czegoś do polerki szyb z AG car glass polish i wydaje mi się że można by ją wypróbować do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.