Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek dzięki za podpowiedź... widzę u Ciebie te pady CG są dostępne, cena lekko zaporowa, ale jak faktycznie są takie dobre to lepiej zapłacić raz a porządnie. Menzerna normalnie współpracuje z padam z Micro tak?

 

bienek z tego co pamiętam to testowałeś system polerski Megsa, po zdjęciach widziałem, że efekt na 5+, warto się nim interesować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę wypadłem z tematu nowości na rynku, widzę że pojawiło się sporo nowych firm mających w ofercie pady polerskie

Interesuje mnie zestaw małych 75-80mm jak i dużych 135-150mm.

Najważniejsze to jakość!

 

Pracowałem wczesniej z padami flexipads i raczej mam o nich mieszane uczucia, miałem kiedyś także jedną gąbkę z 3M niebieską waflowaną i była klasę wyżej od flexipads.

 

Proszę o nakierowanie mnie za którymi padami się na dziś dzien warto rozglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a produkty lake country, meguiars ? warto dopłacać do tych zagranicznych marek czy jednak rodzine produkty jak urban są warte uwagi ? gąbki 3m w jednym ze sklepów można kupić w naprawde niezlej cenie tzn ok 26zł za gąbke żółtą 150mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Bawil sie ktos padami urbana w ksztalcie plastrow miodu na maszynie DA?

 

Raczej nic nie da (testowaliśmy te pady na DA i "szału nie ma" ;) ). No i mogą się rozpaść.

Jednym słowem nie polecamy. Lepiej użyć płaskiej gąbki na DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie pady polecicie mi do cleanera r222, BH i nakładania wosku np coli, ew liquid wax od megsa ? co do ew korekty to tam wiem +/- jakie kolory gąbek

pytania pewnie trywialne ale chciałbym kliknąć i kupic żeby jak najszybciej móc się uczyć nowym nabytkiem jakim jest epl21 :)

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie da (testowaliśmy te pady na DA i "szału nie ma" ;) ). No i mogą się rozpaść.

Jednym słowem nie polecamy. Lepiej użyć płaskiej gąbki na DA.

 

To co w takim razie polecacie do korekty z użyciem DA? Do cięcia zamówiłem u Was Flexipads Microfiber Cutting Disc. Fajnie się na tym pracuje bez porównania w stosunku do gąbek jak dla mnie, ale w połączeniu z Menzerną FG400 nie udało się ściąć wszystkich rys. Choć może zła technika pracy DA.. Ktoś coś podpowie? Jak z dociskiem itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie pady polecicie mi do cleanera r222, BH

 

Osobiście używam czarnych karbowanych urbana do cleanera czy glaze. Używałem też płaskich ale lepiej pracuje mi się na karbowanych. Weź sobie czarny płaski i karbowany :)

 

nakładania wosku np coli, ew liquid wax od megsa
nie używałem liquid waxa ale wszelkie twarde woski na nadwozie dobrze kładzie się słoneczkami megsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie da (testowaliśmy te pady na DA i "szału nie ma" ;) ). No i mogą się rozpaść.

Jednym słowem nie polecamy. Lepiej użyć płaskiej gąbki na DA.

 

To co w takim razie polecacie do korekty z użyciem DA? Do cięcia zamówiłem u Was Flexipads Microfiber Cutting Disc. Fajnie się na tym pracuje bez porównania w stosunku do gąbek jak dla mnie, ale w połączeniu z Menzerną FG400 nie udało się ściąć wszystkich rys. Choć może zła technika pracy DA.. Ktoś coś podpowie? Jak z dociskiem itd?

Tak jak Ci pisał małypb w innym temacie - odnośnie padów z mf.

Jak chcesz gąbki to pomyśl jeszcze o padach z Lake Country żółtym tnącym albo niebieskim z linii Hydro-Tech.

Technika - rozprowadzenie pasty, praca bieg 5/6, docisk cały czas taki sam, tak aby BP się kręcił i powolne ruchy l-p / g-d.

 

Tutaj Tadek fajnie pokazał, przy większych defektach można nawet wolniej przesuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie jest to dobre rozwiązanie do DA. Wysokie ryzyko rozpadnięcia się. Lepiej kupować nienacinane pady. Polecam Lake Country

 

Mam Komplet past Manzerny

 

PF2500

FG500

FF3000

 

DA Lare i teraz szukam padow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.