Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie nabijam sobie postów ... teraz reakcja łancuchowa, tak ?

Co z tego, że chcę sprzedać to co mi zostało, to już nie mozna porozmawiać w temacie ?

Gdybym chciał to bym zaprzestał przeglądania innych tematów, po dodaniu swojego, jednak tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety nie ściema. Skoro nie wierzysz mojej opinii, poczytaj opinie innych osób na innych forach i wtedy zobaczysz. Brayt wypuszcza bardzo dobre produkty.

 

Odpowiedz napisałem ale nie wiem dlaczego zniknęła. Miałem na myśli inne tańsze firmy których nazw zazwyczaj się nie zapamiętuje, pamiętasz nazwy firm gąbek na których pracowałeś 1 raz 2 lata temu ? Ja niestety nie, jedno jest pewne, że nie mam na myśli, że te gorsze inne firmy to K2 czy M3, tylko jakieś mało znane "budżetówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki talerz flexipads 125mm będzie lepszy dla początkującego niski czy wysoki? Jakie pady i po ile sztuk żeby zrobić korekty 5 aut? Czy firmy NAT będą dobre? Czy mogę odpuścić na razie zakup BP 75mm i 80mm padów. Polerka to rotacja, pasty menzerna 400, 2500, 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Panowie jaki talerz flexipads 125mm będzie lepszy dla początkującego niski czy wysoki? Jakie pady i po ile sztuk żeby zrobić korekty 5 aut? Czy firmy NAT będą dobre? Czy mogę odpuścić na razie zakup BP 75mm i 80mm padów. Polerka to rotacja, pasty menzerna 400, 2500, 4000.

 

Kup sobie wysoki choć tak naprawdę to kwestia indywidualnych upodobań.

Musisz mieć 3 twardości minimum a ile sztuk zużyjesz to zależy tylko od Ciebie.

Na Twoim miejscu kupiłbym też BP 80mm oraz pady. Znacznie ułatwisz sobie pracę.

Z padów NAT jestem zadowolony choć to też musisz sam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie zakupiłem makite 9227cb i mam pytanie w zestawie jest futro czy znajdzie jekieś zastosowanie a jak to jakie? I jeszcze jedno jaki taki bp talerz na początek zakupić flexipads ,3M a może coś polecicie dobrego w dobrej cenie żeby nie wymieniać po jednej polerce .A widziałem że sprzedają pasty menzerna na allegro z gąbkami farecla gmop i moje pytanie czy takie gąbki będom się nadawały czy one są tylko na mokro czy nadają się i do menzerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Futro będące w zestawie fajnie sprawdza się zimą. Berecik jak się patrzy.

Na poważnie to nie bardzo sprawdzi się w naszym fachu. Bp od flexi Ci wystarczy najlepiej dwa 125 i 80 mm.

Zajrzyj do któregoś z partnerów forum i tam kup pasty np menzerny oraz pady "naszych" firm. Każdy sprzedający doradzi Ci co i jak dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem w sklepie i mieli tam Flexipads piankowy miękki z rzepem M14 125mm i sprzedawca pokazał mi bp k2 po porównaniu na oko to to samo kolor miękkość tylko k2 ma mały napis k2 a flezi ma wyfrezowane na klucz 19 lub 17 do odkręcania jest o 50% tańszy tyko ciekawe jak z wytrzymałością czy pracował może ktoś tym k2? A może chińczyki tłukom to w jednej fabryce i nie warto przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rupesa naprawdę warta swych pieniędzy jest żółta i biała. Niedługo będę mial zestaw gąbkę Lake Country HD zobaczymy co potrafią. W Anglii na polskie ok. 47 złoty. A jak narazie z tych które przerobiłem jeżeli chodzi o tańsze zamienniki to podoba mi się praca na gąbkach NAT. Biała, czerwona i czarna. Niebieska mi nie przypadła do gustu. Nie testowałem jeszcze żółtej i pomarańczowej. Royal pads trochę mi popadł jakościowo. Odklejające rzepy i rozpyszczanie się kleju od przegrzania. Zdecydowanie lepsza jakość jest w nat. A biała tnąca w NAT I ROYAL to to samo. No i z Royal jak dla mnie są za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxManiekxx dzięki za opinię :good: ja właśnie najczęściej używam białego i żółtego rupesa, szukałem nieco tańszej alternatywy dla tych padów ;) pewnie wypróbuję NAT'a

 

W PL Lake Country 62zł :D ale kusi żeby wypróbować, wyglądają ciekawie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek racja, u mnie się trochę "kruszy" od szczoteczki, ma też dość otwartą strukturę przez co pasta się łatwo wbija i szybko zasycha, czasami używam bo tak jak wspomniałeś zostawia całkiem fajne wykończenie ale częściej jednak sięgam po pada z mikrofibry tyle że tam znowu zostaje haze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym zielonym to jest słabe :-(. Muszę zamówić pastę UHS bo mam gąbkę UHS ale z Zephirem to masakra spustoszenie zostawia. A podobno z pastą uhs robi robotę. A Ty bienek jakie używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to różnie. Sami wiecie, że lakiery się trafiają najróżniejsze i coś co świetnie działa na jednym, na drugim się nie sprawdza. Generalnie lubię gąbki LC. Mam CCS, kompressor (to głównie do rotacji), płaskie LC, Rupes, Royal, MF itd.

Teraz chcę sprawdzić LC HD ponieważ zbierają dobre opinie i są podobno dużo bardziej wytrzymałe niż Rupesy.

Mikrofibra i krótkie futro też jest fajne, ale właśnie jak napisał Keeper wkurza mnie trochę haze i te "błyszczące mróweczki" które zostają i trzeba je i tak gąbką zlikwidować, żeby zostawić dobre wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wam też zdarzają się na gabce twardej i czasem na średniej takie ryski takie pół kółka bardzo ostre? Czasem są a czasem nie. Słyszałem że przy większych biegach to występuje. Przedwczoraj do pasty Megsa 105 na gabce białej NAT do trzech kropek 105 dałem kropkę Diamonda z Rupesa. Wykończenie od razu dużo lepsze no i nie było tych rysek. Przekonam się na kolejnym aucie. Może to sprawa zbyt suchej pasty która przyschnie i zrobi takie zadziorki. To samo było Przy poście Zephir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wam też zdarzają się na gabce twardej i czasem na średniej takie ryski takie pół kółka bardzo ostre? Czasem są a czasem nie. Słyszałem że przy większych biegach to występuje. Przedwczoraj do pasty Megsa 105 na gabce białej NAT do trzech kropek 105 dałem kropkę Diamonda z Rupesa. Wykończenie od razu dużo lepsze no i nie było tych rysek. Przekonam się na kolejnym aucie. Może to sprawa zbyt suchej pasty która przyschnie i zrobi takie zadziorki. To samo było Przy poście Zephir

 

Tez mi się zdarzają takie ryski.Ciezko to troche wyprowadzić, a nie powiem strasznie mi to przeszkadza i się bardzo wtedy denerwuje :/

Mógłby ktoś powiedzieć co to za przyczyna może być? Nie jest to na pewno wina brudnych padów bo na nowych dzieje się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jak narazie zauważyłem że pomaga dodanie pasty wykończeniowe ale miałem koniec cięcia wiec nie mam do końca pewności czy tak jest faktycznie. Robiłem na 3-4 biegu. Na dniach się przekonam. Kiedyś rozmawiałem z znajomym że na 2-3 biegu jadąc minimalizuje się powstanie ich.. Choć i tak nie zauważyłem zbytnio poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem juz tutaj na forum informacji o tych ryskach jak i ogolnie w internecie.

W sumie to nic nie znalazłem.Wydaje mi sie, ze popełniam jakiś podstawowy błąd.Moze to jakoś przez temperature się dzieje, nie wiem sam, a chciałbym wiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy gąbce raczej nie obserwuje takich rzeczy, o których mówicie. Podejrzewam że może być to spowodowane kilkoma czynnikami.

1. Lakier nie jest idealnie oczyszczony z lotnej rdzy i opiłków

2. Pasta jest za sucha lub się grudkuje

3. Jakieś zanieczyszczenie się dostaje pod gąbkę w trakcie pracy.

4. Drobiny usuniętego lakieru w gąbce.

 

Ryska w kształcie połowy kółka odpowiada ruchowi pada w maszynce DA więc coś ostrego na powierzchni pada musi być przyczyną. Czy to jakieś zanieczyszczenie zewnętrzne, usunięty lakier, czy zgrudkowana/sucha pasta.

U mnie zdarzają się takie malutki mrówki jak ja to nazywam, ale tylko przy pracy futrem i czasami MF. Gąbki których używam nie zostawiają takich śladów, być może niebieski rupes ze względu na swoją strukturę mógłby coś takiego zrobić, ale w zasadzie go nie używam, więc nie wiem na pewno.

Obroty raczej tu też nie mają znaczenia gdyż w większości pracuje na 5 lub 6. Może dokładniejsze i częstsze czyszczenie pada i bardzo dokładne przygotowanie lakieru do korekty będzie rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.