Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam maszynki DA, ale widzę że używkę kupić chyba staje się nie realne powoli :/

 

więc spróbuję rotacją

K2pro

do tego pasty

 

-MENZERNA FG 500 tylko na maskę, dach na reszcie UC pewnie wystarczy lakier nie zajechany mocno

-Megsowe UC (mam na stanie już)

-MENZERNA FG 4000 i na koniec

 

Lakier to hondowski B92p Nighthawk Black Pearl, autko accord 04r

 

Jakie do tego proponowali byście pady? Jest tyle opcji i wariantów że prawdę powiedziawszy im więcej się czyta tym wiekszy kocioł w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pady Urbana, żółtego snake'a do korekty i czarnego, finiszingowego na Menzerne SF4000 (a nie FG jak napisałeś ;) )

 

Lakier masz miękki, więc nie potrzeba twardszych padów, o futrach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Gilotyn@, mnie równie dobrze co padami Urbana, pracuje się na 3Mach. Zielonego sobie daruj - żółty i niebieski Ci wystarczą. Co do przedniej maski to przyjrzyj się uważnie czy jest bardziej porysowana czy nie są to raczej dziury po kamieniach.

Jeśli uznasz że jest taka potrzeba to mnie dobrze spisał się pomarańczowy Scholl do Menzerny 500 - wiem że to nie jest pad tnący ale i lakier Hondy nie jest specjalnie twardy ;)

Jeśli jeszcze nie kupiłeś tej 500i to polecam Scholla S3+ - jest tłuściejszy od Menzerny i łatwiej mi się z nim pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi doradźcie proszę. Stoję przed wyborem kupna padów. Obecnie posiadam podstawowe pady od Flexi tj. biały, pomarańczowy i żółty oraz niebieski duży i mały od 3M. Na dzień dzisiejszy to z żółtego (za miękki jak na mój gust) i białego (słabo tnie) nie do końca jestem zadowolony a 3M używam do cleanera. Celuję w pady Urbana: - pro snake, square oraz podstawowe płaskie żółtą i czarną. Pasty z kórymi pracuję to stajnia Menzerna 500, 2500, 3000. Prosiłbym o ewentualne doradztwo dot. padów, jak również czy moglibyście polecić coś na hologramy? Zastanawiam się Koch Chemie Hochglanz Antihologram Politur - czy jest to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w moim poście wyżej że napisałem o padach a chodzi mi o gąbki:) Futerko od flexi posiadam (zapomniałem napisać) duże i małe. Kupię gąbki z urbana. Zobaczę z czym będzie mi się lepiej będzie pracowało (nie ma to jak metoda prób i błędów) :) Mam jeszcze dwa pytanka:

- jakiej gąbki użyć do KochChemie Antihologram

- jakich gabek używacie do cleanera i finishu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co będzie leprze

LAKE COUNTRY Futro polerskie Durowool 190mm

czy

LAKE COUNTRY Foamed Wool Buffing & Polishing Pad 190mm

Bo muszę coś kupić do ostrego cięcia na dachu i na masce.

A to takim ostrym cięciu gąbka FLEXIPADS 180mm Gąbka polerska żółta będzie dobra ? czy raczej: FLEXIPADS 180mm Gąbka polerska brązowa twarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flexipads żółty 150 mm ( bardzo twardy) jako cutting

 

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale wg mnie flexipady są:

 

1)biały- tnący

2)pomarańczowy- polerujący

3)żółty- finischowy

 

Jeżeli chodzi o trwałość owszem trwałe polecam, pomarańczowy i żółty jeszcze za wiele nie zrobił ale biały zebrał już nie jedne ''baty'' a jeszcze naprawdę wygląda OK

 

Dziś testowałem tnący (niebieski) pad ABW jak na razie ''5+'' tnie super a trwałość nie mam uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam możliwie najlepszego zestawu do hondowskiego lakieru i też do Accorda tylko poprzednia generacja. Pasty raczej menzerny, ale chce użyć tylko 2500 i 4000.

Miałem już zamawiać cutting i polishing z Flexi ale tak chwalicie te z Urbana i nie wiem co zrobić. Na finisz chciałem użyć czarnego z ABW bo podobno finisz od Flexi mało delikatny. A jak finisz od Urbana?

No i lepiej waflowy pad czy zwykły? Bo spotkałem się z wieloma opiniami, że szczególnie na finisz lepiej waflowy...

 

Ten KochChemie Antihologram lepiej by się sprawdził na finisz od SF 4000?

 

Przy okazji.. Pozdrawiam kolege Gilotyn@ z HAKP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak skusiłem się na to futro:

http://www.flexipads.pl/produkt/355/fut ... -flexipads

Bo te o wymiarach 130mm mam i czasem to mało

A jeśli chodzi o pady to Flexipads mam 180mm kolor brązowy , żółty i czarny

http://www.flexipads.pl/produkty/gabki- ... 3god5CkAjA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.. na gąbce wykańczającej porobiły mi się takie stwardnienia jak by bardzo mocno zaschła pasta (jakby mikro kamyczki) i po czyszczeniu nie szło tego usunąć? czy może to być pasta po wstępnej korekcie która zaschła? siedzi bardziej w gąbce niż na wierzchu.. :oops: szczoteczką nie idzie.. w gorącej wodzie też nie pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.