Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli futro i finish koniecznie, i pewnie przydałby się jeszcze jakiś średnio twardy??

Nie ma reguły. Każdy lakier jest inny, a dodakowo jeszcze zależy ile przejazdów futrem, z jakim dociskiem, jaką pastą itd itp. Moim zdaniem po futrze bez czegoś pośredniego się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli futro i finish koniecznie, i pewnie przydałby się jeszcze jakiś średnio twardy??

Nie ma reguły. Każdy lakier jest inny, a dodakowo jeszcze zależy ile przejazdów futrem, z jakim dociskiem, jaką pastą itd itp. Moim zdaniem po futrze bez czegoś pośredniego się nie obejdzie.

 

Dokładnie - po futrze na pewno będziesz musiał posprzątać bałagan. Poza tym przez neta nikt Ci nie da recepty jak będzie idealnie dlatego jakiś zapas warto mieć w arsenale. Nie przyda się teraz, przyda się przy innym projekcie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przymierzam się do tematu zakupu BP i padów, a jako w tej kwestii mam niewielkie doświadczenie (żeby nie było czytam ten wątek od początku) i nasunęły mi się takie pytania:

- polerka którą chce kupić to LARE 51 i ma w zestawie pad 150mm – warto w to brnąć i kupić pady LARE, czy odłożyć na półkę i kupić BP + pady np. flexipads?

- czy na BP pod pady flexipads będę mógł użyć w przyszłości gąbek Urban?

Jestem otwarty na propozycje i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pady Lare mam ale wykruszają sie te ząbki dość szybko, trzeba z nimi obchodzić się delikatnie. A flexipads mam płaskie i jak na razie są ok

 

czy to znaczy że BP Lare będzie dobry pod pady Flexipads?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W planach mam zamiar zabrac sie za 1 korekte maszynowa

 

Pacjent to Stilo srebny metalik , posiadam juz :

polerke GRAPHITE 59G242 ,

PB FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM M14 SOFT + 75 MM ,

Pasty Menzerna ( FG 500 IP2500 , SF 4000 )

Pady:FLEXIPADS BIAŁY CUTTING 135MM , POMARAŃCZOWY POLISHING 135MM , BIAŁY CUTTING 80 MM , POMARAŃCZOWY POLISHING 80 MM ,

ABW PAD POLERSKI 150MM CZARNY, ABW PAD POLERSKI MINI 80MM CZARNY

IPA

Tasma 3M

 

Bede robil polerke maszynowa po raz pierwszy i nie jestem pewny czy wystarczy miec po 1 padzie oraz nie wiem ktore pady wykorzystuje sie najczęściej i lepiej miec 2 zapasowy

 

W planach mam zakup zapasowych padow:

FLEXIPADS BIAŁY CUTTING 135MM , POMARAŃCZOWY POLISHING 135MM , BIAŁY CUTTING 80 MM , POMARAŃCZOWY POLISHING 80 MM ,

ABW PAD POLERSKI 150MM CZARNY, ABW PAD POLERSKI MINI 80MM CZARNY

 

oraz

 

FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 130MM

 

Pytanie czy jest sens kupowac zapasowe pady - czy moze ktos doradzić ?

 

Z gory dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

FLEXIPADS SOFT EDGE TRI-APPLICATORS - z opisu wynika iż jest to zestaw 3 aplikatorów piankowych do nakładania wosków i dressingów. Zaprojektowane by zaoszczędzić maksymalnie dużo produktu w czasie pracy.

Warto je mieć w swoim arsenale? Tym bardziej że cena za 3szt 20pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

FLEXIPADS SOFT EDGE TRI-APPLICATORS - z opisu wynika iż jest to zestaw 3 aplikatorów piankowych do nakładania wosków i dressingów. Zaprojektowane by zaoszczędzić maksymalnie dużo produktu w czasie pracy.

Warto je mieć w swoim arsenale? Tym bardziej że cena za 3szt 20pln.

 

Przy tej cenie bym się nie zastanawiał :good: Kup, przetestuj i podziel się spostrzeżeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogibear, Wystarczy, że 2 razy nałożysz za dużo pasty i pad nadaje sie do czyszczenia. Najlepiej robić to na mokro, ale mokrym padem pracować się nie powinno z kilku błahych powodów. Można uzywać szczoteczek.

 

Ogólnie to nie ma zasady, ale...

Najwięcej schodzi padów, futerek przy cięciu. Do polishingu dwa wystarczą, do finiszu jeden.

 

Upraszczając:

 

Cut: min. 3

Polishing: min. 2

Finish: min. 1

 

Moim zdaniem ilości minimalne, ale są i tacy co robią 3 etapy na jednym padzie, włączając w to extra oczyszczanie, deironizacje i odsmalanie - i są zadowoleni z efektu :dontknow::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tymi padami do szyb, usuwają się chociaż trochę te rysy z szyb??

Do szyb najlepiej pad z twardego filcu + pasta z tlenku ceru(kupujesz tlenek w proszku+ woda ;))+ lektura jak wykonać polerowanie szyb żeby ich nie zniszczyć.

Pad i tlenek dostaniesz na popularnym portalu aukcyjnym( ok 40zł za komplet).

Jest też droższa opcja- zakup dedykowanego środka/zestawu do polerowania szyb( w zależności od firmy ceny sięgają nawet kilkuset złotych), w praktyce okazuje często się że te środki są za słabe do spolerowania rys...czytaj ich moc ścierna jest tak dobrana żeby nie uszkodzić szyby( oczywiście zdecydowana większość z tych środków bazuje na tlenku ceru :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szyb najlepiej pad z twardego filcu + pasta z tlenku ceru(kupujesz tlenek w proszku+ woda ;) )+ lektura jak wykonać polerowanie szyb żeby ich nie zniszczyć

Dla leniwych 3M ma w ofercie pastę z tlenkiem ceru do polerowania glass'u.

O ile dobrze kojarzę to cena w okolicach 300zł :kox: , pasta oczywiście oparta na tlenku ceru :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.