Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lookas87 napisał:

Tylko czym zbonetowac najlepiej ?

Albo MAXIFI Soap Free.  Więcej grzebania jak z ADB bo to proszek ale robi bdb robotę. A trochę przerobiłem już tych płynów i proszków. I finalnie został mi zestaw  Maxifi i tylko jego się trzymam. Skończyłem testy wszelkiej maści specyfików do prania. @D@ViD mi polecił Maxifi bo tak dalej bym testował albo by mi zabrakło już specyfików na rynku.

A i z tanich odplamiaczy używam Merida M510 - radzi sobie całkiem nieźle.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, V1RU$ napisał:

Albo MAXIFI Soap Free.  Więcej grzebania jak z ADB bo to proszek ale robi bdb robotę. A trochę przerobiłem już tych płynów i proszków. I finalnie został mi zestaw  Maxifi i tylko jego się trzymam. Skończyłem testy wszelkiej maści specyfików do prania. @D@ViD mi polecił Maxifi bo tak dalej bym testował albo by mi zabrakło już specyfików na rynku.

A i z tanich odplamiaczy używam Merida M510 - radzi sobie całkiem nieźle.

 

Niestety nie znalazłem opakowania mniejszego niż 500 g tego maxifi soap free. A tutaj chodzi raczej o jednorazowa akcje. Szkoda żeby chemia później stała aż do upływu terminu ważności . No chyba że kolega mógłby odsypać trochę i odsprzedać 🙂

co do odplamiacza : jak się go stosuje ? Przed pre-sprayem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem opakowania mniejszego niż 500 g tego maxifi soap free. A tutaj chodzi raczej o jednorazowa akcje. Szkoda żeby chemia później stała aż do upływu terminu ważności . No chyba że kolega mógłby odsypać trochę i odsprzedać
co do odplamiacza : jak się go stosuje ? Przed pre-sprayem ?
Kup Adbl bonnet, będziesz zadowolony. Zakładam, że technika bonnetowania jest Ci znana?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupię ADBL. Co do techniki bonetowania, znana jest mi z teorii. Poczytałem na forum , widziałem filmiki na YT między innymi Nowicki. Praktyka dopiero przede mną.
Taka ciekawostka.
Auto po palaczu bonnetowalem na dwa wiadra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pisalem do Maxifi ale nie odpisali. Może ktoś się wypowie. Ile "ważny" jest pre-spray od Maxifi? Od Chemspeca czytalem, ze do 24godzin od rozrobienia, a później traci swoje właściwości o połowę. Podejrzewam, że podobnie ale może ktoś już wcześniej ten temat ogarnął 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, mam problem.

Otóż postawiłem reklamówkę z termosem (który okazał się otwarty) na siedzeniu. Efekt widoczny na zdjęciu - zdjęcie zaraz po zdarzeniu, teraz plama ma jakby obrys a w środku jest jaśniejsza.

W weekend będę miał dostęp do ekstraktora, niestety bez chemii oraz innych dodatków.

Mam w planie zakupić szczotkę na wiertarkę oraz chemię aby przy okazji wyprać całe auto wraz z wyjęciem foteli.

W jaką chemię oraz szczotki najlepiej się zaopatrzyć?

Czy taka kolejność będzie prawidłowa:

Prespray + szczotkowanie > odsysanie

Płukanie > odsysanie.

Kiedy i czy konieczne będzie użycie odplamiacza?

W termosie znajdowała się na szczęście herbata, nie kawa. W dodatku bez cukru, zielona.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 

20210216_091429.jpg

20210216_091427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ekiero92 napisał:

Cześć, mam problem.

Otóż postawiłem reklamówkę z termosem (który okazał się otwarty) na siedzeniu. Efekt widoczny na zdjęciu - zdjęcie zaraz po zdarzeniu, teraz plama ma jakby obrys a w środku jest jaśniejsza.

W weekend będę miał dostęp do ekstraktora, niestety bez chemii oraz innych dodatków.

Mam w planie zakupić szczotkę na wiertarkę oraz chemię aby przy okazji wyprać całe auto wraz z wyjęciem foteli.

W jaką chemię oraz szczotki najlepiej się zaopatrzyć?

Czy taka kolejność będzie prawidłowa:

Prespray + szczotkowanie > odsysanie

Płukanie > odsysanie.

Kiedy i czy konieczne będzie użycie odplamiacza?

W termosie znajdowała się na szczęście herbata, nie kawa. W dodatku bez cukru, zielona.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 

 

 

szczotka miękka. 

kolejnośc ok, ja tak robię. 

jaką masz chemię? Polecam MAXIFI

odplamiacz to już ostateczność.  Możesz użyć enyzmatycznego Maxifi Symphony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ekiero92 napisał:

Chemii nie mam, chcę zamówić aby dotarła do soboty, z tym że Maxifi ma opakowania 500g, przez co zastanawiam się nad zestawem Enz-all + formula 90 Chemspec. Będzie ok?

Jakiś konkretny typ szczotki jest polecany czy ma być po prostu miękka?

będzie ok. 

okrągła miękka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Fotele zarówno bonnetem (ADBL Bonnet, Maxifi Soap Free, Good Stuff... e, nie pamiętam), jak i dedykowanymi środkami do prania (Maxifi, Chemspec, Tersus) - nie wiem, jak sprawdzi się wd3 przy praniu, ale któryś z forumowych kompanów kilkukrotnie wstawiał fotki z zabiegów wykonywanych ww. sprzętem. Teoretycznie się da.
Boczki - tylko bonnet. Pod wpływem wody materiał może się odkleić.

Wyryte w skale z S20 5G FE

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MMCzysci napisał:

Fotele zarówno bonnetem (ADBL Bonnet, Maxifi Soap Free, Good Stuff... e, nie pamiętam), jak i dedykowanymi środkami do prania (Maxifi, Chemspec, Tersus) - nie wiem, jak sprawdzi się wd3 przy praniu, ale któryś z forumowych kompanów kilkukrotnie wstawiał fotki z zabiegów wykonywanych ww. sprzętem. Teoretycznie się da.
Boczki - tylko bonnet. Pod wpływem wody materiał może się odkleić.

Wyryte w skale z S20 5G FE
 

Właśnie o tym ADBL myślałem trochę czytając w tym temacie. Poczekam jeszcze na jakieś inne propozycje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2017 o 00:50, lol19pl napisał:

Ja już dwa komplety siedzeń prałem wd3 z ssawką piorącą, na apc i płukałem samą wodą z opsyskiwacza, prałem fotele w renault Kangoo po wożeniu zapraw gipsowych i fiacie palio weekend, nie czyszczonym od nowości. Nic się nie stało z materiałem, wszystko porządnie wypłukane, tylko apc nie rozpuści wszystkiego jak pre spray.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

W dniu 27.03.2018 o 08:00, Mumins napisał:

Ja też mam za sobą pranie powyższą metodą (WD3 i końcówka przezroczysta do odsysania - jedynie jako pre-spray użyłem VP Heavy Duty Carpet Cleaner 1:10 z gorącą wodą na dwa kwazary (jeden z chemią, drugi z czystą). Syf szedł jak zły. Następnym razem po prostu dokupię bardziej "pro" chemię, bo VP akurat jest na wykończeniu ;) 

Cześć. Jakie macie te ssawki? Podacie linka, model? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z wypraniem tapicerki - pacjent stare Audi A4. Odkurzacz PUZZI 8/1C, chemia MAXIFI MASTER PRE-SPRAY + POWER RINSE. Podłoga, bagażnik, tylna kanapa wyprała się spoko, problem jest z fotelem kierowcy i siedziskiem pasażera. Fotel kierownika ma hmm jakby wżarty brud, który po przejechaniu palcem zostawia ślad na fotelu. 
Czym różni się MASTER PRE-SPRAY od MASTER LIQUID? Może warto do presprayu dorzucić ACCELERATOR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

symphony jest na brudy organiczne (krew, wymioty, jedzenie, mleko) nie zawsze za pierwszym razem dopierzesz fotele na tip top. Czasem trzeba 2 a nawet 3 razy podejsc  badz uzyc wspomagacza w przypadku maxifi jest to akcelerator

 

pamietaj ze nie mozesz przemoczyć tapicerki bo będziesz wyciagal brud z gabki a nie z materiału, lepiej psiknac mniej i potem poprawic niz przemoczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym przeprać fotele w samochodzie. Głównie po prostu wklejony kurz. Nie prane przez ostatnie 10-15 lat. Dziś wpadł mi w ręce Karcher WD3, bo w carrefour był za 180 zł. Dokupię jeszcze ssawkę do tapicerki.

Mam kiedyś kupiony litr adbl bonnet. 

Co do tej ssawki, to ona ma niby tam jakiś wężyk/dyszę, ale jak rozumiem, przy WD3 nic tutaj nie zrobię?

Tak na chłopski rozum:

1) Odkurzam dokładnie

2) Pryskam adbl bonnet na całą tapicerkę. 

3) Szczotkuję

4) Odsysanie tego adbl bonnet

5) Pryskam ręcznie fotel wodą

5) Odsysanie tej wody.

 

Dobrze to rozumiem?

 

Edit.

Mam jeszcze ewentualnie tornador, ale chyba z kompresorem z bańką 8L, to się zamęczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.