Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze podejście do prania. Przyznam się, że robione trochę na szybko bo czas gonił. Wpierw odkurzona, potem użyłem ProElite Textile Cleaner w stężeniu 10% z ciepłą wodą. Spryskane, szczotka na wiertarce i wypłukane czysta woda Karcherem Puzzi. Jak na 1 podejście jestem bardzo zadowolony, środek miał przyjemny zapach przez co praca była przyjemna. Myślę że gdyby zrobić jeszcze jedno podejście byłoby ideał. Ogólnie były plamy nawet z soku z arbuza a zeszło praktycznie wszystko.

 

 

 

 

rsz_1637008840722.jpg

rsz_1637008840714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Cześć,

Kupiłem starą i dość mocno zapuszczoną terenówkę, Ford Maverick z 1996 r. Chcę uprać tapicerkę, fotele, podłogę i może podsufitkę (boję się że odpadnie). Przeczytałem kilkanaście ostatnich stron i rozważam 3 produkty Koch Chemie Pol Star lub MZR, ponieważ znalazłem dobre opinię o tych produktach, ponadto są w płynie i wystarczy je tylko rozcieńczyć.  Maxifi pre spray lub soap free, o którym jest dużo dobrego na forum, minusem dla mnie jest formuła proszku.

Pranie planuję robić przez bonetowanie lub zroszenie, przetarcie szczotką i odessanie płynu odkurzaczem przemysłowym bosch, który może odciągać płyny.

Poruszyłem z żoną również temat odkurzacza piorącego, ale najpierw chcę wypróbować domowe sposoby, jak nie będzie efektów rozważę zakup.

Pytanie jest następujące, co będzie dla mnie lepsze Koch Chemie czy Maxifi.

Pozdrawiam Grzech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzech napisał:

Cześć,

Kupiłem starą i dość mocno zapuszczoną terenówkę, Ford Maverick z 1996 r. Chcę uprać tapicerkę, fotele, podłogę i może podsufitkę (boję się że odpadnie). Przeczytałem kilkanaście ostatnich stron i rozważam 3 produkty Koch Chemie Pol Star lub MZR, ponieważ znalazłem dobre opinię o tych produktach, ponadto są w płynie i wystarczy je tylko rozcieńczyć.  Maxifi pre spray lub soap free, o którym jest dużo dobrego na forum, minusem dla mnie jest formuła proszku.

Pranie planuję robić przez bonetowanie lub zroszenie, przetarcie szczotką i odessanie płynu odkurzaczem przemysłowym bosch, który może odciągać płyny.

Poruszyłem z żoną również temat odkurzacza piorącego, ale najpierw chcę wypróbować domowe sposoby, jak nie będzie efektów rozważę zakup.

Pytanie jest następujące, co będzie dla mnie lepsze Koch Chemie czy Maxifi.

Pozdrawiam Grzech

 

propunuje zostać przy bonetowaniu (adbl bonnet, maxifi soapfree) lub ExceDe Encapsulator Cleaner jeżeli nie posiadasz odkurzacza z ekstrakcją 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzech napisał:

Cześć,

Kupiłem starą i dość mocno zapuszczoną terenówkę, Ford Maverick z 1996 r. Chcę uprać tapicerkę, fotele, podłogę i może podsufitkę (boję się że odpadnie). Przeczytałem kilkanaście ostatnich stron i rozważam 3 produkty Koch Chemie Pol Star lub MZR, ponieważ znalazłem dobre opinię o tych produktach, ponadto są w płynie i wystarczy je tylko rozcieńczyć.  Maxifi pre spray lub soap free, o którym jest dużo dobrego na forum, minusem dla mnie jest formuła proszku.

Pranie planuję robić przez bonetowanie lub zroszenie, przetarcie szczotką i odessanie płynu odkurzaczem przemysłowym bosch, który może odciągać płyny.

Poruszyłem z żoną również temat odkurzacza piorącego, ale najpierw chcę wypróbować domowe sposoby, jak nie będzie efektów rozważę zakup.

Pytanie jest następujące, co będzie dla mnie lepsze Koch Chemie czy Maxifi.

Pozdrawiam Grzech

 

Kup ssawkę do prania, pasującą do twojego odkurzacza, dobrą chemię i pierz jak normalnym odkurzaczem ekstrakcyjnym. Podczas odciągania, spryskiwaczem pod ciśnieniem przepłukuj fotele pomiędzy "przejazdami", może być zwykła woda (ja używałem demineralizowanej, bo miałem bardzo twardą kranówkę), ale dobrze wypada dosłownie 3-4ml/1l płynu do płukania, który zmiękcza tkaniny.

Jest to dużo lepszy sposób w porównaniu do bonetowania, bo piętrze tapicerkę dogłębnie (o ile jest dobra chemia i mocno nasączona tkanina), i przez jakiś czas nie będą wychodzić brudne plamy np. po deszczu. 

Również nie ma efektu twardej tapicerki, przed którą straszyli zatwardziali detailingowcy, ale ja używałem albo apc, które miało notatkę, że nadaje się do czyszczenia tapicerki, a później nielsen nap low foam. 

A co do braku  "wypłukiwania pod ciśnieniem", to ja, jak już nadmieniłem, wypłukiwałem wszystko przy pomocy opryskiwacza pod ciśnieniem, miałem styczność z karcherem "puzzi" i tam na wyjściu nie ma wcale większego ciśnienia. 

Tutaj masz jak u mnie wyszło, ale powinieneś też znaleźć więcej moich postów, bo prałem tak kilka aut:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

Bosch ma końcówki ssawek na 35 mm, z tego co patrzyłem będzie pasować mała od karchera.

Zrobię tak, kupię końcówkę do tapicerek Karchera i Maxifi soap free.

Myślę, że to będzie najbardziej uniwersalne rozwiązanie, gdyż wg producenta, soap free może być również używany jako pre sprey, w zależności od stężenia.

W związku z powyższym będę mógł wykorzystać 2 metody prania, bonetowanie i pranie na mokro.

Pozdrawiam Grzech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzech

Rada od @lol19pl jak najbardziej w punkt. Kiedy zepsuła mi się pompka wody w Profi, to tak właśnie sobie radziłem.

Różnica przy odkurzaczu ekstrakcyjnym jest taka, że tapicerka jest po czyszczeniu tylko lekko wilgotna i wysycha dużo szybciej. One jednak mają większą siłę ssania niż odkurzacze dry&wet. Nie znaczy to, że takim nie wypierzesz. Możliwe, że będziesz musiał jedynie przepłukać nieco dłużej aby z pełną pewnością oddessać resztki chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sprzątanie wnętrza samochodu Peugeot Partner

 

 

 

Do prania użyta cała rodzina MAXIFI

Fotele -MAXIFI SYMPHONY +MAXIFI ACCELERATOR

Podłoga i dywaniki-MAXIFI MASTER PRE-SPRAY + MAXIFI ACCELERATOR  do pomocy  Pure Chemie Attack

Do płukania - MAXIFI POWER RINSE +MAXIFI ACCELERATOR

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie wnętrza samochodu Audi A4

 

 

 

Do prania użyto:

Fotele -MAXIFI SYMPHONY +MAXIFI ACCELERATOR

Podłoga i dywaniki-MAXIFI MASTER PRE-SPRAY + MAXIFI ACCELERATOR  do pomocy  Pure Chemie Attack

Do płukania - MAXIFI POWER RINSE +MAXIFI ACCELERATOR

SHINY GARAGE Fabric Cleaner

 

Myślałem że będzie problem z rozlanym olejem.Ale mała mieszanka i gitara,

Najlepsze jak ktoś odbiera auto i po 3 minutach nie pamięta jak było prędzej 😄.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cater obejrzałem sobie twój film z Tepee i mam pewne wątpliwości czy ta dostawka do odkurzacza z tornadorem to jest game changer. Na filmie wyraźnie widać, że podczas pracy pył, kurz i piasek po prostu latają po całym aucie. Kończysz fragment dywaniku żeby po chwili wdmuchać tam syf z następnej sekcji. Nie przekonuje mnie to zupełnie.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą latały. Wszystkiego nie jesteś w stanie wyciągnąć odkurzaczem od razu. Po całym zabiegu z tornadorem musisz całe auto jeszcze raz odkurzyć. Wież mi wydobycie syfu tak jak robi ten Benbow samym odkurzaczem jest niemożliwe. Chyba że szczotka i jedziesz cm po cm. Sam odkurzacz nie da rady. Sam sceptycznie do niego podchodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.