Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2020 o 14:27, rudi0018 napisał:

@alexander.p  jak pierzecie fotele w aucie to robicie w taki sposób , że jeden fotel spryskujexie pre-sprayem sZczotkijecie i następnie ekstrakcja i tak fotel po fotelu czy od razy na dwa fotele o tylna kanapę pre spray i dopiero na całość ekstrakcja? (Tylko czy tu nie ma obawy że pre spray przyschnie? )

zazwyczaj jeden do jeden 🙂  kanapę dzielę na góra dół

(rozpuszczony brud przez pre-spray aż tak nie penetruje w głąb fotela)

 

7 godzin temu, Streat napisał:

@kolargol ja wypłukuje chemie sama wodą dzieki temu mam pewność ze wszystko wypłukane i nie zostaną żadne zacieki 🙂 

bywało i tak 🙂 zjechałem z ratio ekstrakcji do minimum i jest OK. W upalne dni bedę płukał wodą, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką szczotkę na wiertarkę polecacie do dokładnego rozprowadzenia prespray'u  na tapicerce? Szorowałem dotąd ręcznie ale  to zajmuje trochę czasu a zależy mi na czasie, pozdrawiam 
Miękka, zielona

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od kilku miesięcy dodaje płyn do płukania tkanin  i nie mam problemu z  żadną zawiesiną. Poza wrażeniami zapachowymi, to przy śmietnikach do których prania używam środków o wysokim ph  płyn pomaga "zbić ph"  do w miarę neutralnego ze względu na to iż sam w sobie ma ph  pomiędzy 2 a 4 .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko ode mnie.

Zacząłem zabawę z Maxifi, najpierw oprysk Pre-Spray, po 5 minutach ekstrakcja z użyciem Power Rinse (2 przejazdy z natryskiem, później 2 przejazdy na sucho). Wyprać wyprało, plamy zniknęły, kolory wróciły ale może coś robię źle ? Zrobiłem kilka dni później drugie pranie, czysto z ciekawości, proces ten sam jak wyżej i nadal wychodzi brudna woda - oczywiście dużo czystsza niż za pierwszym razem ale nadal brudna. 

I przechodząc do pytania - jak długo wypłukujecie pre-spray ? Wypłukiwać tylko za pomocą Rinse'a czy może zrobić jakieś dodatkowe wysysanie samą wodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro przede mną pierwsze pranie. Czy taki materiał, na desce i na drzwiach można potraktować odkurzaczem, czy lepiej nie ryzykować przemoczeniem i zrobić bonnet? Jest on przyklejony bezpośrednio do tworzywa, nie ma pod nim żadnej gąbki.

I jeszcze pytanie bonusowe - ile czasu dać presprayowi od wyszczotkowania do odessania odkurzaczem? 5 minut? 10?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

4f4d505a6b0288eac2ee3bc193e816fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ostatniego razu zostało mi jeszcze pół butelki prespraya - mogę go przelać do jakiegoś naczynia i np. ogrzać w mikrofali czy coś takiego? Wylać trochę szkoda a jak rozumiem zimny roztwór = nieskuteczny.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci zimny roztwór mniej skuteczny roztwór, nie wylewaj go i nie podgrzewaj w mikrofali bo to jednak chemia a to służy do jedzenia... Jak będziesz prac następnym razem to wsadź ta butelkę w wiadro z gorącą wodą i Ci się podgrzeje automatycznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.