Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem trochę zielony odnośnie prania tapicerki czy dywanów. Od czasu do czasu chce sobie co nieco przeprac, wszystko na własny użytek. Posiadam odkurzacz pioracy. Do odkurzacza dostałem chemię: Thomas ProTex. Wobec tego muszę coś jeszcze dokupić? Czy po prostu chemię rozrabiam z wodę spryskuje z odkurzacza, ściągam i gotowe? Po przeczytaniu wątku wiem, że najpierw stosujecie prę spray i później płukanie. U mnie też ma to tak wyglądać? Czy ten środek pioracy wystarczy? Ewentualnie jaką chemię byście polecili? Proszę o wyrozumiałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem trochę zielony odnośnie prania tapicerki czy dywanów. Od czasu do czasu chce sobie co nieco przeprac, wszystko na własny użytek. Posiadam odkurzacz pioracy. Do odkurzacza dostałem chemię: Thomas ProTex. Wobec tego muszę coś jeszcze dokupić? Czy po prostu chemię rozrabiam z wodę spryskuje z odkurzacza, ściągam i gotowe? Po przeczytaniu wątku wiem, że najpierw stosujecie prę spray i później płukanie. U mnie też ma to tak wyglądać? Czy ten środek pioracy wystarczy? Ewentualnie jaką chemię byście polecili? Proszę o wyrozumiałość. 
Na etykiecie produktu masz napisane co i jak. Płukać możesz czystą wodą z dodatkiem płynu do płukania lub odrobiną octu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Bishuun Wystarczy jeden pre-spray, najlepiej Master Pre-Spray + do płukania np. Emulsify Rinse, Power Rinse, Ultraclean. Nie ma sensu mieszać 2 rodzajów pre-sprayów, ponieważ enzymy zawarte w Sympony ulegną uszkodzeniu w zetknięciu z Masterem. Wielki błąd to stosowanie enzymatychnych pre-sprayów do wszystkiego, właśnie najlepiej na tapicerkach i wykładzinach sprawdzają się środki bez enzymów. Enzymatyczny pre-spray tylko tam gdzie jest mega dużo zabrudzeń organicznych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, alexander.p napisał:
35 minut temu, Kamsyyo napisał:
Próbował ktoś ktoś korzystać z bonneta jako prania? Nowicki pokazał taki sposób ze szczotką i przecieranie fibrą poźniej. 

Tak. I?

Chciałbym wiedzieć jaki jest efekt takiego prania i czy można zamiast fibry użyć odkurzacza do pracy na mokro żeby wyciągnął od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć jaki jest efekt takiego prania i czy można zamiast fibry użyć odkurzacza do pracy na mokro żeby wyciągnął od razu?
No jak Nowicki (z całym szacunkiem, Paweł) pokazywał to raczej...

Bonnet, rodzaj prania bez "moczenia" np. Sufitu w aucie, podczas którego może się odkleić materiał. Można wciągać odkurzaczem, nie masz fibry?

Proponuje, pooglądać, poczytać o bonnetowaniu, żeby szkód nie narobić :)

Maxifi Soap Free bardzi dobry, polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, alexander.p napisał:

Bonnet, rodzaj prania bez "moczenia" np. Sufitu w aucie, podczas którego może się odkleić materiał. Można wciągać odkurzaczem, nie masz fibry?

Fibry mam, ale wiadomo coś tam po bonnecie zawsze zostanie. Jeszcze go nie używałem, ale mówił w filmie że się krystalizuje i później ponownie można odkurzyć. Dlatego zastanawiam się czy zwykłym odkurzaczem do pracy na mokro mógłbym wyciągnąć resztki bonnetu. 

Po prostu zastanawiam się jak to zrobić żeby wyszło możliwie najlepiej.

32 minuty temu, alexander.p napisał:

Proponuje, pooglądać, poczytać o bonnetowaniu, żeby szkód nie narobić 🙂

Jakie szkody może bonnet narobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam odkurzacza piorącego niestety, jedynie planuje teraz kupić do odkurzania auta taki który jest na mokro i sucho, dlatego pytam o odessanie bonneta odkurzaczem. 

2 godziny temu, rafalk napisał:

ExceDe Encapsulator Cleaner

Czytalem już o nim, będzie lepszy od ADBL bonnet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.12.2020 o 12:42, Maxifi napisał:

@Bishuun Wystarczy jeden pre-spray, najlepiej Master Pre-Spray + do płukania np. Emulsify Rinse, Power Rinse, Ultraclean. Nie ma sensu mieszać 2 rodzajów pre-sprayów, ponieważ enzymy zawarte w Sympony ulegną uszkodzeniu w zetknięciu z Masterem. Wielki błąd to stosowanie enzymatychnych pre-sprayów do wszystkiego, właśnie najlepiej na tapicerkach i wykładzinach sprawdzają się środki bez enzymów. Enzymatyczny pre-spray tylko tam gdzie jest mega dużo zabrudzeń organicznych.

Zapomniałem, że pytałem, ale dzięki.

Czyli co - w przypadku mebli, gdzie wiem, że doszlo do rozlania żywności, najlepiej użyć Symphony, bez Mastera, a jeśli Symphony nie poradzi to prać drugi raz? Nie wiedziałem, że ich efekty się znoszą. Cenne info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grechut napisał:

Waham się między Maxifi czy ChemSpec? Zdania są podzielone, chociaż większość skłania się ku 1 opcji. Dlaczego ;)?

bo to skuteczna chemia? ;)

działa bardzo dobrze, ładnie się rozpuszcza, brud też, dobrze wypłukuje i pachnie nienachalnie ;)))

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grechut napisał:

A Chemspec nie jest skuteczną chemią?

Jak najbardziej jest skuteczny. To uznany producent, dodatkowo ma sporo dedykowanych odplamiaczy.

Pytałeś dlaczego większość skłania się do MAXIFI... to odpowiedziałem 😉

Polecam przetestować oba zestawy, wyrobisz Swoje zdanie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Bishuun

W dniu 25.01.2021 o 13:15, Bishuun napisał:

Czyli co - w przypadku mebli, gdzie wiem, że doszlo do rozlania żywności, najlepiej użyć Symphony, bez Mastera, a jeśli Symphony nie poradzi to prać drugi raz? Nie wiedziałem, że ich efekty się znoszą.

Chodzi o to, że Symphony ma pH 10, które nie niszczy enzymów, natomiast Master Pre-Spray około 12, czego enzymy nie wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ogarniacie wodę do prespraya/ekstrakcji. Chodzi mi tu o temperature, bo najlepiej jak jest 60 stopni. Macie jakieś sprawdzone patenty? Czytałem, gdzieś na necie że woda od pełnego zagotowania po 10min ma właśnie taką temperaturę. Ale jak ogarnąć coś takiego przy ekstrakcji, bo tam jest 10L potrzebne zazwyczaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ogarniacie wodę do prespraya/ekstrakcji. Chodzi mi tu o temperature, bo najlepiej jak jest 60 stopni. Macie jakieś sprawdzone patenty? Czytałem, gdzieś na necie że woda od pełnego zagotowania po 10min ma właśnie taką temperaturę. Ale jak ogarnąć coś takiego przy ekstrakcji, bo tam jest 10L potrzebne zazwyczaj?
Zdradzam patent: termometr.

Odkręcam gorącą w kranie i wkładam termometr pod strumień. Jak ustawie dobrą temperaturę, to nalewam do wiaderka tyle ile trzeba. Jak chcesz się bawić w wyliczanie spadków temperatury przy zmianie pojemników i upływie czasu to powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoBee napisał:

Zdradzam patent: termometr.

Odkręcam gorącą w kranie i wkładam termometr pod strumień. Jak ustawie dobrą temperaturę, to nalewam do wiaderka tyle ile trzeba. Jak chcesz się bawić w wyliczanie spadków temperatury przy zmianie pojemników i upływie czasu to powodzenia.

Chodziło mi o metode bez termometra :P

Myślalem, że może ktoś coś próbował metodą chałupniczą ogarniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem cały temat. Dużo rzeczy się dowiedziałem ale mały niedosyt pozostał. 

Na wiosnę planuje generalne czyszczenie samochodu. Pacjent Galaxy mk3 2009 , przeraża mnie ogrom pracy  (wielkość auta ) dlatego wolę już się przygotować 🙂 fotele czarne ale miejscami tapicerka robi się już brązowa , podejrzewam że to zwykły bród . Podłoga czarna w widocznych miejscach raczej czysta , gorzej pod siedzeniami. Podsufitka jasna przybrudzona , przy klapie bagażnika czarne niewielkie plamy (prawdopodobnie czymś stuknięte podczas wkladania czegoś dużego do bagażnika ).

Ekstraktor wypożyczę na weekend (sam nie posiadam). Mam zamiar wyciągnąć wszystkie fotele ponieważ dużo syfu jest pod nimi w trudno dostępnych miejscach . Do foteli i podłogi użyje enzalla +formula90 ze względu na dobre opinie oraz możliwość zakupu małego zestawu 2x 250g. Mam problem z podsufitka , to że jest ogromna to jedno ale ciągle nie wiem czym ja potraktować . Co do akcesoriów ktoś polecał rękawice carpro która na pewno kupię. Boczki pewnie też bonetowanie bo materiału tam niewiele.

Teraz pytania:

1. Kupić jakiś odplamiacz , czy raczej enzalla + firmula 90 wystarczy ?

2. Jaki środek do podsufitki ?

3. Jest jakiś patent na podsufitkę ? Żeby mi cały dzień nie zeszło ? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.