Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć to znowu ja, heretyk prania tapicerki. Tutaj Nissan Micra w jasnej tapicerce, od nowości nie prany. Ja potraktował go Nielsen low nap, w roztworze 1:10, odciągając oczywiście wd3 i plukajac wodą demineralizowaną. Z tylnej kanapy ciągnęło na czerwono, jakby ktoś tam się wykrwawił, ale 2 razy poprawiłem i już nic nie leciało. Tapicerka jest teraz miękka i ma neutralny zapach.

8HIq9tmh.jpg

qjghOoUh.jpg

auB8GPph.jpg

Po:

4dR2UdBh.jpg03Yesw8h.jpgKUVLLcjh.jpg5zPkySuh.jpgxQz1b6vh.jpgjUiF1WTh.jpgYWvcZ0qh.jpgMBBGc1Uh.jpg4dR2UdBh.jpg


Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2018 o 16:08, lol19pl napisał:

Cześć to znowu ja, heretyk prania tapicerki. Tutaj Nissan Micra w jasnej tapicerce, od nowości nie prany.

@lol19pl, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili 🙂 Kiedy i gdzie mam podstawić Micrę żonci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wziąłem na próbę excede encapsulator 

https://mrcleaner.pl/tapicerka-i-wykladzina/excede-encapsulator-cleaner-preparat-do-czyszczenia-tapicerek-materialowych-zamyka-brud-w-mikrokapsulki-500ml?gclid=CjwKCAjwq57cBRBYEiwAdpx0vQ71qbzneHnHhDqtJ82YFUbgHFj7n0BeKxwV7mmeU4cLIz2IQZjsdxoCf9wQAvD_BwE

Nie oszczędzajcie na środkach do prania, chyba że macie dużo czasu na pranie. Słaby, nawet przy rozcieńczeniu 1:5, trzeba było jechać trzy razy, żeby efekt był taki jaki być powinien. Tersus rulez. 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem na próbę excede encapsulator 
https://mrcleaner.pl/tapicerka-i-wykladzina/excede-encapsulator-cleaner-preparat-do-czyszczenia-tapicerek-materialowych-zamyka-brud-w-mikrokapsulki-500ml?gclid=CjwKCAjwq57cBRBYEiwAdpx0vQ71qbzneHnHhDqtJ82YFUbgHFj7n0BeKxwV7mmeU4cLIz2IQZjsdxoCf9wQAvD_BwE
Nie oszczędzajcie na środkach do prania, chyba że macie dużo czasu na pranie. Słaby, nawet przy rozcieńczeniu 1:5, trzeba było jechać trzy razy, żeby efekt był taki jaki być powinien. Tersus rulez.

Użyłeś go do ekstrakcji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Panowie mam do was pytanie jakiego prespray używacie? Czy dobrze rozumiem że przed praniem odkurzacze ekstrakcyjnym trzeba nanieść środek prespray wyszczotkować materiał. Następnie użyć odkurzacza piorącego i teraz do czystej wody dodać jeszcze jakiś środek? 

 

Przepraszam. Nie zdążyłem jeszcze wszystkiego przeczytać być może już jest to gdzieś napisane. Jestem początkujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pre-Spray to polecam Maxifi, tak jak już ci napisałem w innym temacie.

2. Rozrabiasz Pre-Spray z ciepłą wodą i za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego opryskujesz tapicerkę i szczotkujesz materiał i czekasz 5-10 min.

3. W odkurzaczu piorącym rozrabiasz Power Rinse z ciepłą wodą i tym płuczesz tapicerkę.

A dokładnie wszystko łopatologicznie masz napisane tutaj:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Posiadam Maxifi Master pare-spray i power rinse, wyprałem już kilka aut i wszystko było super. W najbliższym czasie mam do wyprania auto z tapicerką materiałową + boczki z alcantary. Na co zwrócić szczególną uwagę przy alcantarze i czy mogę śmiało użyć tych produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kopersky materiał jak materiał pierzesz tak samo jak kazdy inny. Natomiast alkantarę sie nie moczy az tak i w fazie wysychania trzeba go rozczesać pod włos zeby sie nie posklejały 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopersky ja akurat alkantary nie piorę ekstrakcyjnie a używam zestawu od Colourlock do alkantary.

 

Co do prania to słyszałem dwie wersje - jedna to taka żeby nie prać alkantary a druga to że można prać ale żeby używać zimnej wody a nie ciepłej. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze odkrycie - CarPro Inner Scrub. Zaje*** rękawica do bonnetowania. Cud miód i orzeszki. Wielkość, to jak siedzi na ręku, to jak się nią pracuje. Polecam z czystym sumieniem bo jest mega. Fibrami bym się pitolił i pitolił. A tu jedzie się szybko, skutecznie i bardzo wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich, potrzebna jest mi porada, jak prostemu chłopu z wioski,po odkurzeniu na początek "prania" spryskuje tapicerkę odpowiednim pre'spreyem, szoruje odpowiednią szczotką, czekam chwile aż chemia zacznie działać, potem zaczynam pranie ekstrakcyjne czyli : odpalam odkurzacz z dyszą podającą chemię do ekstrakcji, przejeżdżam raz z opryskiem(z dyszy) element i potem powtarzam czynność na "sucho"( bez dyszy) ? czy ciągle trzymać podczas przykładania i przeciągania od góry do dołu włączoną dyszę z opryskiem? Jestem totalnym "newbie" i chcę poznać te tajniki, nie chce również przemoczyć tapicerki, chociaż nie raz pewnie to zrobię jako początkujący , pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lol19pl napisał:

@GaFFri przejeżdżasz z opryskiem tak długo aż sam uznasz, że pre spray jest wypłukany, po tym najlepiej przejechać kilkukrotnie na sucho, żeby zostawić jak najmniej wody w tapicerce.

proponuję w pierwszej kolejności wyssać pre-spray, następnie wypłukać ekstrakcyjnie szybkimi ruchami na krzyż, następnie wyssać aż nie będzie się pojawiać woda w ssawce. Dodatkowo możesz uzyć MF

zarówno pre-spray jaki ekstrakcje uzywam z ciepłą wodą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podpytam bo do tej pory tylko recznie no i w koncu sie dorobilem odkurzacza pioracego 😁 wiec wypada zglebic.Na czym polega same wyplukiwanie bo nie jest mi jasne? Po wyssaniu pre spraya o ile rozumiem mam po raz kolejny zapodac produkt(bardziej rozcienczony) i go szczotkowac(ruchami na krzyz) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, menior napisał:

To i ja sie podpytam bo do tej pory tylko recznie no i w koncu sie dorobilem odkurzacza pioracego 😁 wiec wypada zglebic.Na czym polega same wyplukiwanie bo nie jest mi jasne? Po wyssaniu pre spraya o ile rozumiem mam po raz kolejny zapodac produkt(bardziej rozcienczony) i go szczotkowac(ruchami na krzyz) ? 

dlaczego wysysam, wyciągam, jak zwał tak zwał pre-spray? często miałem tak, że atakując od razu płukaniem, brud strasznei sie roznosił po materiale i dłużej trwało płukanie. 

 

sprawa jest dosyć prosta, jak wspominano wcześniej, główna róznica w odessaniu i płukaniu:

1. ciepły pre-spray +szczotkowanie (daję chwilę na zadziałanie, uzytego środka w tym czasie idę rozrabiać ekstrakcję)

1.1 Trudne plamy poprawiam do skutku, ew zmiana uzytych środków

2. wyciągam odkurzaczem - główny syf rozpuszczony i wyszczotkowany

3. Ekstrakcja odkurzaczem, czyli płukanie na mokro i wciąganie a tym samym czasie. Szybsze ruchy, krzyżowo (nie lejemy wówczas woody w fotel)

4. wyciągam odkurzaczem , pozstałości wszystkiego, do czasu nie pojawianie się płynu w ssawce

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p  jak pierzecie fotele w aucie to robicie w taki sposób , że jeden fotel spryskujexie pre-sprayem sZczotkijecie i następnie ekstrakcja i tak fotel po fotelu czy od razy na dwa fotele o tylna kanapę pre spray i dopiero na całość ekstrakcja? (Tylko czy tu nie ma obawy że pre spray przyschnie? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.