Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2022 o 09:48, AudiBlask napisał:

Dopiero zagłębiam się w temat prania , a więc , w jakich przypadkach stosować kwaśną płukankę? 

W każdym przypadku gdy stosowałeś zasadowe środki do czyszczenia aby zneutralizować chemie. W praktyce szczególnie ważne na materiałach podatnych na odbarwienie, delikatnych ale także przed impregnacją aby wydłużyć jej działanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrzechuKR dzisiaj testowo poprawiłem po zestawie Maxifi Master Pre Spray + Power Rinse , właśnie kwaśną płukanką Global Finish.

Materiał gdzie płukałem Finishem był znacznie bardziej miękki niż w miejscu po Power Rinse. Zadziałało tak samo jak ocet na fibry. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem przy kwaśnych płukankach choć tego global finish nie stosowałem. U mnie Chemspec, wcześniej Prochem. Ja zawsze wrzucam przed impregnacją, przy szczurach z budżetowym materiałem gdzie nie impregnuje przeważnie wrzucam duet od maxifi który robi to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GrzechuKR napisał:

W każdym przypadku gdy stosowałeś zasadowe środki do czyszczenia aby zneutralizować chemie.

Czyli tak na prawdę w przypadku stosowania systemu maxify z presprayem i płukanka powinno się jeszcze użyć czegoś kwaśnego tak? Bo normalne płukanki maja odczyn zasadowy. 
 

Chętnie bym się o tym coś więcej dowiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gardor napisał:

Czyli tak na prawdę w przypadku stosowania systemu maxify z presprayem i płukanka powinno się jeszcze użyć czegoś kwaśnego tak? Bo normalne płukanki maja odczyn zasadowy. 
 

Chętnie bym się o tym cis więcej dowiedział. 

Nie trzeba, można użyć zamiast power rinse. Ale on jest też zasadowy i wg mnie dodatkowo doczyszcza szczególnie przy mocno brudnych tapicerkach i zostawia zadowalającą powierzchnie gdy się z nim nie przesadzi. Jak wiadomo nie wszystko się da wypłukać a zasada nie zneutralizuje zasady. Ja stosuje impregnat (B130) który ma odczyn kwaśny i pozostałości zasady we włóknach osłabiają jego działanie a szczególnie trwałość. To jak płyny do płukania do pralki mają odczyn kwaśny a proszki zasadowy. Ja to tak widzę i stosuje u siebie, nikogo nie przekonuje do tego szczególnie gdy im pasuje efekt po dotychczasowym sposobie prania - przecież część osób pierze apc a wypłukuje wodą😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrzechuKR czyli przy mocno brudnych tapicerkach żeby było idealnie , najpierw płukać zasadą, następnie kwasem ? 

Przy standardowych lub niewielkich zabrudzeniach rozumiem od razu używać kwaśnej płukanki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudiBlask napisał:

@GrzechuKR czyli przy mocno brudnych tapicerkach żeby było idealnie , najpierw płukać zasadą, następnie kwasem ? 

Przy standardowych lub niewielkich zabrudzeniach rozumiem od razu używać kwaśnej płukanki. 

 

 

Wg mnie to jest najlepsze rozwiązanie. Ja tak robie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A dlaczego nie:) od dłuższego czasu prespray zasadowy maxifi Master prespray, czy koch mzr wyplukuję wodą z dodatkiem adbl textil rinse (dla zapachu)

To w ogólnych zabrudzeniach. W przypadku szczura maxifi Master prespray i power rinse lub sympfony +Master prespray.

Pre spray pH 10-12, woda pH 7 teoretycznie by się zgadzało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,
Potrzebuję Waszej pomocy. Zakupiłem zestaw do pielęgnacji skóry od Colourlock z cleanerem soft ponieważ skóra jest nowa, auto ma przejechane dopiero 500km. Na zestaw który nabyłem składa się :

- SOFT CLEAN
- LEDER VERSIEGELUNG
- LEDER PROTECTOR

SOFT CLEAN oczywiście wiadomo do czego i jak go użyć. Natomiast mam problem z pozostałymi dwoma środkami. Czy powinienem użyć po wyczyszczeniu tylko jednego z nich czy może najpierw zaaplikować LEDER VERSIEGELUNG a następnie LEDER PROTECTOR. Jeśli tak, to trzeba odczekać konkretny czas między tymi dwoma środkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kompletuje chemię do prania (będę to robił pierwszy raz) i biorę pod uwagę maxifi lub pure chemie lck. Czy lepiej iść w komplet z maxifi (trochę obawiam się trudności z rozpuszczaniem proszku) czy pure chemie i płukać tylko wodą? A może pre wash pure chemie i do płukania maxifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@fryzjer z preparatami do prania tapicerki jest jak z płynami do szyb, każdy ma swoj ulubiony i tutaj kazdy moze polecić Ci coś innego 😄 LCK fajny jest, ja np. mase autop i nie tylko wyprałem budżetowym nielsenm nap low foam i sobie go chwale a drugi woli maxifi wiec tutaj to juz co kto lubi 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreatW takim razie chyba spróbuję z LCK i płukanka od maxifi, chociaż z tego co czytałem temat, to pisałeś że płuczesz samą wodą i też zdaje to egzamin 😊 W opisie do attacka tez jest napisane, żeby plukać samą wodą, więc w sumie to jeszcze się zastanowię czy brać też rinse'a, ale to chyba nie może zaszkodzić, a jedynie pomóc?

Mam jeszcze jedno pytanie - czy możecie polecić jakąś konkretną szczotkę na wkrętarkę? Mam do uprania bagażnik, dywaniki no i podłogę w aucie (bez siedzień). Widziałem że polecany jest vikan https://allegro.pl/oferta/vikan-solidna-szczotka-do-czyszczenia-tapicerki-6705601556

Ale ręcznie to chyba się zajadę, dlatego znalazłem jeszcze coś takiego z k2:

https://allegro.pl/oferta/szczotka-na-wiertarke-do-prania-dywanow-tapicerki-12263266548

Będzie ok, czy lepiej coś innego? Tez vikan też nie wygląda na super poręcznego (uchwyt), jeżeli ktoś ma coś sprawdzonego to z góry dziękuję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do was jeszcze jedno pytanie, może nie tyle o sam proces prania, co o odkurzacz piorący. Kupiłem odkurzacz, który ma możliwość ekstrakcji, czyli razem z głównym wężem ssącym jest poprowadzony drugi, mały, przezroczysty wężyk doprowadzający wodę/płyn do płukania. Kupiłem ten odkurzacz głównie do normalnego odkurzania auta, pranie bardziej okazyjnie i bardzo frustruje mnie ten dodatkowy wężyk, bo obawiam się że zaraz się gdzieś przetrze, uszkodzi, czy coś podobnego. Niestety z tego co widzę, to zdementować go raczej nie da rady, albo istnieje duże ryzyko uszkodzenia którejś obejmy lub innego plastiku. Widzę że np. taki George ma w komplecie 2 rury, jedną do prania, drugą do odkurzania, ale mój nabytek kosztował 330zł, więc nie mam co oczekiwać cudów 😊 czy jest jakiś inny sposób żeby ten wężyk jakoś zabezpieczyć? Jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fryzjer napisał(a):

Mam do was jeszcze jedno pytanie, może nie tyle o sam proces prania, co o odkurzacz piorący. Kupiłem odkurzacz, który ma możliwość ekstrakcji, czyli razem z głównym wężem ssącym jest poprowadzony drugi, mały, przezroczysty wężyk doprowadzający wodę/płyn do płukania. Kupiłem ten odkurzacz głównie do normalnego odkurzania auta, pranie bardziej okazyjnie i bardzo frustruje mnie ten dodatkowy wężyk, bo obawiam się że zaraz się gdzieś przetrze, uszkodzi, czy coś podobnego. Niestety z tego co widzę, to zdementować go raczej nie da rady, albo istnieje duże ryzyko uszkodzenia którejś obejmy lub innego plastiku. Widzę że np. taki George ma w komplecie 2 rury, jedną do prania, drugą do odkurzania, ale mój nabytek kosztował 330zł, więc nie mam co oczekiwać cudów 😊 czy jest jakiś inny sposób żeby ten wężyk jakoś zabezpieczyć? Jak sobie z tym radzicie?

Ja do mojego Karchera 4002 po prostu kupiłem sobie drugi - kosztował 50zł za 3 metrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, jestem po pierwszym praniu, postanowiłem zacząć od dywaników samochodowych, żeby nie rzucać się od razu na niewiadomo jaką powierzchnię i mam zasadnicze pytanie: czy po podaniu płukanki powinno się czynność powtarzać (spryskiwać wodą) aż do całkowitego wypłukania piany i zakończyć dopiero wtedy, kiedy zaciąga się sama, czysta woda, czy ta piana będzie wychodzić z materiału bez końca?

Do prania użyłem oprysku z pure chemie attack - gorąca woda + produkt w stosunku 1:15, jako płukanka maxifi rinse (też ciepła woda). Na 4 dywaniki zużyłem łącznie około 0,7 litra lck (nie żałowalem), trochę poleżało, następnie szczotka na wkrętarkę i potem płukanie/odciąganie brudu. Ogólnie chciałem zrobić to tak, żeby oprysk płukanką robić tylko 2 razy - najpierw jadąc wzdłuż, następnie wszerz i potem już tylko odciągać (bez płukania). Na początku leciał brud, ale po jakimś czasie zauważyłem, że wyciągam już coraz mniej. Stwierdziłem, że dla pewności nie zaszkodzi spryskać wodą jeszcze raz i wtedy zauważyłem, że jeśli spryskam dywanik, to znowu wszystko zaczyna się pienić (że po prostu zaciągam znowu wodę z pianą). Mam odkurzacz z biedry, gdzie zbiornik na płukankę ma tylko 3 litry, więc zużyłem całość roztworu z maxifi i ciągle wyglądało to tak samo, czyli stopniowo wyciągałem coraz mniej, a jak znowu spryskalem to pojawiała się piana. Pomyślałem że może problem leży z roztworze z maxifi (na te 3 l wody dałem niecałą 1/3 miarki maxifi), więc zużyłem wszystko i dolałem czystej wody, ale sytuacja się powtarzała. Użyłem kolejny zbiornik z samą wodą (czyli łącznie 6l plukanki) i już nie chciało mi się z tym bawić, bo końca nie było widać. Czy to normalne że tak się dzieje? Czy może po prostu już na początku wylałem na dywaniki za dużo roztworu z LCK? Poniżej zdjęcie jak wygląda ta pojawiająca się piana po spryskaniu dywanika płukanką. Po wyschnieciu dywaniki wyglądają normalnie.Screenshot_20221205-000345_Gallery.jpg.1ffd49a1847823e3661815a8e66ffdde.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.03.2023 o 17:24, Strus napisał(a):

Potrzebuję odświeżyć tapicerkę więc nie interesują mnie kilogramowe opakowania proszków. Nie ma żadnych konkretnych plam. Po prostu szybki przejazd odkurzaczem. Excede Heavy Duty czy coś innego? 

pure chemie lck attack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.