Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kepa416 napisał:

Czy znajdę alternatywę dla CL Strong jeśli chodzi o czyszczenie? Kupiłem 1L Softa do codziennego stosowania, ale zmieniłem auto i szkoda mi zabawy softem na początek i potrzebuje czegoś co zaatakuje mocniej skórę. 

Kecav power

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli zwykły zabieg to leder versiegelung a potem Leder Protector.  Jeśli chcesz natłuścić to przez kilka dni protector a potem leder versiegelung. Tyle, że przed versiegelungiem trzeba to przygotować znaczy wyczyścić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 15:44, Colourlock napisał:

Jeśli zwykły zabieg to leder versiegelung a potem Leder Protector.  Jeśli chcesz natłuścić to przez kilka dni protector a potem leder versiegelung. Tyle, że przed versiegelungiem trzeba to przygotować znaczy wyczyścić 🙂

To versiegelung nie utrudnia wchłanianie odżywki ?Chcę wyczyścić ,zmiękczyć i zabezpieczyć przed wycieraniem skóry to jak najlepiej zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@333knn kilka postów wyżej @kecav i @Colourlock odpowiedzieli już na Twoje pytanie 😉

W dniu 21.05.2018 o 23:35, kecav napisał:

Zmiękczanie powinieneś zastosować po czyszczeniu i jeszcze przed nałożeniem 'utrwalacza'. Ani cleaner ani utrwalacz nie zmiękczają skóry. Zresztą i tak nie ma takiego cudownego środka, który przywróci pod tym względem skórę do stanu z czasów jej młodości :D. Utrwalacz, niestety, utrudni teraz wchłanianie środka zmiękczającego, ale pewnie coś tam pomoże. Możesz nakładać Altleder od Colourlocka, lub jak wspomnieli koledzy @david2888 i @BiałyGTi olejek od Carchema. Nie używałem carchema, ale ma pozytywne opinie. Jednak niezależnie, który z preparatów będziesz nakładał, to proponuję znacznie wydłużyć czas ich aplikacji. Olejki nie wchłoną się tak szybko. Np. colourlock zaleca pozostawienie środka na 12 godzin - i takiego czasu bym się trzymał. 

 

W dniu 24.05.2018 o 21:30, kecav napisał:

Vesiegelung to świetny i sprawdzony w boju środek zabezpieczający. Raczej to nie jego wina.

Na niego nie nakłada się już niczego, bo to końcowe zabezpieczenie. Odżywkę stosujemy o ile to możliwe, przed zabezpieczeniem.

Skóra po renowacji powinna mieć już wszystko zrobione i nie wymaga dodatkowych zabiegów o ile oczywiście renowacja była prawidłowa.

W praktyce pozostaje jedynie bieżące czyszczenie i ewentualnie versiegelung raz na 3-4 miesiące.

 

W dniu 25.05.2018 o 00:49, kecav napisał:

Olejek carchem, to odżywka dla skóry, a nie zabezpieczenie. Versiegelung, to z kolei zabezpieczenie, a nie odżywka.

Nowej skóry (tak do 3-4 lat) właściwie nie potrzeba odżywiać, ale potrzeba zabezpieczać.

Odżywienie, potrzebne jest skórom stwardniałym, starszym, wysuszonym po to, aby przywrócić w nich elastyczność włókien i dzięki temu uzyskać ich pewnego rodzaju miękkość i elastyczność. To oczywiście tak w skrócie.

 

W dniu 5.06.2018 o 15:44, Colourlock napisał:

Jeśli zwykły zabieg to leder versiegelung a potem Leder Protector.  Jeśli chcesz natłuścić to przez kilka dni protector a potem leder versiegelung. Tyle, że przed versiegelungiem trzeba to przygotować znaczy wyczyścić 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 07:50, paperson napisał:

Odżywienie, potrzebne jest skórom stwardniałym, starszym, wysuszonym po to, aby przywrócić w nich elastyczność włókien i dzięki temu uzyskać ich pewnego rodzaju miękkość i elastyczność. To oczywiście tak w skrócie.

Czy w kilkuletnich sztucznych skórach, nawilżanie jest zbędne? Czy traktować ten wytwór jak normalną skórę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do Colourlock.

Buszując po różnych relacjach w internecie natknąłem się na produkty Colourlock dedykowane do skóry Napa (cleaner + odżywka zwana Shield)

ByetPKy.jpg

AcHEFKE.jpg

Czy powyższe produkty są w normalnej sprzedaży? Nie mogę nigdzie namierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym wyczyścić i zabezpieczyć półskórę w Opel Insignia (boki w fotelu kierowcy, zagłówki, podłokietnik, cała tylna część foteli i dosyć sporo na tylnej kanapie). Po dłuższej analizie to jest chyba skóra ekologiczna choć nie jestem pewien. Przy okazji zbyt szybko kupiłem zestaw Gliptone GT15 GT11 ale to jest do skóry naturalnej i teraz nie wiem czy jest sens aby go używać, może lepiej zaopatrzyć się w Colourlock PU Protector? Jakiś ekspert z doświadczeniem pomoże.

 

 

20180615_181212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
36 minut temu, Mrt09 napisał:

Colourlock PU Protector?

Dokładnie to. I w ten sposób sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie :-D. Gliptona (GT 11) zostaw na lepsze czasy i skórę.  Co do samego czyszczenia, to właściwie możesz użyć dowolnego cleanera do skór w tym i GT15.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Kupiłem nie dawno taki narożnik w Meble Agata.

Według informacji na stronie producenta 

Tapicerka tyłu oparcia

tkanina imitująca skórę /skaj/

Czy jest jakaś możliwość zabezpieczyć ten "Skaj/imitacje skóry" czy to bez sensu bo i tak to popęka za jakiś czas?

Pytam, ponieważ miałem z takiej niby "eko-skóry" fotel i całe oparcie, boczki od wewnątrz popękały. 

1465-025-128-400-0001_p_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, david2888 napisał:

A ja mam takie pytanie. Kupiłem nie dawno taki narożnik w Meble Agata.

Według informacji na stronie producenta 

Tapicerka tyłu oparcia

tkanina imitująca skórę /skaj/

Czy jest jakaś możliwość zabezpieczyć ten "Skaj/imitacje skóry" czy to bez sensu bo i tak to popęka za jakiś czas?

Pytam, ponieważ miałem z takiej niby "eko-skóry" fotel i całe oparcie, boczki od wewnątrz popękały. 

 

Wg mnie masz ten sam przypadek co ja (1 post wyżej) czyli musisz użyć COLOURLOCK PU PROTECTOR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2018 o 09:48, Maciej WTN napisał:

Carchem Leather Cleaner

Mam, używam i polecam z tym ze lepiej mi się sprawdza jak przeleje cleaner do pianowniczki.

Z cleanerem od FX jest test na forum i również daje rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzechu23 napisał:

Mam, używam i polecam z tym ze lepiej mi się sprawdza jak przeleje cleaner do pianowniczki.

Z cleanerem od FX jest test na forum i również daje rade. 

No właśnie Carchem mam, ale zastanawiam jak wypada w porównaniu do Fx 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.07.2018 o 10:18, Birkhof napisał:

mam w arsenale zgoła inne firmy niż Twoje - angelwax, gliptone, furniture clinic, zymol, prochem, gyeon, carchem i jedzie do mnie ottimo

Powoli kończą mi się produkty do skóry.

Najchętniej używałem do tej pory Furniture Clinic i Colourlock. Tym bardziej, że to firmy specjalizujące sie tylko w skórze.

Do białej skóry mam zamiar kupić cleaner i protector. 

 

@Birkhof Widzę, że przerobiłeś sporo produktów. Po głowie chodzą mi:

Czyszczenie: Kecav light

Zabezpieczenie: Zymol Leather Conditioner, polecasz?

może coś innego np TAC SYSTEM: ACUTE SENSE 500ML LEATHER COAT, a może zostać przy sprawdzonych produktach?

 

Ewentualnie dodatkowo: 303 LEATHER 3 IN 1 na szybkie akcje rozpatruję.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ghost napisał:

Powoli kończą mi się produkty do skóry.

Najchętniej używałem do tej pory Furniture Clinic i Colourlock. Tym bardziej, że to firmy specjalizujące sie tylko w skórze.

Do białej skóry mam zamiar kupić cleaner i protector. 

 

@Birkhof Widzę, że przerobiłeś sporo produktów. Po głowie chodzą mi:

Czyszczenie: Kecav light

Zabezpieczenie: Zymol Leather Conditioner, polecasz?

może coś innego np TAC SYSTEM: ACUTE SENSE 500ML LEATHER COAT, a może zostać przy sprawdzonych produktach?

 

Ewentualnie dodatkowo: 303 LEATHER 3 IN 1 na szybkie akcje rozpatruję.

 

 

 

 

Nie dalej jak tydzień temu przyszedł do mnie kecav light - powiem tak: jak na sam cleaner bez żadnych odżywek jest bardzo fajny w pracy, przepięknie pachnie (w porównaniu do np. FC), jest delikatny (w porównaniu do AW, który piecze bardziej w ręce niż APC adbl pro w stężeniu 1:20 (ale to jest produkt 2 w 1 - zostawiłem go jako taki miejscowy QD'ek, np. jak mi ostatnio mucha zostawiła ślad na podłokietniku)).

Z protector'ów to dobry wybór będzie zymol albo gliptone - zymol ma łagodniejszy zapach, obydwa zostawią taki mat/satyna.

Gdybym miał wybrać po jednym produkcie to na tę chwilę:
lekki cleaner: kecav light
mocny cleaner: FC (ale nie miałem jeszcze kecav power :D)
QD: AW 
nawilżenie: zymol leather treat/olejek carchem/koch leather star - kolejność losowa
zabezpieczenie: zymol/gliptone gt 13 (to odżywka i ipregnat, gt11 to tylko odzywka).

No i widzisz - nie da się po jednym 😄

  • Dziękuję 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Remsey napisał:

czy taki zestaw nada się do wyczyszczenia i konserwacji sofy skórzanej?

  Zymol Leather Cleaner + Zymol Leather Conditioner + Furniture Clinic szczoteczka do czyszczenia - miękka. 

Kluczowa kwestia to to z jakiej skóry masz sofę - obejrzyj kanał colorlock'a na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Kupiłem niedawno samochód, emocje już opadły więc postanowiłem zająć się skórzaną tapicerką. Nie wiem jak wyglądała kosmetyka skóry według poprzedniego właściciela, więc zwracam się o pomoc. Mazda cx5 wersja sky passion, skóra czarna perforowana czyli z otworami wentylacyjnymi.

 

Siedzenie kierowcy ma wytarcie wielkości dwuzłotówki(zdjęcie). Czy jestem w stanie to naprawić samemu ,jakimiś farbkami np.colourlocka, czy może lepiej oddać to do fachowca?

Drugi problem to pozapychane otwory wentylacyjne na tylnym siedzeniu. Próbowałem je udrażniać odkurzaczem ale syf nie chciał wychodzić. Wykałaczką raczej wpychałem pod tapicerkę niż wydłubywałem. Byłem w jednej myjni która zajmuje się wnętrzami i babeczka mi powiedziała że mogą spróbować parą(wydaje mi się to nie zdrowe dla skóry?) i że czyścili już kilka razy skórzane tapicerki taką metodą i nigdy się nic nie działo. Mnie to jednak nie przekonało i ładnie podziękowałem. Jakieś porady w tej kwestii?

Ostatnie moje strapienie to wytarty drążek zmiany biegów. Jednak nie wiem czy jest to skóra czy jakiś zamiennik. Może ktoś się orientuje? Zapomniałem zrobić zdjęcie ale po weekendzie dodam fotkę żeby trochę rozjaśnić sprawę. Czy jakbym użył farbki colortune i zaimpregnował nie będzie się to wycierać?

Co do chemii której chciałem użyć planowałem wyczyścić,odżywić(zmiękczyć trochę) i zaimpregnować jednak mnogość produktów na rynku komplikuje wybór. Waham się pomiędzy gliptone gt15+ gt11( to jest odżywka i zabezpieczenie w jednym?) lub colourlock strong później leder protector i na to leder vesiegelung.

Czy jest sens użyć chemii strong do czyszczenia , czy użyć tylko jakiegoś soft cleanera? Brudu nie widać bo skóra czarna ale pewnie sobie siedzi wygodnie.

 

 

 

IMG_20180921_105239.jpg

IMG_20180921_105258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.