Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem pianownicy karcher,myje przeważnie dwa auta, mam do was pytanie jak często ich używacie, czy nie wystarczy mycie szamponem z wodą,jakie widzicie różnice,czy oby na pewno nie zmywa wosku pomimo neutralnego pH .Czy jest sens używania pianownicy do każdego mycia nawoskowanego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]czech4[/ref], "mlekownice" karchera odpuść, było już o niej wielokrotnie w tym temacie...

Co do różnic w samym efekcie to najprawdopodobniej nie zauważysz żadnych jeżeli myjesz później na 2 wiadra. Piana ma za zadanie odmoczyć brud zalegający na aucie przez co lepiej radzi sobie z ich wstępnym spłukaniem myjka. Dzięki temu zmniejszasz późniejsze ryzyko powstania rys.

Nie ma tez środka, który wosku by nie podjadał, ale są takie które robią to w niezauważalnym stopniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

669635 Pytanie podstawowe. Czy mieszacie baniaczkiem/butelką z pianą przed wlaniem do PA?

W wypadku wielu pian zmienia to wszystko...

 

Piane z dużego baniaczka przelewam do litrowej butelki żeby sobie ułatwić dawkowanie, przed nalaniem piany zawsze ją zamieszam z przyzwyczajenia a rozcieńczam w kubku z podziałką i też wymieszam przed nalaniem do pianownicy, więc chyba nie tu leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem obie w akcji i różnice są na moje oko minimalne na korzyść PA (niektóre piany siedziały 0,5-1min dłużej), ale nie widzę sensu przepłacać. No chyba, że bardzo chcesz, ale już lepiej za te różnice w cenie kilka sitek na zapas kupić do Techkar-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś piana do pianownicy, neutralna, która poradzi sobie z filmem drogowym? Po spłynięciu K2 sambo zostaje na aucie warstwa brudu - po przejechaniu palcem wyraźnie widoczny ślad. Brud ledwo tygodniowy z czego połowę padało. Advanced snow foam sobie poradzi? Nie spłynie za szybko z pianownicy ręcznej? Coś skuteczniejszego?

 

Jaki roztwór APC nie zmyje wosku/qd? Mam koch green star. Gdyby tak zrobić pianę neutralną i uzupełnić trochę APC ? Na aucie fk1000p + sonax bsd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym spłukujesz? Pamiętaj, że zadaniem piany jest raczej zruszenie brudu, niż jego usunięcie. ;) Prewash przy pomocy pianownicy i po paru minutach działania piany myjki ciśnieniowej rzeczywiście jest skuteczny, ale spłukiwanie przyschniętej piany wodą z węża w słoneczny dzień rzeczywiście mija się z celem. :)

 

Ja testowałem już parę tańszych pian i rzeczywiście K2 Active Foam (czyli "jałowa" wersja Sambo) nie jest mistrzem skuteczności, ale niczego nie rusza i z karcherem daje radę. Natomiast z Tenzi Neutral Magic Foam przy spłukiwaniu myjką jestem bardzo zadowolony, niemniej - bez karchera mogłoby być różnie.

 

APC do "codziennej" piany to kiepski pomysł, na pewno Ci coś ruszy, niezależnie od stężenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym spłukujesz? Pamiętaj, że zadaniem piany jest raczej zruszenie brudu, niż jego usunięcie. ;) Prewash przy pomocy pianownicy i po paru minutach działania piany myjki ciśnieniowej rzeczywiście jest skuteczny, ale spłukiwanie przyschniętej piany wodą z węża w słoneczny dzień rzeczywiście mija się z celem. :)

 

Ja testowałem już parę tańszych pian i rzeczywiście K2 Active Foam (czyli "jałowa" wersja Sambo) nie jest mistrzem skuteczności, ale niczego nie rusza i z karcherem daje radę. Natomiast z Tenzi Neutral Magic Foam przy spłukiwaniu myjką jestem bardzo zadowolony, niemniej - bez karchera mogłoby być różnie.

 

APC do "codziennej" piany to kiepski pomysł, na pewno Ci coś ruszy, niezależnie od stężenia. :)

 

Spłukuję na bogato na bezdotykowej ;) Najpierw spłukiwaniem a potem zdemineralizowaną. Stąd szukam czegoś bardziej skutecznego bo na bezdotyku ciężko działać z wiadrem. Mam gąbkę z mf i zawsze mogę zrobić pierwsza piana na spłukanie piasku i druga piana na gąbkę ale robi się zimno ;) Przed polerką i woskiem brałem szczotkę myjkową i po minucie ten brud schodził - bo wystarcz go tylko dotknąć. Liczyłem że po zadbaniu ten sam brud po prostu się nie przyklei ale się przykleja dokładnie tak samo ;)

 

Mówisz tenzi. Drogie jak na tenzi bo w cenie chociażby advanced snow. Jak działa zauważalnie lepiej niż k2 to pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej to dam szansę tenzi. Ktoś testował vs inne skuteczne neutralne? Nie chodzi mi o cenę. Chodzi o skuteczność.

 

Dzisiaj pojechałem na mycie i zruszyć tego brudu nie dało rady k2. Po dokładnym płukaniu a wcześniej 7-10 minut piana na masce wciąż było widać gdzie zostawiłem ślad palcem. Miałem nadzieję, że po zadbaniu o lakier będzie łatwiej z domywaniem właśnie tego.

 

Skończyło się na myciu ręcznym 8 dniowego brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem Nimfliska C-PG 130.2-8 i w zestawie była pianownica. Piane sg fruit snow foam wymieszałem wg zaleceń producenta(100ml/1l) z racji tego żę pianownica ma pojemnośc 0,5l nalałem 50ml piany, ale efekt był tak mizerny że dorobiłem tak że było 100ml/400ml wody, ale i tak mnie ten efekt nie satysfakcjonuje, piana bardzo rzadka, mokra i szybko spływa. Nie ukrywam, zę ponaoglądaniu się na yt filmków z pianą aktywną w roli głównej, tak gęstej jak śnieg jestem dość załamany. Czego to będzie wina? Wydaje mi sie że ta pianownica jest wątpliwej jakości, ale prosze o wasze sugestje. I jeśli to będzie to co mówię to jaką piaownice kupić żeby efekt był satysfakcjonujący?

Załaczam fotkę jak wygląda piana przy skoncentrowaniu 100ml/400ml wody

91mkxx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.