Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

 

Poszukuję Piany aktywnej do auta które ma położony twardy wosk SONAX XTREME.

A zarazem zapytam o jakiś fajny wosk który się długo utrzymuję i dobrze nakłada?

 

Zawsze najpierw z grubsza samochód spłukuję wodą żeby piach spłyną.

Pian będzie nakładana karcherem z pianownicy, potem zawsze położoną piane wcieram gąbką z mikrofibry lub szczotką z miękkim długim włosiem. Na koniec spłukuję karcherem. W taki sposób myję auto po kolei z 4 stron, żeby piana całkiem nie spłynęła i nie wyschła.

 

Jaką polecacie aktywną Piane która nie będzie odziaływała na wosk, a zarazem dobrze usunie brud z auta?

Podczas dodatkowego mycia ręcznego dobrze jest jak piana jest dosyć obfita i nie spływa za szybko.

 

Z góry dzięki za info i Pozdrawiam!

 

Wezme i skisne... wcieram gabka piane aktywna... juz widac gola blache czy tylko podklad?;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]LGV8V[/ref], grubo :kox: Nie zapomnij na koniec dobrze obejrzeć lakieru pod słońce ;) Słyszałeś o czymś takim jak szampon, rękawica i wiadra?

 

Wcześniej myłem we wiadrze z meguiar's gold class.

Nie wiem zbytnio po co te złośliwości, jakoś auta nie mam porysowanego od takiego mycia. Poza tym nie pucuję samochodu jakąś badziewną gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

679637 jakoś auta nie mam porysowanego od takiego mycia

Tak Ci się tylko wydaje. Przeprowadź inspekcje lakieru pod dobrym światłem to porozmawiamy. Po drugo, to nie złośliwości, tylko dosłownie szydera, bo używasz produktu niegodnie z przeznaczaniem mimo prawdopodobnie (nie wiem jakiej używasz) dokładnej instrukcji na opakowaniu i rozległych informacji o tego typu produktach, nie tylko na tym forum/temacie.

 

Piana nie służy do mycia tylko do bezpiecznego odspojenia wierzchniego brudu z auta przed myciem właściwym w celu zminimalizowania powstawania rys podczas tego procesu. Pianą myje się bezdotykowo, bo rusza ona cały syf, który Ty potem wcierasz w lakier i pięknie myjesz go piaskiem. Coś więcej trzeba dodawać? Przeczytałeś chociaż podstawow poradnik dotyczący mycia?

 

Ja wiem, że każdy może się uczyć, ale zanim zaczniesz czegoś wymagać od innych, to zaprezentuj jakiś minimalny dla takiej tematyki forum poziom... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
679654 Time To Shine Snow White można używać na wosk?

 

Można.

 

679654 Czy po użyciu Time To Shine Snow White z karchera trzeba domywać Szamponem?

 

Trzeba jak po każdej innej pianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tenzi Truck.

 

Ale samochód polecam zabezpieczyć, jak nie dla ładnego, świeżego wyglądu, to dla mniejszego brudzenia się i właśnie łatwości domywania. :)

 

spokojnie kolego. Swoje fury mam zabezpieczone i myję jak bozia przykazała. Chodziło mi o coś mocnego do odszczurzania jak przyjedzie znajomy który wcześniej szorował karoserię szczotką z marketu :D dzięki za propozycję

 

btw... odpowiedź miesiąc po poście :D zapomniałem, że pytałem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cały czas mam problem z pianą z zestawem

Pianownica PA z Allegro

Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral (Kiedyś miałem pianę ValetPro było tak samo)

Parkside PHD 150 C2.

 

Dla mnie wygląda na brak odpowiedniego ciśnienia w myjce. Możliwe, że przełącza się w tryb niskiego ciśnienia? Myjka wyje tak samo jak ze zwykłą lancą. Wrzucam wideo z ostatniego pianowania. Regulacja towaru tylko jeszcze bardziej rozwadnia pianę. Próbowałem różnych stężeń, również wlałem raz bez rozcieńczania. Z tą pianownicą i pianą można uzyskać gęstą pianę i rozległy strumień patrząc po testach na YT.

Mój film:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez przesadyzmu.Musiałby myć tą metodą regularnie jakiś czas.Po jednym podejściu nic mu nie zbieleje.Przecież robi to w celu pozbycia się starego wosku, to pewnie później da jakieś zabezpieczenie i dresing na plastiki w/g sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.