Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Na początku chciałbym Was prosić i przeprosić jesli kogoś uraziłem - obyscie mnie nie negowali i odsyłali do przeczytania całego watku (uczyniłem to dwa razy i ciężko mi coś wywnioskować). Mam 5 samochodów do ogarnięcia w rodzinie i planuje zakup myjki z pianownicą. Czy KARCHER K3 CAR & HOME z pianownicą PA to będzie dobry wybór? wiecie nie chcę wydac za duzo, bowiem mam tez inne rzeczy do kupna w planach (m.in. kompresor - też szukam idealnego rozwiązania).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Na początku chciałbym Was prosić i przeprosić jesli kogoś uraziłem - obyscie mnie nie negowali i odsyłali do przeczytania całego watku (uczyniłem to dwa razy i ciężko mi coś wywnioskować). Mam 5 samochodów do ogarnięcia w rodzinie i planuje zakup myjki z pianownicą. Czy KARCHER K3 CAR & HOME z pianownicą PA to będzie dobry wybór? wiecie nie chcę wydac za duzo, bowiem mam tez inne rzeczy do kupna w planach (m.in. kompresor - też szukam idealnego rozwiązania).

pozdrawiam

 

Cześć

Ja bym polecał minimum karcher K5, ma przynajmniej pompę z jakiegoś stopu aluminium.

Dasz raz troszkę więcej i będziesz zadowolony. Można ją już trafić w sklepach za niecałe 1000zl.

Ja używam K720 MX mam ją od nowości a nie dawno kupiłem droga taka samą używana i chodzi super, ma pompę mosiężna. Ale za używaną K720 MX ok 1000zl musisz liczyć i jeszcze żeby jakąś godna była.

No i oczywiście kup porządna pianownica Techkar lub PA polecam a zobaczysz jak to pianuje:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk1980

Dziekuje serdecznie za rady. Do tej pory używałem ręcznej pianownicy Epoca Tec One. Powiem szczerze ze troszke mi przeszkadzało to machanie reką -a żona sie tylko ze mnie smiała i z moich ruchów.

Czytam i czyma i ciagle stoje w punkcie wyjscia, mam nadzieje że coraz blizej niz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Tenzi Neutral Magic Foam i pierwsze wrażenia mam mieszane. Piana leżała na aucie kilka minut i brud z całego tygodnia nie za bardzo się poddał. Doły drzwi czy błotniki słabo domyte a starałem się jak mogłem. Zostaje ten film, że jak się przejedzie palcem to widać, że nie czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674079 analyzator, jakie stężenie i czym nakładane? Na mokre czy suche auto?
674081 Ja bym jeszcze zapytał jaką myjką było myte, bo przepływ wody i ciśnienie robocze też maja wpływ na domywanie.

Jakieś 60ml na 1,3l wody w pianownicy ręcznej. Płukane na bezdotyku tym samym co zawsze i serio starannie i z bliska. Płukałem 10 minut. Piana ładnie leżała na aucie chociaż miałem wrażenie, że trochę obsychała zamiast spływać przynajmniej na masce i dachu.

Płukane od dołu.

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674079 analyzator, jakie stężenie i czym nakładane? Na mokre czy suche auto?
674081 Ja bym jeszcze zapytał jaką myjką było myte, bo przepływ wody i ciśnienie robocze też maja wpływ na domywanie.

Jakieś 60ml na 1,3l wody w pianownicy ręcznej. Płukane na bezdotyku tym samym co zawsze i serio starannie i z bliska. Płukałem 10 minut. Piana ładnie leżała na aucie chociaż miałem wrażenie, że trochę obsychała zamiast spływać przynajmniej na masce i dachu.

Płukane od dołu.

Dzięki za zainteresowanie.

 

Uzylem tego samego co Ty dalem 50 na litr tez na myjce samobslugowej z ciepla woda i caly dol brudny i niedomyty:-( Ten typ tak juz ma... trzeba recznie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674100 i caly dol brudny i niedomyty:-(

 

Trochę słabo. Trzeba będzie kombinować ze stężeniem lub coś domieszać.

 

Może bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą. Czy do piany neutralnej można domieszać trochę zasadowej czy też apc? Na zasadzie 50ml neutralnej i 5-10ml zasadowej na litr. Czy taka mała domieszka poprawi skuteczność i czy będzie to znacząco szamało wosk? Jak w ogóle wasze doświadczenia z mieszaniem pian? sambo wydawała się bardziej mokra i może te dwie neutralne razem by coś zdziałały?

 

Do dyspozycji mamy tenzi neutral magic, k2 sambo, tenzi green special, tenzi truck, apc green star kocha.

Na aucie fk1000p i co drugi tydzień sonax bsd.

 

Właśnie stalem chwilę obok auta i domywanie słabiutkie. boki auta są brudne. Widać wyraźne kropki po jeździe w deszczu. Po takim wstępnym nie nadaje się auto do mycia ręcznego i pewnie trzeba by było jeszcze raz pianować samochód.

 

Warto wspomnieć, że auto nie pracuje na budowie ;) ot jeździ do pracy, czasem jakiś deszcz. Zwykłe drogowe przykurzenie opłukane ze dwa razy deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W zasadzie żadną pianą (bez uszczerbku dla samochodu) nie umyjesz tak by nie został żaden film drogowy na karoserii.

A zwłaszcza pianami z w miarę neutralnym PH. Tu nie ma żadnej magii, brud sam nie spływa na myśl o pianie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie żadną pianą (bez uszczerbku dla samochodu) nie umyjesz tak by nie został żaden film drogowy na karoserii.

A zwłaszcza pianami z w miarę neutralnym PH. Tu nie ma żadnej magii, brud sam nie spływa na myśl o pianie :D

 

A jaka piane bys polecil naprawde skuteczna o ph neutralnym plus druga typowo na pancerny brud gdy nie martwimy sie o wosk ani powloki?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W zasadzie żadną pianą (bez uszczerbku dla samochodu) nie umyjesz tak by nie został żaden film drogowy na karoserii.

A zwłaszcza pianami z w miarę neutralnym PH. Tu nie ma żadnej magii, brud sam nie spływa na myśl o pianie :D

 

A jaka piane bys polecil naprawde skuteczna o ph neutralnym plus druga typowo na pancerny brud gdy nie martwimy sie o wosk ani powloki?:-)

 

Tu nawet nie chodzi o wosk czy powłokę. Mnie osobiście bardziej martwi rozpuszczanie fabrycznej antykorozji - piana wpływa przecież wszędzie. Do tego czasami nieodwracalne zacieki na plastikach czy ich matowienie.

 

Z takich w miarę delikatnych, a jednocześnie skutecznych masz np. Magifoam czy Time To Shine Snow White.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674144 czasami nieodwracalne zacieki na plastikach czy ich matowienie.

 

Myłem auto truckiem po zimie i wszystkie plastiki tip top nic się nie działo a przesadziłem przypadkiem ze stężeniem ;) Przed polerką zmywałem auto mieszanką tenzi green z apc tak żeby zdjąć stare woski i wszystko to co nie musi być wzięte glinką. Chyba kluczowym jest żeby wypłukać w odpowiednim czasie do zera. Leci przez drzwi i wszystkie odpływy - pamiętamy o tym po prostu przez auto musi przelecieć odpowiednia ilość wody.

Nie to żebym uważał, że to środki na co dzień ale nie ma co przesadzać i jak nam potrzeba skuteczności to bierzmy skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw PA+SGFSF i niestety jestem zawiedziony. Nawet lekko brudnego auta tym nie umyje. Oczywiście auto nawoskowane. Jaką piane polecicie która dorówna choć trochu myjni bezdotykowej? Wiadomo teraz pogoda będzie kiepska to zamiast na myjnie to bym samą pianą chociaż opłukał. Z ph to zeby podjadała porównywalnie jak bezdotyki. Wiem ze za bardzo nie umyje no ale żeby chociaż troche coś ruszyło i dało się poznać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]analyzator[/ref], mogę tylko powtórzyć a kolegami wcześniej. Z neutralnych magi najlepiej daje sobie rade z prewashem (oczywiście im lepsze/świeższe LSP tym lepiej). Co do mieszania z zasadami? Próbować możesz, ale na pewno przyspieszy to proces degradacji, nawet w minimalnych dodatkach (chodzi o sama rekcje zasad z tłuszczem, a nie o ich stężenie). Ale nie ma się co oszukiwać, bo nawet neutralne piany, choć minimalnie to tez na LSP wpływają ;) Truckiem można raz do roku zrobić po zimie, albo jakiegoś dziada odszczurzyć ale z rozwagą :mrgreen:

 

674182 Jaką piane polecicie która dorówna choć trochu myjni bezdotykowej?

Każda, nawet neutralna dorówna :D Bezdotyk i piana nie służą do mycia tylko do wstępnego opłukiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#000033]EXCEDE[/ref], sorki za niedomówienie. Mówiąc o neutralnych mam na myśli neutralne/niepodjadające za bardzo LPS, a nie ich Ph, bo to nie jest wyznacznik dla mnie. Bardziej liczy się sam skład mieszanki, czyli najpopularniejszy wodorotlenku sodu i jemu podobne substancje żrące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o efekt jak po 2wiadrach, ale czasami po deszczu, bezdotyk na nawoskowanym lakierze spokojnie daje rade(oczywiscie wizualnie, bo zapewne warstwa brudu niewidocznego zostaje), i to samo chcialbym uzyskac pianownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.