Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na aucie położoną ceramike od Nanolex Si3D. Przedtem używałem piany od ShinyGarage Fruit o naturalnym Ph. i moim zdaniem słabo sobie radzi. Teraz żeby zasmakować czegoś nowego znalazłem UNIQUE Athena naturalne Ph. Używał ktoś jej ? Chyba że macie lepszą bezpieczną pianę dla mojej ceramiki oraz skuteczniejszą :)

 

A Good Snuff czy ADBl. Która lepsza pod względem bezpieczeństwa i skuteczności

 

Ps. Zależy mi aby ceramika leżała jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]trillest[/ref], ADBL jeszcze nie wyszła, ale GS WB zbiera w testach dobre opinie, a do tego świetny zapach gumy Turbo. Jeżeli nie przeszkadza Ci bardziej wodnista konsystencja to śmiało możesz brać na próbę ;)

 

Athena tez daje rade, ale w zalecanych stężeniach wychodzi mało ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trillest, autobrite magifoam naprawdę daje radę, leży bardzo długo i jest mega gęsta nie ma porównania do shiny garage. Cenowo też to widać, niestety dwa razy droższa. Zapach trochę chemiczny ale nie przeszkadza i nie kręci w nosie.

 

Przy okazji tematu, może ktoś podrzucić jakieś sprawdzone szybko złączki do karchera serii hd? Do pianowicy żeby nie ciekło po butach.

 

Ed//

Magi foam jest zasadowa? Jak to może wpłynąć na powłokę i wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Zielon88[/ref], jeżeli chcesz kupić konkretnie PA to obojętnie, bo obaj są tylko dystrybutorem, a nie producentem. Rożnica jedynie w cenach, dodatkach, obsłudze, itp. Natomiast u Techkara, możesz kupić dodatkowo ich wyrób, wzorowany na PA, tańszy i nie mniej skuteczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
675656 MAGIFOAM - piana aktywna o obojętnym odczynie pH.

674203 Bardziej liczy się sam skład mieszanki, czyli najpopularniejszy wodorotlenku sodu i jemu podobne substancje żrące

 

Karta charakterystyki MagiFoam - http://goo.gl/B1lvOD

 

a w niej Sodium Hydrooxide ( czyli wodorotlenek sodu) 0,1-1,9 %

 

Już 0,1 % wodorotlenku sodu to pH około 12,5

 

Dodatkowo piana ma inne składniki, które pośrednio zwiększają pH.

 

Oczywiście nie piszę nic o wpływie na wosk, bo to trzeba sprawdzić, tylko o pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesowała by pianownica z aliexpress za około 70 zł tu wrzucam test mojej MJJC SNOW FOAM LANCE. Piana leżała na samochodzie około 8 minut - dla mnie idealnie. W zestawie również dołączają cieńszą dyszę (dla słabszych myjek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady w wyborze piany, poprzednie strony przeczytałem, ale składy i wrażenia ze stosowania mogą się zmieniać, dlatego pytam.

Potrzebuję piany do marolexa, takiej, która przede wszystkim dobrze domywa, ponieważ mycie będzie odbywało się na bezdotyku miejskim, więc mycie szamponem raczej na jedno wiadro i raczej na szybko. Potrzebuję takiego złotego środka pomiędzy domywaniem, a nie zżeraniem wosku (woskowanie raz na 1-2 miesiące latem). Pianę potrzebuję na teraz, więc walczyć będzie z zimowymi przeciwnikami.

Nad czym się zastanawiam:

Tenzi (jaka?)

SG Fruit 2015

K2 (która?)

Jestem otwarty na nowe pozycje. Raczej z tych tańszych, bo będzie też służyła do testów Marolexa.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]bbielo[/ref], z lepiej domywających masz:

- Good Stuff White Bear,

- Time To Shine SNOW WHITE,

- AutoBrite Magifoam.

 

Jeżeli z myciem ręcznym to z twoich propozycji firm (tańszych) masz:

- Tenzi Neutral Magic Pink Foam/Neutral Magic Foam Clear,

- SG Fruit Snow Foam 2015 neutral pH,

- K2 Sambo/Bora/Active Foam.

Myjąc na jedno wiadro, pomyślał jednak o lepszej, żebyś sobie krzywdy nie zrobił zimowym piachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady w wyborze piany, poprzednie strony przeczytałem, ale składy i wrażenia ze stosowania mogą się zmieniać, dlatego pytam.

Potrzebuję piany do marolexa, takiej, która przede wszystkim dobrze domywa, ponieważ mycie będzie odbywało się na bezdotyku miejskim, więc mycie szamponem raczej na jedno wiadro i raczej na szybko. Potrzebuję takiego złotego środka pomiędzy domywaniem, a nie zżeraniem wosku (woskowanie raz na 1-2 miesiące latem). Pianę potrzebuję na teraz, więc walczyć będzie z zimowymi przeciwnikami.

Nad czym się zastanawiam:

Tenzi (jaka?)

SG Fruit 2015

K2 (która?)

Jestem otwarty na nowe pozycje. Raczej z tych tańszych, bo będzie też służyła do testów Marolexa.

Z góry dzięki.

Ja do takich bezdotyków stosuję Tenzi Neutral Magic Foam Clear. Auto na lato "zabezpieczone" tylko BSD (zdecydowanie ułatwia usuwanie brudu, ale czy stanowi jakieś realne zabezpieczenie, np. przed promieniami UV - trudno powiedzieć), brud po "potrzymaniu" piany około 10 minut schodzi znakomicie. Oczywiście mówimy o najdalej kilkudniowym brudzie, bo na porządny syf to tylko również porządne mycie ręczne. :) Uważam, że Tenzi w relacji jakość-cena jest bardzo ok i ja nie potrzebuję innej piany. Wcześniej przelałem kilka butelek K2 Active Foam, nie pogarszała kroplingu, ale zużywałem jej więcej (po prostu gorzej się pieni), a ściąganie brudu było zdecydowanie słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna próba pianowania. Auto dość brudne, prosto z trasy.

Nilfisk C130.2 + PA + Fruit Snow Foam (SG).

Jak dla mnie dramat ... nie wiem co robię nie tak.

Zobaczcie na zdjecie poniżej:

652d0358528a6.jpg

Ten jasny prostokąt to efekt potarcia palcem po brudzie, zaraz po spłukaniu piany.

Całe auto płukane z jakiś 15 cm. Tak jak pisaliście poprzednio, tylko to wchodziło w grę więc skupiłem się na bliskiej odległości lancy od karoserii podczas płukania. Niestety efekt mizerny. Chyba jakaś ta piana lewa ;/

Słabiutko to trochę widać bo zdjęcia robione telefonem, ale na całym aucie jest to samo. Widać pojedyncze kropki brudu, z którymi sobie piana/myjka nie poradziła. Jedyny plus to taki, że ptasie odchody zdarło, ale taki efekt to miałem po wężu ogrodowym :thumbdown:

Tak jak pisałem wcześniej, nie spodziewam się że po pianowaniu auto będzie się świecić, ale przy takim "efekcie" pianowania tracę tylko czas i pieniądze.

 

Ps. Czy jest w stanie ktoś mi odsprzedać próbkę piany na jedno-dwa mycia dla porównania ? Nie chce kupować następnej bańki jeśli okaże się, że np sprzęt lipny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]stawek[/ref], masz jakiekolwiek zabezpieczenie na tym samochodzie?

Nie oczekuj od pian z neutralnym PH że zmyje Ci kompletnie brud z samochodu bo to nie jest do końca zadanie takich pian aktywnych. Mają przygotować samochód do bezpiecznego mycia ręcznego.

Takich efektów jakich ty oczekujesz to można by się spodziewać na dobrze zabezpieczonym samochodzie (powłoka, ew dobrze działający wosk). Oczywiście też wszystko zależy jak bardzo zabrudzony był samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]kamilkok[/ref], nie nie mam zabezpieczonego lakieru, ale tak jak pisałem wcześniej ja naprawdę nie oczekuję, że auto mi wypicuje na błysk po takim pianowaniu. Na zdjęciach trudno to uchwycić, ale chodzi mi o to, że po prostu nie rusza w ogóle tego syfu. Jak było przed myciem tak to wygląda po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]stawek[/ref], to kup sobie litr tenzi truck lub dimmer i wtedy zobaczysz. Podejrzewam że domyje lepiej ale jeśli będziesz miał jakieś lsp na lakierze to szybko się z nim pożegnasz.

 

Chyba nadal nie rozumiesz moich poprzednich postów. Dimerem to sobie możesz własne auto myć :-) Zdaj potem relacje jakie efekty to się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej nie rozumiesz moich niestety. Za dużo wymagasz od piany z neutralnym ph. Piana służy do "pre wash'u" czyli do przygotowania do mycia. Ma usunąć między innymi piasek z lakieru itd żebyś mógł następnie je umyć szamponem.

Niestety samochody niezabezpieczone woskiem/powłoką nie domyjesz w zadowalający sposób pianą. Zostaje tzw. "film drogowy" więc wdg mnie twoja piana działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.