Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką pianownica polecacie do myjki ciśnieniowe parkside phd 150? W miarę tanią

 

Czy można w PA stosować różne aktywne piany np tenzi truck, deeper (mocne środki - mam maszyny rolnicze) i jakiejś łagodniejszej Doo samochodu? PA nie uszkodzić się po zastosowaniu tak mocnych pian aktywnych?

Ja mam techkara za 90zł. Uzywac możesz każdej piany ważne żebyś wypłukał dysze po uzyciu

 

A ile trzeba roztworu żeby spryskac całe auto?

 

100ml VP citrus pre wash+600ml wody wystarcza mi na nissana micre i xsare coupe albo na samą xsarę dwa razy. Dozowanie srodka skręcone na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ile roztworu zużywasz na auto?

1.7l na całe auto - w tym drugi raz po progach i dołach drzwi oraz zderzaków.

 

Podkładka stołowa? To takie coś pod krzesło lub stół, żeby nie rysowało paneli?:)

 

Cosik takiego

ecru1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje słowa z bloga od SG :

 

"PRZYGOTUJ:

– roztwór piany Fruit lub Active, 100ml na 1L ciepłej wody (pianownice mechaniczne),

– przy ręcznych pianownicach (EPOCA, Gloria, Mesto, Kwazar itp.) użyj 40-60ml piany na 1L ciepłej wody. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam techkara za 90zł. Uzywac możesz każdej piany ważne żebyś wypłukał dysze po uzyciu

 

Może głupie pytanie, ale jak się powinno prawidłowo płukać dyszę pianownicy? By było skutecznie i jej nie uszkodzić.

Po prostu pod kran i lać tą stroną, którą normalnie leci woda z myjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

C0rvette, jeżeli obie są firmy PA to nie powinny się różnić niczym, w końcu z tego co wiem PA jest jeden model dostępny normalnie w Polsce.

Jeżeli pytasz o produkty a'la PA to nie mam pojęcia, a lanc pianotwórczych jest kilka rodzajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje słowa z bloga od SG :

 

"PRZYGOTUJ:

– roztwór piany Fruit lub Active, 100ml na 1L ciepłej wody (pianownice mechaniczne),

– przy ręcznych pianownicach (EPOCA, Gloria, Mesto, Kwazar itp.) użyj 40-60ml piany na 1L ciepłej wody. "

 

 

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj myjąc auto próbowałem wszystkie podpowiedzi w celu uzyskania zadowalającej piany na samochodzie. Woda destylowana, woda ciepła, różne stężenia roztworu, wymiana sitka na nowe, ale niestety piana nadal nie taka jakbym chciał. Postanowiłem więc wypróbować filc, o który pytałem już na forum, ale nikt nie odpowiedział. Wyciąłem krążek fi 12 (1szt) z wkładki do butów gr. ok. 6 mm i włożyłem przed sitko ale w tą główną część pianownicy do której przykręcamy końcówkę z sitkiem. Po skręceniu próba no i nareszcie banan na twarzy, piana taka jak być powinna, chyba już lepszej się nie uzyska. Polecam wypróbować ten patent, może innym też pomoże. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem krążek fi 12 (1szt) z wkładki do butów gr. ok. 6 mm i włożyłem przed sitko ale w tą główną część pianownicy do której przykręcamy końcówkę z sitkiem.

Hej. A możesz podrzucić jakieś zdjęcie z zaznaczonym miejscem, gdzie dokładnie włożyłeś filc ? Też o tym myślałem, więc teraz po twoim poście spróbuję na pewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pianownicę MTM Hydro, która ma prawie tyle lat co ten temat.

Do niedawna robiła w miarę przyzwoitą pianę ale ostatnio się zbuntowała i zazwyczaj nie robi nic tylko leje wodą lub czasami jak się ją dobrze walnie to poleje trochę rzadkim mlekiem na odległość 30cm. Rozebrałem ją, przedmuchałem, przepłukałem filtr ale to nic nie pomogło. Jak przytykam palcem zamiast podłączania butelki to czuć, że zasysa. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć z montażu filcu. Przed rozkręceniem proponuję wyjąć z rowka duży oring, aby go nie uszkodzić kluczem. Przed następnym myciem dam jeszcze filc za sitkiem od strony wylotu, może będzie jeszcze lepiej. Klucze do rozkręcenia 24 i 22.

 

fcf53c1f9877.jpg

5a5eabddb833.jpg

b5351c912575.jpg

9213b4e6affb.jpg

3a975a434aeb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, wracam do gry jeśli chodzi o detaling. Na stanie mam glorie fm10 ale ze względu na częste pękanie uszczelki tłoka, chciałbym ją używać do płukania auta w terenie czyli piana i bezdotykówka. Mam K 5.55 i chcę dokupić pianownice. Czytając kilka postów wstecz domniemam że pianownica pa dalej cieszy się dobrą opinią więc chce postawić na nią. Gdzie mogę ją teraz znaleźć w sensownych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jestem nowy na forum, liczę na pomoc z waszej strony. Potrzebuję pianownicy ręcznej.

Mam możliwość zakupu przerobionego używanego opryskiwacza Marolex Master 2000. W zestawie są też zapasowe filce i dysze. I koszt tego gotowego to 70zł

za 70zł mogę mieć nową pianownicę ręczną Kwazar. Co jest lepsze tak ogólnie? Bo dla mnie - laika, to obie pianownice będą dobre.

A do tego kupie active foam k2 i będzie można działać. Czy jakaś inna piana w miarę tania, a dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wyboru pianownicy, która byłaby lepsza?

Piany aktywne z neutralnym pH (będę woskować auto finish kare 1000p i chcę żeby trochę tam poleżał) gorzej domywają auto?

a co do k2 i SG fruit snow - za 35zł mam 5l k2 i 1l SG, więc różnica znaczna, to i w jakości powinna być spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 zapomniałem dodać że nie woskuję auta-wosk pewnie zje.Kiedyś miałem nawoskowane i markowa piana PH neutral-darujmy sobie i nieoszkujmy się tu na forum- piany z Ph neutral nie myją dobrze -taki pic na wodę szkoda czasu i atłasu.Wiem,że może będzie to szokiem dla wszystkich tu ale takie moje zdanie po wielu latach mycia i eksperymentów w tej dziedzinie.Mówię przynajmniej z mojego punktu widzenia czyli narzucić pianę odczekać i spłukać.Bez żadnych szczotek rękawic.Ma być czyste.!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.