Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

sambo słabo domywa? Uważam że jedna z lepszych pian i na głowę bije magifoam! Ja do PA leję 1:9 i domywanie super. Wosku nie zjada, ładnie się spłukuje, nie zostaje gęsta piana we wnekach przyprogowych i uszczelkach jak przy magi. Skończyłem własnie 5l Magi i na pewno do niej nie wrócę. cena nie adekwatna do jakości. Tak to bywa w reklamach i na forach, portalach aukcyjnych. jeden kupuje, drugi, rosnie łańcuszek liczba sprzedanych kolejny widzi skoro kupiło np 1000 osób to musi być ekstra więc i ja kupuję. To czy piana trzyma się na ucie 1 min czy 5 nic nie mówi o jej właściwościach myjących, neutralności wobec lakieru itp. Osobiście uważam że piana powinna być lekko wodnista przy wylocie z PA wtedy jej skuteczność jest dożo lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wolę jednak Borę. Jest tańsza, a według mnie trochę lepiej pachnie (czuję coś jak ajerkoniak). Domywanie - albo mi się wydaje, albo Bora jakby ciut lepiej :o Ale akurat co do tego, to nie jestem pewien.

Wydaje mi się, że obiło mi się kiedyś o uszy, że to ta sama piana tylko ze zmienionym zapachem i kolorem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji również wynika że sambo myje gorzej niż bora. Wydaje mi się też, że mniej się pieni ale to może mi się tylko wydawać bo bezpośredniego porównania nie robiłem.

Fajnie myje piana active foam, z tym, że tutaj może wystąpić delikatne podjadanie wosku, ale też bez przesady, nie jest to nie wiadomo jaki killer. Sporo zależy od stężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie myje piana active foam, z tym, że tutaj może wystąpić delikatne podjadanie wosku, ale też bez przesady, nie jest to nie wiadomo jaki killer. Sporo zależy od stężenia.

Muszę jej wreszcie spróbować :o

Odnośnie dawkowania Bory, to ja również leję 75 ml na całego Marolexa 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,ale czy ta piana bora sambo dała by radę umyć przyschnięty bród? tak tylko:narzucić z Pa i po odczekaniu spłukać bez szczotki.Próbował ktoś?.Lub na jakiej ktoś próbował z dobrym skutkiem?.Czy jest wogóle taka piana -możliwość.

Zapomniałem dodać że auto bez wosków!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest średnio 75-100ml na 1,5l wody czyli około 1:15 (100ml) - 1:20 (75ml).

W marolexie taka ilość spokojnie wystarcza mi na duże kombi + koła.

 

Fajnie myje piana active foam, z tym, że tutaj może wystąpić delikatne podjadanie wosku, ale też bez przesady, nie jest to nie wiadomo jaki killer. Sporo zależy od stężenia.

Muszę jej wreszcie spróbować :o

Odnośnie dawkowania Bory, to ja również leję 75 ml na całego Marolexa 2000.

 

Panowie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zapytałem się o podjadanie wosku odnośnie piany K2 Active foam, dostałem taką odpowiedź:

 

K2 Aktywna Piana ma PH lekko zasadowe - (około 8,0 PH), więc jest bardzo bliskie neutralnemu. Jej użycie jest jak najbardziej bezpieczne dla nawoskowanego auta. Jak każdy detergent myjący, ma oczywiście minimalny wpływ na powłokę woskową, ale do całkowitego jej usunięcia potrzebne jest nawet kilkanaście standardowych myć auta, przy użyciu K2 Aktywnej Piany.

 

Pozdrawiamy!

Zespół K2

 

Sam jej używam, leję około 50/100ml piany na 2l wody do marolexa 3000, po 5 myciach, w tym dwóch właściwych i trzech - piana + bezdotyk jak narazie nie stwierdzam podjadania fk 1000p :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też aktualnie korzystam z tej K2 Active.

Chyba całe 35zł z przesyłką kosztowała... 5ltr oczywiście.

W PA 100ml jest super. 200ml już za dużo bo piana jest baaardzo gęsta i spada szybko z auta. Przeważnie wzmacniam ją troszkę APC i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelmacher, Edytowałem Ci post, zgodnie z regulaminem nie podajemy linków do aukcji. Jak najbardziej można podać numer. Sama oferta dosyć atrakcyjna cenowa, samo PA w Techkar kosztuje 129 złotych, tu za 195 złotych mamy zestaw z 5tką piany Shiny Garage. Różnicy jest 66 złotych, a u większości Partnerów Perfect Active Foam jest dostępny za około 80 złotych. Sama pianownica jak najbardziej godna polecenia, mam taką samą z końców do Nilfiska :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.