Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie i rzetelnie opisane teraz mam valetpro i szukam czegoś co lepiej domywa, przy recznej pianownicy i neutralnej pianie zdaję sobie sprawe że cudów nie będzie ale zawsze warto szukać i próbować ,myślałem jeszcze na SG-są tańsze a efekty na zbliżonym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze sens stosowania Piany o w 100% naturalnym PH tylko jeżeli auto jest nawoskowane. Jeżeli nie ma nic, żadnego LSP (a chcemy coś nałożyć) to prewash z piany natural nie domyje (przynajmniej w moim przypadku) samochodu pod chociażby QD.

To tylko moje zdanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli podsumowując poprzednie wpisy IM większe Ph tym mocniejsza piana? nie zależy mi na wosku tylko jak najlepszym domyciu.Jeżeli dobrze myślę to najmocniejsza moja dotychczas piana była Ph 14.Miał ktoś może mocniejszą? jeżeli ktoś na to patrzy tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu PA + którąś pianę od SHINY GARAGE 5l. Zastanawiam się pomiędzy FRUIT SNOW FOAM a PERFECT ACTIVE FOAM.

 

Auta jeszcze nie zabezpieczone ale jak tylko zrobi się cieplej będę nakładał colli 476s. W związku z tym rozumiem że powinienem raczej celować w FRUIT SNOW FOAM?

 

Chciałem spytać, czy taką pianownicą można efektywnie umyć kostkę brukową. Jeśli tak, czy PERFECT ACTIVE FOAM będzie do kostki lepsze? Wiem że dziwne pytanie ale może uda się upiec dwie pieczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli podsumowując poprzednie wpisy IM większe Ph tym mocniejsza piana? nie zależy mi na wosku tylko jak najlepszym domyciu.Jeżeli dobrze myślę to najmocniejsza moja dotychczas piana była Ph 14.Miał ktoś może mocniejszą? jeżeli ktoś na to patrzy tak jak ja.

 

Tylko pamiętaj, że na samochodzie jest więcej niż sam wosk. Są uszczelki, listwy ozdobne, relingi, plastiki barwne i bezbarwne i tak dalej.

Piana z wyższym pH ma odczyn alkaliczny, tyle to oznacza. Czy jest bardziej aktywna? Spytaj chemika jakiegoś.

 

Wymaga więcej głowy na karku podczas używania Truck - niż jakiś neutral ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko na ten temat zostało juz napisane: Detailing World i dajesz, poczytaj o pianach.

Ja mieszałem, ale zrozumiałem swój błąd i juz tak nie robię.

Dla mnie to poprostu zużywanie dwóch produktów zamiast jednego = drożej. Juz poza wszystkim innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z pianownicą Epoca, wlałem 30-40ml piany Snow Foam od SG, na 1.5l wody, niestety piana wychodzi bardzo punktowa, nie jest to rozprysk. Za pierwszym pompowaniem, rozprysk w miare ok, potem niestety wygląda to właśnie tak jak na filmiku. Co więcej, gdy piana już ledwo co pluje, w pojemniku nadal jest dużo ciśnienia. Co jest źle ? W środku są 4 żółte filce. Kupiłem używaną od użytkownika z forum, wiec nie jest to przedmiot nowy no ale cóż, nie tak miała działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.